Najazdy kablowe - przejazdy nad kablami

Najazdy kablowe - znane potocznie pod nazwą progi kablowe lub przejazdy nad kablami to wykonane z tworzywa płaskie odlewy z wkładką lub z pokrywą do której wkładane są kable i przewody.

 
Zastosowanie:
Najazdy kablowe służą do ochrony kabli przed rozjechaniem lub zadeptaniem.
Stosowane są głównie na:
 
  • imprezach okolicznościowych
  • budowach
  • halach wystawienniczych
  • halach i fabrykach montażowych,
  • biurach
  • lotniskach, stadionach, dyskotekach i klubach
 
Generalnie najazdy kablowe ECI znajdują zastosowanie wszędzie tam gdzie tymczasowo rozkładanych jest dużo kabli i instalacji przesyłowych.
 
Montaż najazdów kablowych:
 
Dzięki ich budowie możemy w łatwy i bezpieczny sposób układać najazdy jeden obok drugiego i dzięki nim tworzyć drogi i trasy kablowe unikając uszkodzeń przewodów i ułatwiając przejazd nad nimi przez samochody osobowe i ciężarowe. Progi kablowe możemy także krzyżować dzięki specjalnym modułom połączeniowym.
Układanie tras kablowych odbywa się na różne sposoby.
 
Najazdy kablowe z wkładką -ów kablowych z wkładką do połączeń i stabilizacji linii kablowej najazd układany poprzez wysunięcie do połowy wkładki kablowej (koryta kablowego) i nałożeniu na nią dwóch sąsiadujących pokryw kablowych.
 
Najazdy z otwieraną od góry klapą układane są jeden obok drugiego. Każdy najazd posiada boczne zaczepy na które od góry nakłada się kolejny najazd dzięki czemu każdy najazd jest ze sobą połączony.
 
Stabilność i odporność chemiczna:
Masywność naszego rozwiązania powoduje brak konieczności mocowania najazdów na stałe do podłoża. Wszystko jest bardzo stabilne.
Dodatkowo Tworzywo odporne jest na ogień, smary i oleje. Przejazdy nad kablami mogą być stosowane latem oraz zimową porą.
 
Transport:
Transportowanie odbywa się na paletach EURO - możemy sztaplować ok 20 do 30 szt najazdów na jednej palecie. Pojedyncze sztuki wysyłamy także jako paczki firmą DPD.
 
Wytrzymałość:
Najazd kablowy wykorzystywany jest także na poligonach wojskowych gdzie używane są drogi połączenia danych oraz układane są tymczasowe połączenia światłowodowe.
Nasze progi kablowe bez problemu wytrzymują do 8 ton nacisku na oś pojazdu.
Wyświetlanie 1 - 9 z 9 wyników
Wyświetlanie 1 - 9 z 9 wyników

Europejskie Centrum Innowacyjne
ul. Kilińskiego 2
46-200 Kluczbork

tel. 77 418 39 85
email:
Europejskie Centrum Innowacyjne | 2017