Wciągarki i wciągniki

Wciągarki i wciągniki linowe elektryczne, wciągarki stacjonarne, zawieszane na haku, wciągarki linowe przejezdne, wciągarki budowlane, wciągniki łańcuchowe dostosowane do wykonywania określonych zadań, wciągniki bułgarskie elektryczne,  do obsługi suwnic tzw. Bułgary.

W ofercie ECI znajdziecie Państwo profesjonalne rozwiązania w dziedzinie podnoszenia.  Oprócz rozwiązań typowo przemysłowych w ofercie posiadamy także wciągarki warsztatowe, wciągarki do łodzi, i pół profesjonalne rozwiązania domowe i rolnicze.

Wykonujemy wciągarki na zamówienie oraz dostosowujemy do prac w strefach wybuchowych.

Podkategorie

 • Wciągarki łańcuchowe i Wciągniki ręczne

  Wciągarki łańcuchowe ręczneWśród wciągarek łańcuchowych ręcznych wyróżniamy następujące typy wciągarek:Wciągarki ręczne z napędem łańcuchowym oraz Wciągarki ręczne z napędem dźwigniowymWciągarki takie posiadają dwa łańcuchy Pierwszy z nich to łańcuch nośny drugi to łańcuch manewrowy.Proces podnoszenia wciągarką łańcuchową odbywa się za pomocą ciągnięcia łańcucha manewrowego który poprzez szereg przekładni porusza koło zębate z łańcuchem nośnym. Wciągarki łańcuchowe ręczne służą do podnoszenia ładunków od 250 kg do nawet 25 ton. Przy większych tonażach proces podnoszenia jest bardzo powolny ze względu na zastosowanie dużych przełożeń. Wciągarki łańcuchowe ręczne stosuje się w miejscach bez dostępu do zasilania. Są pomocne w warsztatach samochodowych do wyciągania silników z aut ; podnoszenia i opuszczania małych konstrukcji stalowych oraz stosowane są w małych suwniczkach i żurawiach.Wciągarki możemy podczepić za pomocą haka bezpośrednio do belek i zaczepów w konstrukcjach stalowych lub sufitach lub zastosować specjalne wózki jezdne które umożliwią stosowanie wciągarek na belkach suwnic i poruszanie się wciągarki wzdłuż torów jezdnych. Wciągarki łańcuchowe ręczne z napędem dźwigniowymTu zamiast łańcucha manewrowego mamy przekładnie zębatą i wajchę. Podnoszenie następuje za pomocą ruchów wajchą w górę i w dół. Wciągarki te mają zastosowanie jednie w miejscach , gdzie nie jest wymagana duża wysokość podnoszenia i operator wciągarki ma dostęp do korpusu i korby. Wciągarki nie nadają się do zawieszana na suwnicach i belkach. Wciągarki z napędem dźwigniowym zazwyczaj nie przekraczają udźwigów do 3-5 ton. We wciągarkach dźwigniowych możemy stosować łańcuchy gala oraz łańcuch ogniowy.Wciągarki ręczne łańcuchowe mogą opcjonalnie być wyposażone w sprzęgła przeciw przeciążeniowe. Podnoszenie taką wciągarką jest dosyć precyzyjne i w miarę szybkie. Znajdują zastosowanie w przemyśle energetycznym, morskim, ubojniach; przemyśle spożywczym i górnictwie.

 • Wciągniki i Wciągarki elektryczne łańcuchowe

  Wciągarki łańcuchowe dostosowane do wykonywania określonych zadań, są urządzeniami, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort pracy. W ofercie ECI odnajdziemy szeroki zakres wciągarek łańcuchowych. Zaczynając od dużych konstrukcji, przeznaczonych do hal montażowych, kończąc na urządzeniach przenośnych. Wciągarki łańcuchowe są konstruowane w taki sposób, by zapewnić jak największą efektywność oraz bezpieczeństwo pracy.

  Oferta ECI obejmuje wciągarki elektryczne łańcuchowe zawieszane na haku (stacjonarne) oraz wciągarki łańcuchowe z wózkiem jezdnym. Dla małych udźwigów i niskich natężeń pracy stosuje się wciągarki elektryczne 230V.

  Przy tym napięciu maksymalny udźwig wynosi 2000 kg - w praktyce nie stosuje się więcej niż 1000 kg.
  Wciągarka elektryczna z takim zasilaniem polecamy do prac montażowych tam gdzie liczy się mobilność a wszystko to dlatego , że takie urządzenie nie wymaga odbioru UDT.

  Dla wyższych udźwigów od 2 do 5 ton polecamy profesjonalne przemysłowe wciągniki 400V.
  Do każdego urządzenia dostępne są różne opcje wyposażenia np: Falownik, odboje, szyny i firanki zasilające, pojemniki na łańcuch. Urządzenia te podlegają już pod odbiór UDT chyba, że służyć będą do przeciągania a nie podnoszenia.

  Firma ECI oferuje też wciągarki elektryczne przeznaczone do pracy w strefach wybuchowych ze znakiem EX. Są to produkty wyłącznie na zapytanie ofertowe. Pracują głównie w kopalniach, młynach zbożowych, strefach dużego zapylenia.

  Specjalizujemy się także w wykonaniach specjalanych, innowacyjnych, niedostępnych u innych krajowych dealerów i producentów.

 • Wciągniki i Wciągarki linowe - podnoszenie ręczne

  Narzędzia wykorzystywane podczas prac remontowych i montażowych do wciągania materiałów na dużą wysokość. Dostępne z napędami: ręczny, dźwigniowy, korbowy.

 • Wciągniki i Wciągarki elektryczne linowe

  WCIĄGARKI LINOWE ELEKTRYCZNE - wciągarki stacjonarne - zawieszane na haku ; wciągarki linowe przejezdne ; wciągarki linowe budowlane - bębnowe.

 • Wciągarki przemysłowe

  Wciągarki przemysłowe - rozwiązania indywidualne pod potrzeby klienta. Udźwig od 1 do 100 ton.  Spełniają wszystkie wymagane normy światowe. Przeznaczone do ciężkich ciągłych prac na lądzie i morzu. Negocjowalna gwarancja od 1 do 5 lat zapewnia bezproblemową pracę w najcięższych warunkach.

 • Wciągarki budowlane
  Wciągarki przeznaczone na budowę. W naszej ofercie urządzenia do wciągania lekkich oraz ciężkich ładunków. Wybierz jedno z profesjonalnych rozwiązań.
 • Wózki podwieszane
  Wózki podwieszane pracują na belkach montażowych i są wykorzystywane do różnorodnych prac transportowych. Profesjonalne rozwiązania na wyciągnięcie ręki.
 • Wynajem wciągarek i wciągników
  Wynajmujemy wciągarki budowlane, linowe, łańcuchowe, wciągniki stacjonarne, bębnowe.

Europejskie Centrum Innowacyjne
ul. Kilińskiego 2
46-200 Kluczbork

tel. 77 418 39 85
email:
Europejskie Centrum Innowacyjne | 2017