08 lis

kosz do podnoszenia ludzi na wózku widłowym

Kosz do podnoszenia ludzi na wózku widłowym – kosz do wózka widłowego

Kosz do podnoszenia ludzi na wózku widłowym

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Firma ECI od kliku lat specjalizuje się w wytwarzaniu i produkuje w Kluczborku osprzęt do wózków widłowych: https://www.eci.com.pl/15-osprzet-do-wozkow-widlowych.
Jednym z takich produktów który dziś opiszę jest Kosz do podnoszenia ludzi na wózku widłowym zwanym także jako kosz do wózka widłowego lub platforma robocza do wózka widłowego. Rozwiązanie to jest jednym z najbardziej popularnych akcesoriów do wózków widłowych. Bogaty wachlarz zastosowań sprawia, że jest to nie zastąpione urządzenie pomoce np w:

  • wymianie żarówek i oświetlenia na halach produkcyjnych
  • dostępie do maszyn i urządzeń na wysokości
  • serwisowaniu urządzeń na wysokości
  • dostęp do towarów na magazynie znajdujących się na regałach wysokiego składowania
  • wszelkich prac konserwatorskich gdzie mamy dostęp dojazdu wózkiem widłowym

Szelki bezpieczeństwa

Prace w koszu do wózka widłowego należy wykonywać w odpowiednim zabezpieczeniu.
Każda pracująca osoba powinna posiadać szelki bezpieczeństwa które można zakupić w naszym sklepie np poprzez stronę www.eci.com.pl

 

 

 

 

Do wyboru mają Państwo kilka rodzajów koszy – pojedyncze  o wymiarach podstawy 1200×800 – przeznaczone głownie dla jednej osoby. Oraz większe o wymiarze podstawy 1200×1200- przeznaczone dla pracy dwóch osób lub jednej osoby wraz z ładunkiem. Każdy kosz do wózka widłowego możemy wyposażyć w dodatkowy daszek i słupki wspornikowe np:

Kosz do wózka widłowego podczas pracy na wysokości:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Każdy kosz do wózka widłowego powinien być sparowany oraz przypisany do danego wózka. Kosze można stosować w praktycznie każdym wózku widłowym spełniający jeden podstawowy warunek jakim jest jego udźwig. Chodzi o to aby masa kosza do wózka widłowego + jego udźwig pomnożony raz 5 był niższy niż max udźwig wózka widłowego na jego max wysokości podnoszenia. Jest to krytyczne warunek uzyskania pozwolenia od UDT do stosowania naszego kosza z wózkiem widłowym nawet jeśli wózek w DTR-ce nie ma wpisu o podnoszeniu ludzi.

Po więcej informacji np dotyczących doboru koszy do wózków widłowych oraz konsultacji odnośnie stosowania platform w odpowiednim wózkami  odsyłam do naszych specjalistów pod nr. tel 77 418 39 85.

One thought on “kosz do podnoszenia ludzi na wózku widłowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *