Wciągarki i wciągniki

Wciągarki i wciągniki linowe elektryczne, wciągarki stacjonarne, zawieszane na haku, wciągarki linowe przejezdne, wciągarki budowlane, wciągniki łańcuchowe dostosowane do wykonywania określonych zadań, wciągniki bułgarskie elektryczne,  do obsługi suwnic tzw. Bułgary.

Wciągarki i wciągniki 

Podkategorie

 • Wciągarki łańcuchowe i Wciągniki ręczne

  Wciągarki łańcuchowe ręczneWśród wciągarek łańcuchowych ręcznych wyróżniamy następujące typy wciągarek:Wciągarki ręczne z napędem łańcuchowym oraz Wciągarki ręczne z napędem dźwigniowymWciągarki takie posiadają dwa łańcuchy Pierwszy z nich to łańcuch nośny drugi to łańcuch manewrowy.Proces podnoszenia wciągarką łańcuchową odbywa się za pomocą ciągnięcia łańcucha manewrowego który poprzez szereg przekładni porusza koło zębate z łańcuchem nośnym. Wciągarki łańcuchowe ręczne służą do podnoszenia ładunków od 250 kg do nawet 25 ton. Przy większych tonażach proces podnoszenia jest bardzo powolny ze względu na zastosowanie dużych przełożeń. Wciągarki łańcuchowe ręczne stosuje się w miejscach bez dostępu do zasilania. Są pomocne w warsztatach samochodowych do wyciągania silników z aut ; podnoszenia i opuszczania małych konstrukcji stalowych oraz stosowane są w małych suwniczkach i żurawiach.Wciągarki możemy podczepić za pomocą haka bezpośrednio do belek i zaczepów w konstrukcjach stalowych lub sufitach lub zastosować specjalne wózki jezdne które umożliwią stosowanie wciągarek na belkach suwnic i poruszanie się wciągarki wzdłuż torów jezdnych. Wciągarki łańcuchowe ręczne z napędem dźwigniowymTu zamiast łańcucha manewrowego mamy przekładnie zębatą i wajchę. Podnoszenie następuje za pomocą ruchów wajchą w górę i w dół. Wciągarki te mają zastosowanie jednie w miejscach , gdzie nie jest wymagana duża wysokość podnoszenia i operator wciągarki ma dostęp do korpusu i korby. Wciągarki nie nadają się do zawieszana na suwnicach i belkach. Wciągarki z napędem dźwigniowym zazwyczaj nie przekraczają udźwigów do 3-5 ton. We wciągarkach dźwigniowych możemy stosować łańcuchy gala oraz łańcuch ogniowy.Wciągarki ręczne łańcuchowe mogą opcjonalnie być wyposażone w sprzęgła przeciw przeciążeniowe. Podnoszenie taką wciągarką jest dosyć precyzyjne i w miarę szybkie. Znajdują zastosowanie w przemyśle energetycznym, morskim, ubojniach; przemyśle spożywczym i górnictwie.

 • Wciągniki i Wciągarki elektryczne łańcuchowe

  Wciągarki łańcuchowe dostosowane do wykonywania określonych zadań, są urządzeniami, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort pracy. W ofercie dystrybutorów odnajdziemy szeroki zakres tych urządzeń. Zaczynając od dużych konstrukcji, przeznaczonych do hal montażowych, kończąc na urządzeniach przenośnych. Wciągarki łańcuchowe są konstruowane w taki sposób, by zapewnić jak największą efektywność oraz bezpieczeństwo pracy.

 • Wciągniki i Wciągarki linowe - podnoszenie ręczne

  Narzędzia wykorzystywane podczas prac remontowych i montażowych do wciągania materiałów na dużą wysokość. Dostępne z napędami: ręczny, dźwigniowy, korbowy.

 • Wciągniki i Wciągarki elektryczne linowe

  WCIĄGARKI LINOWE ELEKTRYCZNE - wciągarki stacjonarne - zawieszane na haku ; wciągarki linowe przejezdne ; wciągarki linowe budowlane - bębnowe.

 • Wciągarki przemysłowe
  Wciągarki przemysłowe przeznaczone do najcięższych prac.
 • Wciągarki budowlane
  Wciągarki przeznaczone na budowę. W naszej ofercie urządzenia do wciągania lekkich oraz ciężkich ładunków. Wybierz jedno z profesjonalnych rozwiązań.
 • Wózki podwieszane
  Wózki podwieszane pracują na belkach montażowych i są wykorzystywane do różnorodnych prac transportowych. Profesjonalne rozwiązania na wyciągnięcie ręki.
 • Wynajem wciągarek i wciągników
  Wynajmujemy wciągarki budowlane, linowe, łańcuchowe, wciągniki stacjonarne, bębnowe.
Europejskie Centrum Innowacyjne | 2017