Żurawie warsztatowe

Wyświetlanie 1 - 4 z 4 wyników
Wyświetlanie 1 - 4 z 4 wyników
Żurawie warsztatowe to obrotowe urządzenia podnoszące wykorzystywane do transportowania i przenoszenia ładunków na niewielkie odległości. Stosowane są tam gdzie montaż suwnicy jest niemożliwy lub nieopłacalny. Takie rozwiązanie gwarantuje możliwość pracy w ograniczonym obszarze obrotu ramienia żurawia. Żurawie często stosowane są w punktach załadunku i przeładunku towarów oraz świetnie sprawdzają się do podawania materiału do obrabiarek.
Ze względu na budowę możemy wyróżnić kilka typów żurawii warsztatowych.
 
Żurawie przyścienne
To głównie żurawie mocowane do ścian lub słupów nośnych hali.
Cechują się niskim udźwigiem oraz ograniczonym promieniem obrotu. Stosowane są głównie na stanowiskach gdzie nie jest wymagana duża nośność. Wyposażone są przeważnie w ręczne wciągarki łańcuchowe lub manipulatory próżniowe służące do układania, pakowania kartonów i różnego typu ładunków. Żurawie przyścienne to głównie urządzenia manualne nie wyposażone w mechanizm sterowania obrotem ramienia.
Żurawie przyścienne mają nośność do 1 tony i dł. ramienia do 7 metrów. Zakres obrotu to 180 stopni.
 
Żurawie słupowe, kolumnowe
Są to urządzenia podnoszące przeznaczone do montażu do posadzki hal i magazynów.
Przy dużych udźwigach często wymagane jest zaprojektowanie odpowiedniej posadzki.
Żurawie słupowe mogą być wyposażone w elektryczne sterowanie obrotem dzięki któremu uzyskamy pełny wielokrotny obrót 360 stopni. Wysięg takich żurawi dochodzi do 10 metrów. Udźwigi żurawi słupowych w standardowych wykonaniach dochodzą do 6 ton. Możliwe jest zaprojektowanie i wykonanie żurawi o większych udźwigach wg. wymagań i preferencji naszych klientów. W żurawiach słupowych stosujemy przeważnie wciągarki łańcuchowe elektryczne z jazdą elektryczną. Jesteśmy też w stanie wykonać i dostarczyć dla Państwa różne rozwiązania specjalne projektowane wg. wymagań i potrzeb naszych klientów.
 
W ofercie ECI posiadamy także małe żurawiki, wysięgniki naścienne.
Przeznaczone do lekkich prac warsztatowych. Współpracują z większością tanich wciągarek linowych.
Max. udźwig to 1000 kg. Mocowane są za pomocą specjalnych uchwytów do słupów lub rusztowań aluminiowych. Wysięgniki naścienne to tanie rozwiązanie dla potrzeb niedużego warsztatu lub hali magazynowej.

Najczęściej kupowane

Dane kontaktowe

Europejskie Centrum Innowacyjne
Właściciel:
Kamil Pyclik
Ulica: Kilińskiego 2
Kod pocztowy: 46-200 Kluczbork
Województwo: Opolskie
NIP: 751 166 31 65
REGON: 160286736
Telefon:
(+48) 77 418 39 85
FAX: (+48) 77 418 76 97
E-Mail: eci@eci.com.pl

Mapa dojazdu (by Google)

Dodaj opinię o naszej firmie
Europejskie Centrum Innowacyjne | 2017