Wciągarki łańcuchowe i Wciągniki ręczne

Wciągarki łańcuchowe ręczne
Wśród wciągarek łańcuchowych ręcznych wyróżniamy następujące typy wciągarek:
Wciągarki ręczne z napędem łańcuchowym oraz Wciągarki ręczne z napędem dźwigniowym


Wciągarki takie posiadają dwa łańcuchy
Pierwszy z nich to łańcuch nośny drugi to łańcuch manewrowy.
Proces podnoszenia wciągarką łańcuchową odbywa się za pomocą ciągnięcia łańcucha manewrowego który poprzez szereg przekładni porusza koło zębate z łańcuchem nośnym.
Wciągarki łańcuchowe ręczne służą do podnoszenia ładunków od 250 kg do nawet 25 ton. Przy większych tonażach proces podnoszenia jest bardzo powolny ze względu na zastosowanie dużych przełożeń. Wciągarki łańcuchowe ręczne stosuje się w miejscach bez dostępu do zasilania. Są pomocne w warsztatach samochodowych do wyciągania silników z aut ; podnoszenia i opuszczania małych konstrukcji stalowych oraz stosowane są w małych suwniczkach i żurawiach.
Wciągarki możemy podczepić za pomocą haka bezpośrednio do belek i zaczepów w konstrukcjach stalowych lub sufitach lub zastosować specjalne wózki jezdne które umożliwią stosowanie wciągarek na belkach suwnic i poruszanie się wciągarki wzdłuż torów jezdnych.

Wciągarki łańcuchowe ręczne z napędem dźwigniowym

Tu zamiast łańcucha manewrowego mamy przekładnie zębatą i wajchę. Podnoszenie następuje za pomocą ruchów wajchą w górę i w dół. Wciągarki te mają zastosowanie jednie w miejscach , gdzie nie jest wymagana duża wysokość podnoszenia i operator wciągarki ma dostęp do korpusu i korby. Wciągarki nie nadają się do zawieszana na suwnicach i belkach.
Wciągarki z napędem dźwigniowym zazwyczaj nie przekraczają udźwigów do 3-5 ton. We wciągarkach dźwigniowych możemy stosować łańcuchy gala oraz łańcuch ogniowy.
Wciągarki ręczne łańcuchowe mogą opcjonalnie być wyposażone w sprzęgła przeciw przeciążeniowe. Podnoszenie taką wciągarką jest dosyć precyzyjne i w miarę szybkie. Znajdują zastosowanie w przemyśle energetycznym, morskim, ubojniach; przemyśle spożywczym i górnictwie.

Kategorie

Raty Santander

Poleć nas znajomym

Członek Opolskiej Izby Gospodarczej


Firma Przyjazna Klientowi


NASZ PROFIL W PANORAMIE FIRM


NASZ PROFIL NA FACEBOOKU


NASZ PROFIL W GOOGLE+