Platforma robocza do wózka widłowego

Platforma robocza (kosz osobowy) - osprzęt przeznaczony do zainstalowania na wózku widłowym w celu bezpiecznego podnoszenia ludzi. Platforma robocza do wózka widłowego przeznaczona do prac tymczasowych

More details

 

Platforma robocza posiada szerokie zastosowanie w pracach na wysokościach, takich jak: wszelkiego rodzaju naprawy, wymiany żarówek, prace konserwatorskie czy inspekcyjne. Swoje zastosowanie ma także w lokalnych kontrolach, przeprowadzanych w zakładach produkcyjnych. Platforma robocza to znacznie bezpieczniejsze rozwiązanie od rusztowań i drabin. Dzięki prostej konstrukcji umożliwia tymczasowe zastąpienie dedykowanego podnośnika osobowego tam gdzie używanie takiego podnośnika nie ma sensu z punktu widzenia ekonomicznego. Dzięki naszej platformie do widlaka prace na wysokości w zakładzie (naprawa oświetlenia ; wymiana kabli ; dostęp do urządzeń na wysokości ; rozładunek towaru) można wykonać szybko i bezpiecznie. Zabezpieczony sworzniem kosz osobowy, montuje się na widły wózka widłowego. Antypoślizgowa podłoga z aluminiowej blachy oraz osiatkowana tylna część platformy redukuje znacząco masę własną. Umożliwia to używane platformy roboczej z wózkami o stosunkowo niedużym udźwigu. Kosz osobowy wyposażony jest także w uchwyty do przypięcia szelek, dzięki czemu zapewnia jeszcze większe bezpieczeństwo osób pracujących na platformie. W koszu znajduje się poręczna skrzynia na narzędzia oraz drzwiczki o konstrukcji uniemożliwiającej ich przypadkowe otwarcie.

W naszej ofercie posiadamy podesty w dwóch wymiarach:

  • 1) Wymiary podstawy: 800 x 1200 mm; wysokość 1900 mm.
  • 2) Wymiary podstawy: 1200 x 1200 mm; wysokość 1900 mm.

OPCJA: Platforma składana – wykonywana jest na zamówienie.

Do platformy dołączana jest dokumentacja, niezbędna do rejestracji w UDT. Poniżej przedstawiamy oferowane wersje naszych platform roboczych:  

 

 

 

 

  wersja A                wersja B                   wersja C                       wersja D  

 

Wersja A - podstawowa z tylną ścianką                 
Wersja B - Bez przednich wsporników                   
Wersja C - Z przednimi wspornikami i zadaszeniem
Wersja D - Tylna ścianka składana                        

   

 

DANE TECHNICZNE:

 

Nazwa

Wymiary [mm]

dł. x szer. 

Waga

[kg] 

dopuszczalna

ilość osób

nośność

[kg] 

 platforma robocza typ S 800 x 1200 100  250 
 platforma robocza typ L 1200 x 1200 150  300 

Europejskie Centrum Innowacyjne
ul. Kilińskiego 2
46-200 Kluczbork

tel. 77 418 39 85
email:
Europejskie Centrum Innowacyjne | 2017