Drabiny do pracy na słupach

Drabiny do pracy na słupach służą energetykom do wykonywania pracy serwisowej lub montażowej na słupach.

W ofercie posiadamy różnego rodzaju drabiny do pracy przy słupach oraz budowie napowietrznych linii energetycznych:

Drabiny do pracy przy słupie np model DRN-22 mocowane do słupa za pomocą linek i pasów. Zbudowane są one z różnej długości przęseł dzięki czemu możemy dowolnie konfigurować ich wysokość. Ostanie przęsło może być wykonane z tworzywa - tzw przęsło izolowane do poprawy bezpieczeństwa pracy i ochrony przed porażeniem prądem. Drabiny te posiadają zabezpieczenia w postaci szyny antyspadowej i urządzeń samohamownych.

Drabiny poziome do pracy przy serwisowaniu linii napowietrznych lub ich budowie. To drabiny trapezowe np typ SCA lub drabiny typu HOOKS płaski z hakami służącymi do ich zaczepiane o słup lub linę energetyczną. Haki są regulowane oraz obrotowe - zapewnia to uniwersalność zastosowania. Drabiny te mogą pracować w pionie - podwieszone na hakach lub w poziomie jako kładki. W przypadku tego typu drabin konieczne jest stosowanie dodatkowych zabezpieczeń antyspadowych np. w postaci szelek.

Drabiny podwieszane do pracy na słupach lub pionowych ścianach słupów - drabiny hakowe (model DRP 31 lub DRP3) To drabiny do prac pionowych przy liniach napowietrznych lub słupach. Posiadają one szyny antyspadowe co czyni je urządzeniami bardzo bezpiecznymi.
Ze względu na swoją budową mają uniwersalne zastosowanie także w przypadku innych prac np przy urządzeniach, zbiornikach lub pojazdach.

na stronę
Wyświetlanie 1 - 15 z 20 wyników
 • Drabiny typu DRN-22 służą do pracy w ustawieniu pionowym przy słupach energetycznych, telekomunikacyjnych i innych. Kształt podpór zapewnia prawidłowe ustalenie i zamocowanie drabiny do słupa zarówno okrągłego, prostokątnego, ośmiokątnego lub innego

 • Drabiny typu DRS-1 służą do pracy w ustawieniu pionowym przy słupach energetycznych, telekomunikacyjnych i innych. Kształt podpór zapewnia prawidłowe ustalenie i zamocowanie drabiny do słupa zarówno okrągłego, prostokątnego, ośmiokątnego lub innego. 

 • Urządzenie samozaciskowe USM-1 stanowi podzespół łącząco amortyzujący, służący do ochrony pracownika przed upadkiem z wysokości. 

 • Urządzenie samozaciskowe USM-2 stanowi podzespół łącząco amortyzujący, służący do ochrony pracownika przed upadkiem z wysokości. 

 • Przy montażu platformy na słupie pomocny jest bloczek transportowy BT-3 (Nr kat. 063102). latforma służy do prac montażowych i remontowych na słupie. Może być montowana w dowolnym miejscu słupa i umożliwia pracownikowi dostęp do poprzecznika, izolatorów, przewodów itp. W skład urządzenia wchodzi: stelaż mocowany do słupa za pomocą ściągaczy taśmowych...

 • Bloczek mocowany jest do słupa za pomocą ściągacza taśmowego.

 • Belka służy do wykonywania prac montażowych i remontowych na słupach wirowanych. Umożliwia pracownikowi dostęp do krańców poprzecznika, izolatorów, przewodów itp. niedostępnych z drabiny. Zmontowanie belki na słupie ułatwia bloczek transportowy BT-3 (nr kat. 063 102)

 • Drabina typ DRP-31 przeznaczona jest do wszelkich prac na konstrukcjach umożliwiających zawieszenie drabiny za pomocą hakowego zakończenia bocznic. Bocznice drabiny posiadają prowadnice, po których może się przesuwać urządzenie samozaciskowe USM-2 z łącznikiem amortyzującym. 

 • Drabina DRP-2 może być wykorzystywana do wszelkich prac remontowo-instalacyjnych na konstrukcjach. Może być używana zarówno do pracy w pionie zawieszona na hakach oraz jako kładka w ustawieniu poziomym. Do zawieszania drabiny służy zakończenie hakowe z zabezpieczeniem przed spadnięciem z konstrukcji.

 • Drabina DRP-3 może być wykorzystywana do wszelkich prac remontowo-instalacyjnych na konstrukcjach. Do zawieszania drabiny służy zakończenie hakowe z zabezpieczeniem przed spadnięciem z konstrukcji.

 • Drabina przeznaczona jest do stosowania w energetyce podczas prac pod napięciem na urządzeniach o nominalnym napięciu powyżej 1000 V~ lub 1500 V=.

 • Drabina DRP-3 może być wykorzystywana do wszelkich prac remontowo-instalacyjnych na konstrukcjach. Do zawieszania drabiny służy zakończenie hakowe z zabezpieczeniem przed spadnięciem z konstrukcji.

 • Bezpieczna drabina, przygotowana do prac przy urządzeniach elektrycznych

 • Możliwość zastosowania na słupach o średnicy od O 150 mm do O 1000 mm

 • Specjalnie zaprojektowana do prac na wysokości. Dranina zrobiona z lekkiego aluminium, ma antypoślizgowe szczeble, zabezpieczenie przed upadkiem oraz galwanizowany stalowy hak podtrzymujący.

Wyświetlanie 1 - 15 z 20 wyników

Europejskie Centrum Innowacyjne
ul. Kilińskiego 2
46-200 Kluczbork

tel. 77 418 39 85
email:
Europejskie Centrum Innowacyjne | 2017