Od 1992 roku wspieramy europejskich przedsiębiorców

Bagażniki opuszczane na bok samochodu ERGORACK

Bagażniki opuszczane na bok samochodu ERGORACK
Brak opinii

Aluminiowa konstrukcja ErgoRack zajmuje 1/3 obciążenia dachu Twojego samochodu. Jest to lekka konstrukcja zapewniająca bezpieczne i sprawne załadowanie oraz rozładowanie drabin z poziomu ziemi. Nie ma znaczenia wysokość pojazdu, rozładunek zawsze odbywa się z poziomu ziemi. 

Bagażnik do transportu drabin ErgoRack

Aluminiowa konstrukcja ErgoRack zajmuje 1/3 obciążenia dachu Twojego samochodu. Jest to lekka konstrukcja zapewniająca bezpieczne i sprawne załadowanie oraz rozładowanie drabin z poziomu ziemi. Nie ma znaczenia wysokość pojazdu, rozładunek zawsze odbywa się z poziomu ziemi. 

 

Ergonomiczne zalety

ErgoRack zapewnia minimalne obciążenie kręgosłupa przy zdejmowaniu oraz zabezpieczaniu drabin na dachu pojazdu. Automatyczny system mocowania drabin z poziomu ziemi, wyklucza potrzebę sięgania oraz wspinania się na dach samochodu. Poniższe rysunki ilustrują ruchy operatora oraz obciążenie mięśni przy użyciu zwykłego bagażnika oraz ErgoRack.

 

Tradycyjny bagażnik do transportu drabin

Większe i ciemniejsze partie mięśni wskazują na wyższy poziom wysiłku i napięcia

Bagażnik ErgoRack

Dzięki użyciu ergonomicznego systemu ErgoRack można zmniejszyć napięcie fizyczne o dwie trzecie.

 

Idealny do każdego typu drabiny!

Uchwyty bez problemu dostosowują się do różnych rozmiarów drabin.

Patent Auto Clamb

Specjalne zabezpieczenie uruchamiane jednym ruchem. Nie potrzeba Ci już pasów mocujących!

Mocowanie

Bagażnik montuje się do rynny dachowej lub istniejących punktów montażowych, z możliwością użycia dodatkowych kanałów, które pochłaniają wstrząsy.

Hydrauliczny siłownik

Łatwiejsze montowanie, przy minimalnym wysiłku zapewnia siłownik hydrauliczny.

Kłódka

Zabezpieczenie przed kradzieżą Twojej drabiny.

Uchwyt

Ergonomiczny uchwyt zapewnia sprawny załadunek i rozładunek drabiny z poziomu ziemi.

 

 

 

 ErgoRack S-Clamp

Łatwe oraz wydajne transportowanie drabin lekkich dzięki ErgoRack - S Clamp, zabezpieczenia obsługiwanego ręcznie. Hak znajdujący się z przodu uchwytu pomaga unieść lub opuścić drabinę.  Dwa haki blokujące zapewniają pełne bezpieczeństwo podczas transportu każdej drabiny.

Drabiny do 55 kg

Poniżej przedstawiamy instrukcję dotyczącą załadunku i rozładunku drabiny:

 Oprzyj drabinę o przedni hak i unieś ją na bagażnik. Obróć uchwyt, aby hak podniósł się do góry i zablokował drabinę.

 

 

ErgoRack - Rotation

Bagażnik ErgoRack zapewnia obniżanie drabiny z boku samochodu w pozycji horyzontalnej. Ta wersja opuszczania przeznaczona jest dla drabin ważących do  35 kg. ErgoRack do wysokich pojazdów jest wyposażony w dodatkową szynę obniżającą drabinę do właściwej, ergonomicznej wysokości. Bez problemu załadunek i rozładunek odbywa się z poziomu ziemi przez operatora. Nie ma potrzeby podnoszenia powyżej ramion ciężarów co niweluje występowanie ewentualnych urazów.

Drabiny do 35 kg

 

 

ErgoRack - Inclined

ErgoRack Inclined przeznaczony jest do opuszczania drabin z boku pojazdu, o masie nie przekraczającej 55 kg. Dostępna jest także szyna dla pojazdów wysokich. Dzięki ErgoRack Inclined maksymalnie zmniejszysz obciążenie swojego kręgosłupa, a to wszystko za sprawą załadunku i rozładunku z poziomu ziemi, bez konieczności dźwigania.

Drabiny do 55 kg

 

 

Łatwe Obsługiwanie ErgoRack

Uniwersalnie, Łatwo i Bezpiecznie!

Prime Design Europe - systemy podnoszenia drabin, zapewniające łatwe, szybkie i bezpieczne podnoszenie każdej drabiny!. Siłownik hydrauliczny zapewnia sterowanie prędkością podnoszenia i opuszczania. Zapewnia wstrzymanie ruchu przed osiągnięciem ostatecznej pozycji. Ułatwia pracę operatorowi.

 

ErgoRack to najwyższej jakości sposób ergonomicznego zabezpieczania drabin na dachu samochodu. Obsługa odbywa się zawsze z poziomu ziemi. Zmniejsza to o 1/3 ryzyko występowania urazów przy obciążaniu mięsi i kręgosłupa.ErgoRack dopasowany jest do mocowań prawie każdego pojazdu. Zachowana jest wówczas wartość rezydualna pojazdu.Lekka konstrukcja produktu pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy na paliwie, a także zwiększa możliwości przewozowe.
Różne rodzaje uchwytu ErgoRack, dopasowane do potrzeb i typów pojazdów klienta.Drabiny o maksymalnej masie 55 kg są mocowane za pomocą dźwigni AutoClamb z poziomu ziemi.Konstrukcja wykonana z aluminium zajmująca maksymalnie 33% obciążenia dachu , umożliwia transportowanie większych ładunków na bagażniku.
Prime Design Europe daje klientowi 3 - letnia gwarancję na wady produkcyjne i materiałowe.Stworzone z materiałów podlegających recyklingowi w 100%. Produkt bezpieczny i przyjazny dla środowiska. ErgoRack został zaprojektowany jako ergonomiczny i bezpieczny.

 

 

Perfekcyjne rozwiązania w każdej sytuacji

 Ergonomiczny załadunek i rozładunek drabiny z pojazdu zaparkowanego na pochyłej nawierzchni Łatwa obsługa ErgoRack w wąskich przestrzeniach Załadunek i rozładunek drabiny z boku pojazdu są możliwe w ciasnych przestrzeniach

 

 

Akcesoria do ErgoRack

Oferujemy dużą ilość akcesorii dodatkowych

 

Aluminiowa Rura Przewodowa

 Rura przewodowa (dł. 2-5 m, o przekroju kwadratowym 125 mm) jest zamykana z obu stron. Montaż za pomocą wsporników do belek poprzecznych, tak aby przestrzeń wewnętrzna była całkowicie wykorzystana do załadunku.

Ograniczniki

 Ograniczniki posiadają gumową powierzchnię, która utrzymuje ładunek w miejscu.

Dodatkowa poprzeczka

 Dodatkowa belka poprzeczna zapewnia łatwy załadunek krótkich drabin oraz innych przedmiotów.

Rolka

 Rolka, łatwa do montaży z tyłu bagażnika, zapewniająca wygodny załadunek i rozładunek długich przedmiotów.

Kłódka

Zabezpieczenie przed kradzieżą Twojej drabiny.

Wspornik do montowania koguta.

 Kogut może być zamontowany na belce poprzecznej za pomocą specjalnych wsporników.

 

 

Montaż ErgoRack

Świetnie pasujące do konturów dachy szyny zapewniają aerodynamiczny kształt, absorbując przy tym dodatkowe uderzenia w razie jakiegokolwiek wypadku. Regulowane systemy montażowe pozwalają na optymalne rozmieszczenie poprzeczek — w zależności od indywidualnych potrzeb.

 

Sztywna szyna

Rynna

Elastyczna szyna

 

 

 

 

 

Opinie