Od 1992 roku wspieramy europejskich przedsiębiorców
Jest 112 produktów.

Filtr produktów

Drabiny wyłazowe - szerokość
Drabiny wyłazowe - ilość szczebli
Drabiny wyłazowe - materiał
Drabiny Drabiny szybowe i do studzienek włazowych

Drabiny szybowe i do studzienek włazowych 

Drabiny szybowe wykonywane są z kilku materiałów: aluminium, stali, stali nierdzewnej oraz tworzyw sztucznych. Najczęstszym miejscem stosowania drabin szybowych są szyby oraz studzienki włazowe. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwić wysyłkę do klienta za pośrednictwem firmy kurierskiej. Odpowiednio przygotowana dokumentacja umożliwia samodzielnie złożenie drabiny przez klienta. Każda drabina szybowa z naszej oferty posiada niezbędną dokumentację: wykaz norm bezpieczeństwa oraz wymogi BHP. Drabiny wyłazowe mogą być wyposażone w antypoślizgowe szczeble, które gwarantują bezpieczeństwo podczas poruszania się po drabinie na dachu. Lekkie, solidne, odporne na warunki atmosferyczne i bezpieczne - to najważniejsze cechy drabin szybowych z naszej oferty.

Drabina szybowa | Drabina do studzienki włazowej

Przedstawiamy Państwu pakiet drabin szybowych przeznaczonych do wykorzystania w budownictwie podziemnym: studzienki konserwacyjne i zasilające. Produkowane są z materiałów odpowiednich do danego zastosowania, tak aby pozostawały trwałe i niezawodne przez lata. 

Z jakich materiałów są wykonywane drabiny szybowe?

Drabiny szybowe wykonywane są ze stali, stali szlachetnej lub tworzywa sztucznego. To, jakiego rodzaju materiał zostanie wykorzystany do ich produkcji zależy od miejsca przeznaczenia i środowiska tam panującego. Najtańsza drabina szybowa wykonana jest ze stali zwykłej. Należy jednak wykluczyć użycie takowej drabiny w środowiskach takich jak: ścieki dezynfekowane chlorem itp. W takich sytuacjach stosuje się drabiny szybowe wykonane ze stali nierdzewnej. Mają one również zastosowanie wszędzie tam gdzie występuje wilgoć. W przypadku studni wyposażonych w instalację elektryczną, zaleca się zastosowanie drabin szybowych z tworzywa sztucznego. Zapobiegają one bowiem ewentualnemu iskrzeniu.

DIN EN 14396 dla drabin szybowych

Wszystkie drabiny szybowe oraz drabiny do studzienek włazowych muszą spełniać wymagania normy europejskiej DIN EN 14396. Oznacza to, że drabina powinna być zamontowana według ścisłych wymogów z wykorzystaniem specjalnych uchwytó ściennych i mocowań do podłoża.

Drabina szybowa na wymiar - producent drabin szybowych

Oferowane przez nas drabiny szybowe, dostępne są z szerokością 300 lub 400 mm. Dobór szerokości drabiny szybowej uwarunkowany jest przestrzenią dostępną w studzience. W ofercie dostępne są także urządzenia pomocnicze do wchodzenia, systemy asekuracyjne oraz zapory bezpieczeństwa. 

Drabiny szybowe według DIN EN 14396

Drabiny systemowe, jak sama nazwa wskazuje: przeznaczone są do montażu w systemach szybowych. Stosuje się je także stacjonarnie w szybach różnego typu. Główną funkcją drabin szybowych jest możliwość bezpiecznego wchodzenia i schodzenia do/z szybów. Oferujemy Państwu drabiny szybowe w długości od 0,56 m (2 szczeble) do 4,20 m (15 szczebli), szrokość 300 lub 400 mm. W przypadku potrzeby zakupu drabiny ponad 4,20m zachęcamy do kontaktu bezpośredniego. Jesteśmy firmą produkcyjną, która jest w stanie dopasować drabinę szybową do Państwa wymagań.

Akcesoria drabin szybowych

Drabiny szybowe mogą być wyposażone w akcesoria. Najpopularniejszym akcesorium jest szyna asekuracyjna - dostępna w naszej ofercie. Jest to system gwarantujący bezpieczne wchodzenie i zchodzenie z drabiny.