Od 1992 roku wspieramy europejskich przedsiębiorców

Drabina z tworzywa dielektryczna przystawna Zarges Z600

Drabina z tworzywa dielektryczna przystawna Zarges Z600
Brak opinii
Wysokość pracy: 3,05 - 5,30 m
Długość drabiny: 1,92 - 4,16 m
Normy: DIN 53387 oraz 53453, DIN IEC 78/221 A/CD Kategoria 1/30 KV
Do pracy pod napięciem: 1000 V AC oraz 1500 V DC

Bezpieczna drabina do specjalnych zastosowań (w przemyśle chemicznym, elektrycznym, farmaceutycznym oraz wielu innych)

Drabiny z włókna szklanego zyskują coraz większe uznanie wśród użytkowników w Polsce i na świecie. Dlatego firma ECI wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów ciągle poszerza asortyment drabin izolowanych do pracy pod napięciem.

Drabiny z tworzywa GFK czyli drabiny z włókna szklanego produkowane są przez polskich i zagranicznych producentów głównie pod zamówienie. Jest to spowodowany tym , że proces wytwarzania takiej drabiny jest dosyć czasochłonny a co za tym idzie dosyć kosztowny.

Nie mniej jednak opłaca się inwestować w innowacyjne rozwiązania które podnoszą standard i bezpieczeństwo pracy na drabinie. Drabiny Izolowane do pracy pod napięciem trafiają głównie do firm Energetyczny, Monterskich, oraz remontowo-budowlanych gdzie istnieje ryzyko przeskoczenia iskry, wytworzenia się łuku elektrycznego lub występuje poważne zagrożenie porażenia prądem.

Przy pracach remontowych gdy nie wiem co jest pod ścianą łatwo o porażenie prądem np. podczas kucia ścian czy wiercenia. Dlatego dobrym wyborem dla każdej firmy wykonującej podobne czynności będzie zakup drabiny dielektrycznej z tworzywa sztucznego przeznaczonej do pracy pod napięciem.

Dla energetyki posiadamy specjalne drabiny z podporami bocznymi umożliwiającymi pracę nawet bez podparcia w terenie lub przy dużych transformatorach i rozdzielniach prądu. Zmieniające się co chwilę przepisy oraz wdrażanie nowych procedur BHP wymaga w coraz większym stopniu zastępowanie klasycznych drabin, drabinami izolowanymi z włókna szklanego. Zaletą takiej drabiny jest izolacja do nawet 50kV. Kolejnym argumentem „ZA” jest waga takiej drabiny – dzięki zastosowaniu tworzywa sztucznego GFK potocznie zwanego włóknem szklanym drabiny są bardzo lekkie. Zastosowanie tego materiału zapewnia nam także anty-korozyjność przydającą się w pracach pod chmurką oraz w terenie.

Drabiny dielektryczne to także dobre rozwiązania dla producentów czułej elektroniki gdzie nawet małe wyładowanie elektrostatyczne może uszkodzić czułe elementy elektroniczne.

Zainteresowanie drabinami z tworzywa sztucznego ciągle wzrasta wśród pracowników kolei PKP oraz firm obsługujących trakcje kolejowe. Sprawdzą się one także w firmie z branży IT takich jak kablówki, internet światłowodowy, oraz telekomunikacja.

Zakup odpowiedniego sprzętu umożliwi pracownikom swobodną i nieskrępowaną pracę przy każdym obiekcie inżynieryjnym.

Drabina z tworzywa dielektryczna przystawna Zarges Z600

Drabina przystawna z tworzywa sztucznego

Bezpieczna drabina do specjalnych zastosowań (w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym i innych)

  • Podłużnice i szczeble (30 mm x 30 mm) wykonane z wysokoizolacyjnego, odpornego na agresywne środowisko poliestru wzmocnionego włóknem szklanym
  • Odpowiada DIN 53387 oraz 53453
  • Spełnia wymogi DIN IEC 78/221 A/CD Kategoria 1/30 KV
  • Sprawdzona do pracy pod napięciem 1000 V AC, 1500 V DC
  • Zewnętrzna szerokość drabiny wynosi 420 mm

 DANE TECHNICZNE:

Długość drabiny (m)
1,92
3,04
4,16
Wysokość pracy (m)
3,05
4,15
5,30
Wysokość podłużnicy (mm)
58
58
58
Ilość szczebli
6
10
14
Ciężar (kg)
5,6
8,6
11,6
Numer katalogowy
41251
41253
41255

 

Pliki do pobrania:

Opinie