Od 1992 roku wspieramy europejskich przedsiębiorców

Drabina izolacyjna dwuelementowa przystawna dł. 4,25 - 6,25 m

Drabina izolacyjna dwuelementowa przystawna dł. 4,25 - 6,25 m
Drabina izolacyjna dwuelementowa przystawna dł. 4,25 - 6,25 m Drabina izolacyjna dwuelementowa przystawna dł. 4,25 - 6,25 m
Brak opinii
Wysokość pracy: 4,25 - 6,25 m
Dwie wersje: rozkładana systemem standardowym oraz rozkładana systemem rolkowym
Normy: PN-EN 131
Wykonana z: tworzywa izolacyjnego

Profesjonalne drabiny dla przemysłu energetycznego. Zabezpieczają przed porażeniem w trakcie pracy pod napięciem.

Drabiny z włókna szklanego zyskują coraz większe uznanie wśród użytkowników w Polsce i na świecie. Dlatego firma ECI wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów ciągle poszerza asortyment drabin izolowanych do pracy pod napięciem.

Drabiny z tworzywa GFK czyli drabiny z włókna szklanego produkowane są przez polskich i zagranicznych producentów głównie pod zamówienie. Jest to spowodowany tym , że proces wytwarzania takiej drabiny jest dosyć czasochłonny a co za tym idzie dosyć kosztowny.

Nie mniej jednak opłaca się inwestować w innowacyjne rozwiązania które podnoszą standard i bezpieczeństwo pracy na drabinie. Drabiny Izolowane do pracy pod napięciem trafiają głównie do firm Energetyczny, Monterskich, oraz remontowo-budowlanych gdzie istnieje ryzyko przeskoczenia iskry, wytworzenia się łuku elektrycznego lub występuje poważne zagrożenie porażenia prądem.

Przy pracach remontowych gdy nie wiem co jest pod ścianą łatwo o porażenie prądem np. podczas kucia ścian czy wiercenia. Dlatego dobrym wyborem dla każdej firmy wykonującej podobne czynności będzie zakup drabiny dielektrycznej z tworzywa sztucznego przeznaczonej do pracy pod napięciem.

Dla energetyki posiadamy specjalne drabiny z podporami bocznymi umożliwiającymi pracę nawet bez podparcia w terenie lub przy dużych transformatorach i rozdzielniach prądu. Zmieniające się co chwilę przepisy oraz wdrażanie nowych procedur BHP wymaga w coraz większym stopniu zastępowanie klasycznych drabin, drabinami izolowanymi z włókna szklanego. Zaletą takiej drabiny jest izolacja do nawet 50kV. Kolejnym argumentem „ZA” jest waga takiej drabiny – dzięki zastosowaniu tworzywa sztucznego GFK potocznie zwanego włóknem szklanym drabiny są bardzo lekkie. Zastosowanie tego materiału zapewnia nam także anty-korozyjność przydającą się w pracach pod chmurką oraz w terenie.

Drabiny dielektryczne to także dobre rozwiązania dla producentów czułej elektroniki gdzie nawet małe wyładowanie elektrostatyczne może uszkodzić czułe elementy elektroniczne.

Zainteresowanie drabinami z tworzywa sztucznego ciągle wzrasta wśród pracowników kolei PKP oraz firm obsługujących trakcje kolejowe. Sprawdzą się one także w firmie z branży IT takich jak kablówki, internet światłowodowy, oraz telekomunikacja.

Zakup odpowiedniego sprzętu umożliwi pracownikom swobodną i nieskrępowaną pracę przy każdym obiekcie inżynieryjnym.

Drabina izolacyjna dwuelementowa przystawna dł. 4,25 - 6,25 m

  • Drabina izolacyjna dwuelementowa przystawna dł. 4,25 - 6,25 m.
  • Wykonana z dwóch elementów izolowanych rozsuwanych.
  • Dostępna w dwóch systemach: standard oraz rolkowy.
  • Istnieje możliwość zamówienia drabiny w innym rozmiarze niż oferowane w standardzie.
  • Drabiny wykonywane są zgodnie z normą PN-EN 131.

Drabina w systemie standard - posiadająca blokadę hakową

ModelDługość maksymalna drabiny
2 x 2,5 m - D020254,25 m
2 x 3,0 m - D020305,25 m
2 x 3,5 m - D020356,25 m

 

Drabina w systemie rolkowym - rozciąganie przy użyciu linki

ModelDługość maksymalna drabiny
2 x 2,5 m - D002254,25 m
2 x 3,0 m - D002305,25 m
2 x 3,5 m - D002356,25 m

 

Opcjonalnie dostępne elementy dodatkowe takie jak: szczebel zaczepowy, podnóżek, zacisk do lin, szeroka podstawa, zestaw przeciw upadkowy, podpora typu MPS.

 

Opinie