Od 1992 roku wspieramy europejskich przedsiębiorców

Drabiny dielektryczne trzyelementowe wielofunkcyjne

Drabiny dielektryczne trzyelementowe wielofunkcyjne
Drabiny dielektryczne trzyelementowe wielofunkcyjne Drabiny dielektryczne trzyelementowe wielofunkcyjne Drabiny dielektryczne trzyelementowe wielofunkcyjne
Brak opinii
Wysokość pracy: 2,0 - 7,50 m
Długość drabiny: 1,50 - 9,00 m
Normy: PN-EN 131
Do pracy pod napięciem: 1000 V AC oraz 1500 V DC

Drabiny zabezpieczające podczas pracy przy napięciu elektrycznym - wysoka jakość wykonania, zgodnie z obowiązującymi normami.

Drabiny z włókna szklanego zyskują coraz większe uznanie wśród użytkowników w Polsce i na świecie. Dlatego firma ECI wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów ciągle poszerza asortyment drabin izolowanych do pracy pod napięciem.

Drabiny z tworzywa GFK czyli drabiny z włókna szklanego produkowane są przez polskich i zagranicznych producentów głównie pod zamówienie. Jest to spowodowany tym , że proces wytwarzania takiej drabiny jest dosyć czasochłonny a co za tym idzie dosyć kosztowny.

Nie mniej jednak opłaca się inwestować w innowacyjne rozwiązania które podnoszą standard i bezpieczeństwo pracy na drabinie. Drabiny Izolowane do pracy pod napięciem trafiają głównie do firm Energetyczny, Monterskich, oraz remontowo-budowlanych gdzie istnieje ryzyko przeskoczenia iskry, wytworzenia się łuku elektrycznego lub występuje poważne zagrożenie porażenia prądem.

Przy pracach remontowych gdy nie wiem co jest pod ścianą łatwo o porażenie prądem np. podczas kucia ścian czy wiercenia. Dlatego dobrym wyborem dla każdej firmy wykonującej podobne czynności będzie zakup drabiny dielektrycznej z tworzywa sztucznego przeznaczonej do pracy pod napięciem.

Dla energetyki posiadamy specjalne drabiny z podporami bocznymi umożliwiającymi pracę nawet bez podparcia w terenie lub przy dużych transformatorach i rozdzielniach prądu. Zmieniające się co chwilę przepisy oraz wdrażanie nowych procedur BHP wymaga w coraz większym stopniu zastępowanie klasycznych drabin, drabinami izolowanymi z włókna szklanego. Zaletą takiej drabiny jest izolacja do nawet 50kV. Kolejnym argumentem „ZA” jest waga takiej drabiny – dzięki zastosowaniu tworzywa sztucznego GFK potocznie zwanego włóknem szklanym drabiny są bardzo lekkie. Zastosowanie tego materiału zapewnia nam także anty-korozyjność przydającą się w pracach pod chmurką oraz w terenie.

Drabiny dielektryczne to także dobre rozwiązania dla producentów czułej elektroniki gdzie nawet małe wyładowanie elektrostatyczne może uszkodzić czułe elementy elektroniczne.

Zainteresowanie drabinami z tworzywa sztucznego ciągle wzrasta wśród pracowników kolei PKP oraz firm obsługujących trakcje kolejowe. Sprawdzą się one także w firmie z branży IT takich jak kablówki, internet światłowodowy, oraz telekomunikacja.

Zakup odpowiedniego sprzętu umożliwi pracownikom swobodną i nieskrępowaną pracę przy każdym obiekcie inżynieryjnym.

Drabiny dielektryczne trzyelementowe wielofunkcyjne

Stworzone z trzech rozkładanych elementów w pełni izolowanych. Wszystkie elementy drabiny mogą być odłączone i służyć jako pojedyncza drabina przystawna.  Oferowane modele przeznaczone są do użycia w przemyśle oraz energetyce do prac przy urządzeniach pod napięciem. Chronią skutecznie przed wytwarzającym się łukiem elektrycznym. Produkowane zgodnie z normą PN-EN 131. Istnieje możliwość wykonania drabiny według indywidualnych wymiarów klienta (opcjonalnie).

Drabina w formie rozstawnej, specyfikacja:

ModelWysokość
3 x 1,5 m - DK03152 m
3 x 1,7 m - DK03172,5 m
3 x 2,0 m - DK03203 m
3 x 2,5 m - DK03254 m
3 x 3,0 m - DK03304,5 m

 Drabina w formie przystawnej, specyfikacja:

ModelWysokość
3 x 1,5 m - DK03153 m
3 x 1,7 m - DK03173,75  m
3 x 2,0 m - DK03204,5 m
3 x 2,5 m - DK03256 m
3 x 3,0 m - DK03307,5 m

 

Opcjonalnie dostępne elementy dodatkowe takie jak: szczebel zaczepowy, podnóżek, zacisk do lin, szeroka podstawa, zestaw przeciw upadkowy, podpora typu MPS.

Opinie