Od 1992 roku wspieramy europejskich przedsiębiorców
Jest 19 produktów.

Sprężarki tłokowe żeliwne serii GK

Brak opinii

Sprężarki tłokowe serii BL

Brak opinii

Kompresor tłokowy Falke FK 200-1,5/24

Brak opinii

Sprężarka tłokowa żeliwna serii VGK 420

Brak opinii

Żeliwny kompresor tłokowy BL 800-5.5/500

Brak opinii

Kompresor tłokowy Falke FK 200-1,5/50

Brak opinii

Sprężarka tłokowa żeliwna VGK 530.

Brak opinii

Kompresor tłokowy Falke FK 260-1,8/24

Brak opinii

Sprężarka tłokowa żeliwna VGK 630

Brak opinii

Kompresor tłokowy Falke FK 260-1,8/50

Brak opinii

Sprężarka tłokowa żeliwna serii VGK 880

Brak opinii

Kompresor tłokowy Falke FK 400-2,2/50

Brak opinii

Kompresor tłokowy Falke FK 400-2,2/100

Brak opinii

Kompresor tłokowy Falke FK 360-2,2/100 A

Brak opinii

Gdzie stosuje się sprężarki tłokowe?

Sprężarki tłokowe stosuje się w bardzo wielu dziedzinach przemysłu, jak i w warsztatach, wszędzie tam, gdzie jest potrzebne ciśnienie do zasilania maszyn i narzędzi.
Kompresory takie można stosować np. do pompowania kół, malowania natryskowego, wszelkiego rodzaju narzędzi pneumatycznych (klucze udarowe, szlifierki pneumatyczne), czy też do zasilenia maszyn, wyposażonych w sterowanie pneumatyczne. Można je stosować również wtedy, gdy w potrzebne jest po prostu przedmuchanie elementów w fazie produkcji, np. w celu usunięcia opiłków.

Jak dobrać kompresor tłokowy?

Oferta sprężarek jest bardzo duża więc dobierając odpowiedni kompresor należy dobrze zastanowić się, do czego będzie używany. Większość narzędzi pneumatycznych lub technologii zawiera opis zapotrzebowania na ciśnienie i przepływ powietrza. Na tej podstawie, oraz bazując na częstotliwości używania sprężonego powietrza można wytypować odpowiednią sprężarkę tłokową. Podstawowe parametry, jakimi różnią się sprężarki tłokowe to pojemność zbiornika określona w litrach, wydajność określona w przepływie litrów na minutę, ciśnienie określone np. w barach, moc silnika oraz jego zasilanie. Należy mieć na uwadze, że sprężarka tłokowa nie powinna pracować w sposób ciągły, zatem wielkość zbiornika odgrywa ważną rolę. Przy stałym i ciągłym zapotrzebowaniu na sprężone powietrze należy rozważyć wybór sprężarki śrubowej .

Jak zbudowany jest kompresor tłokowy?

Podstawą budowy kompresora są w zasadzie trzy elementy: żeliwny agregat tłokowy (pompa), silnik napędowy i zbiornik ciśnieniowy. Silnik elektryczny napędza przeważnie za pomocą paska agregat sprężarki. Agregat posiada cylindry, w których poruszają się tłoki sprężające powietrze. Stąd też pochodzi nazwa sprężarek tłokowych. Ciśnienie to odprowadzane jest do zbiornika. Najpopularniejsze modele posiadają zbiorniki umieszczone poziomo, jednak w razie ograniczonego miejsca dostępne są również sprężarki na pionowych zbiornikach. Kompresory mogą być wyposażone w różną liczbę agregatów natomiast agregat może posiadać jeden lub kilka cylindrów z tłokami. Z uwagi na skraplanie wody w sprężonym powietrzu atmosferycznym, każdy zbiornik kompresora posiada zawór spustowy aby regularnie tę wodę usuwać ze zbiornika po zakończonej pracy, zapobiega to powstawaniu korozji wewnątrz zbiornika. Kompresor dodatkowo może być wyposażony w osuszacz powietrza.

Gdzie kupić sprężarkę?

Współpracujemy z czołowymi producentami kompresorów. Większość modeli sprężarek tłokowych dostępna jest z magazynów i może być wysłana w dowolne miejsce. Wystarczy skontaktować się telefonicznie lub mailowo z naszym biurem handlowym (kontakt), które przedstawi ofertę i poinstruuje, jak dokonać zakupu. Na ogół sprężarki tłokowe nie wymagają przygotowania do pracy i po dostawie i odpakowaniu nadają się od razu do użycia. Należy się jednak zapoznać z instrukcją obsługi każdego urządzenia, która dostarczana jest wraz z kompresorem.

Ile kosztuje sprężarka tłokowa?

Ceny oferowanych przez nas sprężarek są bardzo atrakcyjne w stosunki do ich jakości. Nie oferujemy Państwu tanich chińskich, wadliwych i awaryjnych sprężarek, do których brakuje części zamiennych. Urządzenia są produkcji europejskiej a producenci posiadają własny serwis oraz opiekę gwarancyjną i pogwarancyjną. Stabilna pozycja na rynku zapewnia, że nawet po wielu latach eksploatacji można będzie dokupić i wymienić wyeksploatowane części lub zlecić przegląd i serwis.