Od 1992 roku wspieramy europejskich przedsiębiorców

Drabina izolacyjna dwuelementowa wielofunkcyjna

Drabina izolacyjna dwuelementowa wielofunkcyjna
Drabina izolacyjna dwuelementowa wielofunkcyjna Drabina izolacyjna dwuelementowa wielofunkcyjna Drabina izolacyjna dwuelementowa wielofunkcyjna
Brak opinii
Wysokość pracy: 1,3 - 2,70 m
Rodzaj drabiny: Dwuelementowa / Rozstawna
Normy: PN-EN 131
Dodatkowe opcje: inny wymiar na zamówienie

Profesjonalna drabina dielektryczna do użytku przy urządzeniach pod napięciem.

Drabiny z włókna szklanego zyskują coraz większe uznanie wśród użytkowników w Polsce i na świecie. Dlatego firma ECI wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów ciągle poszerza asortyment drabin izolowanych do pracy pod napięciem.

Drabiny z tworzywa GFK czyli drabiny z włókna szklanego produkowane są przez polskich i zagranicznych producentów głównie pod zamówienie. Jest to spowodowany tym , że proces wytwarzania takiej drabiny jest dosyć czasochłonny a co za tym idzie dosyć kosztowny.

Nie mniej jednak opłaca się inwestować w innowacyjne rozwiązania które podnoszą standard i bezpieczeństwo pracy na drabinie. Drabiny Izolowane do pracy pod napięciem trafiają głównie do firm Energetyczny, Monterskich, oraz remontowo-budowlanych gdzie istnieje ryzyko przeskoczenia iskry, wytworzenia się łuku elektrycznego lub występuje poważne zagrożenie porażenia prądem.

Przy pracach remontowych gdy nie wiem co jest pod ścianą łatwo o porażenie prądem np. podczas kucia ścian czy wiercenia. Dlatego dobrym wyborem dla każdej firmy wykonującej podobne czynności będzie zakup drabiny dielektrycznej z tworzywa sztucznego przeznaczonej do pracy pod napięciem.

Dla energetyki posiadamy specjalne drabiny z podporami bocznymi umożliwiającymi pracę nawet bez podparcia w terenie lub przy dużych transformatorach i rozdzielniach prądu. Zmieniające się co chwilę przepisy oraz wdrażanie nowych procedur BHP wymaga w coraz większym stopniu zastępowanie klasycznych drabin, drabinami izolowanymi z włókna szklanego. Zaletą takiej drabiny jest izolacja do nawet 50kV. Kolejnym argumentem „ZA” jest waga takiej drabiny – dzięki zastosowaniu tworzywa sztucznego GFK potocznie zwanego włóknem szklanym drabiny są bardzo lekkie. Zastosowanie tego materiału zapewnia nam także anty-korozyjność przydającą się w pracach pod chmurką oraz w terenie.

Drabiny dielektryczne to także dobre rozwiązania dla producentów czułej elektroniki gdzie nawet małe wyładowanie elektrostatyczne może uszkodzić czułe elementy elektroniczne.

Zainteresowanie drabinami z tworzywa sztucznego ciągle wzrasta wśród pracowników kolei PKP oraz firm obsługujących trakcje kolejowe. Sprawdzą się one także w firmie z branży IT takich jak kablówki, internet światłowodowy, oraz telekomunikacja.

Zakup odpowiedniego sprzętu umożliwi pracownikom swobodną i nieskrępowaną pracę przy każdym obiekcie inżynieryjnym.

Drabina izolacyjna dwuelementowa wielofunkcyjna.

  • Dielektryczna drabina umożliwiająca pracę na wysokości od 1,3 m do 2,7 m.
  • Wykonana z dwóch rozkładanych elementów izolowanych.
  • Elementy można rozłączyć i używać osobno w razie potrzeby.
  • Istnieje możliwość zamówienia drabiny w innych rozmiarach.
  • Wszystkie drabiny wykonywane są zgodnie z normą PN-EN 131.

 

Specyfikacja drabiny rozstawnej

ModelWysokość
2 x 1,5m - DK02151,3 m
2 x 1,7 m - DK02171,5 m
2 x 2,0 m - DK02201,75 m
2 x 2,5 m - DK02252,2 m
2 x 3,0 m - DK02302,7 m

 

Opcjonalnie dostępne elementy dodatkowe takie jak: szczebel zaczepowy, podnóżek, zacisk do lin, szeroka podstawa, zestaw przeciw upadkowy, podpora typu MPS.

Opinie