Od 1992 roku wspieramy europejskich przedsiębiorców
Jest 85 produktów.

WciągarkiWciągarki

- urządzenia służące do podnoszenia lub opuszczania ładunków za pomocą bębna lub koła podnoszącego wokół którego nawijana jest lina lub łańcuch. Mogą być napędzane ręcznie lub mogą posiadać napęd elektryczny, pneumatyczny lub hydrauliczny. Wciągarki mogą podnosić ładunki za pomocą liny (cięgna), łańcucha lub liny z tworzywa sztucznego. Większość wciągarek unosi towar za pomocą haka który znajduje się na końcu cięgna danej wciągarki.
 
Wciągarki wynaleziono i stosowano już wieki temu na starożytnych budowach i dokręcaniu kabli na mostach pontonowych - istnieją zapiski świadczące używanie ich już w 4 wieku p.n.e.
Jednak dopiero wynalezienie silników elektrycznych oraz ich miniaturyzacja doprowadziło do rewolucji w dziedzinie podnoszenia i opuszczania ciężkich ładunków. Wciągarki są teraz urządzeniami kompaktowymi, które dzięki dużym przełożeniom i niezawodnymi przekładniami mechanicznymi potrafią dźwigać naprawdę spore ciężary przy minimalnym nakładzie przyłożonej siły. Pierwsza wciągarka elektryczna została wyprodukowana w Niemczech w XX wieku kiedy to rozpowszechniły się silniki elektryczne.
 
Wciągarki możemy podzielić na urządzenia kompaktowe zaprojektowane do powszechnego i uniwersalnego zastosowania w przemyśle oraz na takie które są urządzeniami niestandardowymi i mogą zostać wykonane i zaprojektowane na zamówienie pod kątem wytrzymałości i wydajności (wciągarki przemysłowe). Takie wciągarki są znacznie droższe w produkcji ale cechuje je wysoka niezawodność i łatwa naprawa.
W warsztatach samochodowych oraz firmach produkcyjnych przeważnie wykorzystuje się standardowe wciągarki ręczne oraz wciągarki elektryczne ale np. w kopalniach, stalowniach oraz przemyśle ciężkim i precyzyjnym np. NASA, ESA stosowane są wciągarki przemysłowe pod indywidualne potrzeby klientów.

 

Ze względu na budowę wciągarki możemy podzielić na rożnego rodzaju grupy np:

 
Wciągarki linowe oraz wciągarki łańcuchowe, kolejną cechą która ma istotny wpływ na cenę oraz zastosowanie urządzenia to napęd wciągarek. Najtańsze i najbardziej popularne to wciągarki ręczne - cechuje je prostota obsługi, brak potrzeby zasilania, i niska cena. Wadą natomiast jest głównie prędkość podnoszenia oraz konieczność użycia mięśni do wykonywania danego cyklu ponoszenia. Wciągarki elektryczne natomiast posiadają dużo większe prędkości podnoszenia i mogą podnosić ładunki o praktycznie dowolnej masie. Są odpowiednio droższymi urządzeniami które użytkowane w nieadekwatny sposób możemy łatwo uszkodzić. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie takich wciągarek pod potrzeby i czynności nimi wykonywane. Każdemu z Państwa przed wyborem danego wciągnika polecamy kontakt z naszymi specjalistami np za pomocą formularza kontaktowego, lub darmową konsultację telefoniczną w celu doboru odpowiedniej wciągarki.
 
Jaka wciągarka ? To pytanie zadaje wielu użytkowników.
W ofercie ECI znajdą Państwo mnogość rozwiązań standardowych oraz produkowanych na zamówienie pod potrzeby klienta. Udźwigi od 100kg do 10 000 ton to dla nas nie problem. Ze względu na typ wciągarki możemy podzielić na następujące kategorie:
 
  • Wciągarki Linowe
  • Wciągarki Łańcuchowe
  • Wciągarki Budowlane
  • Wciągarki Przemysłowe
  • Wciągarki Ręczne 
  • Wciągarki Elektryczne
  • Wciągarki Osobowe
 
Zapraszamy do zadawania pytań, pisania zapytań ofertowych do naszych specjalistów oraz kontakt telefoniczny. Zawsze pomożemy dobrać odpowiedni produkt pod Państwa potrzeb.