Od 1992 roku wspieramy europejskich przedsiębiorców

Wysięgnik drabinowy TRANSOR, drabina izolacyjna

Wysięgnik drabinowy TRANSOR, drabina izolacyjna
Wysięgnik drabinowy TRANSOR Wysięgnik drabinowy TRANSOR Wysięgnik drabinowy TRANSOR Wysięgnik drabinowy TRANSOR
Brak opinii
Wysokość pracy: 6,0 - 7,0 m
Podpory teleskopowe: tak, 2 sztuki
Izolacja: Włókno szklane
Specjalizacja:system chroniący przed upadkiem z wysokości

Wysięgnik drabinowy TRANSOR - jest zabezpieczeniem drabiny używanym w miejscach o ograniczonych możliwościach przystawienia drabiny celem uzyskania jej stabilności. 

Wysięgnik drabinowy TRANSOR, drabina izolacyjna

Profesjonalne zabezpieczenie drabin, używanych przez elektryków w miejscach o ograniczonych możliwościach przystawienia drabiny celem uzyskania jej stabilności. Gwarantuje bezpieczną pracę użytkownika, przy urządzeniach pod napięciem. Rozwiązanie wykorzystywane jest głównie przy pracach z transformatorami WN, urządzeniami stacji WN, Dechami oraz przy słupach oraz konstrukcjach energetycznych i telekomunikacyjnych.

Wysięgnik TRANSOR zabezpiecza pracownika przed ewentualnym upadkiem podczas wykonywania pracy na wysokości , lub na transformatorze.

Posiada wysokiej jakości urządzenie samohamowne zamocowane do szczebla zaczepowego. Wysięgnik drabinowy TRANSOR pozwala na pracę i poruszanie się po transformatorach WM, przekładnikach WN, wyłącznikach WN, odłącznikach WN, stacjach oraz dachach). Można wykorzystać go również do prac przyłączeniowych na ścianach budynków. Jedyne czego wymaga to możliwość oparcia drabiny i fasadę.

 

WYSIĘGNIK DRABINOWY TRANSOR

  • izolowana drabina z włókna szklanego 
  • wyposażenie zapewniające stabilna pracę
  • 2x podpora teleskopowa
  • system chroniący przed upadkiem z wysokości

 

Specyfikacja techniczna:

ModelWysokość robocza
2 x 3,5 m - DT002356 m
2 x 4,0 m - DT002407 m

Drabiny z włókna szklanego zyskują coraz większe uznanie wśród użytkowników w Polsce i na świecie. Dlatego firma ECI wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów ciągle poszerza asortyment drabin izolowanych do pracy pod napięciem.

Drabiny z tworzywa GFK czyli drabiny z włókna szklanego produkowane są przez polskich i zagranicznych producentów głównie pod zamówienie. Jest to spowodowany tym , że proces wytwarzania takiej drabiny jest dosyć czasochłonny a co za tym idzie dosyć kosztowny.

Nie mniej jednak opłaca się inwestować w innowacyjne rozwiązania które podnoszą standard i bezpieczeństwo pracy na drabinie. Drabiny Izolowane do pracy pod napięciem trafiają głównie do firm Energetyczny, Monterskich, oraz remontowo-budowlanych gdzie istnieje ryzyko przeskoczenia iskry, wytworzenia się łuku elektrycznego lub występuje poważne zagrożenie porażenia prądem.

Przy pracach remontowych gdy nie wiem co jest pod ścianą łatwo o porażenie prądem np. podczas kucia ścian czy wiercenia. Dlatego dobrym wyborem dla każdej firmy wykonującej podobne czynności będzie zakup drabiny dielektrycznej z tworzywa sztucznego przeznaczonej do pracy pod napięciem.

Dla energetyki posiadamy specjalne drabiny z podporami bocznymi umożliwiającymi pracę nawet bez podparcia w terenie lub przy dużych transformatorach i rozdzielniach prądu. Zmieniające się co chwilę przepisy oraz wdrażanie nowych procedur BHP wymaga w coraz większym stopniu zastępowanie klasycznych drabin, drabinami izolowanymi z włókna szklanego. Zaletą takiej drabiny jest izolacja do nawet 50kV. Kolejnym argumentem „ZA” jest waga takiej drabiny – dzięki zastosowaniu tworzywa sztucznego GFK potocznie zwanego włóknem szklanym drabiny są bardzo lekkie. Zastosowanie tego materiału zapewnia nam także anty-korozyjność przydającą się w pracach pod chmurką oraz w terenie.

Drabiny dielektryczne to także dobre rozwiązania dla producentów czułej elektroniki gdzie nawet małe wyładowanie elektrostatyczne może uszkodzić czułe elementy elektroniczne.

Zainteresowanie drabinami z tworzywa sztucznego ciągle wzrasta wśród pracowników kolei PKP oraz firm obsługujących trakcje kolejowe. Sprawdzą się one także w firmie z branży IT takich jak kablówki, internet światłowodowy, oraz telekomunikacja.

Zakup odpowiedniego sprzętu umożliwi pracownikom swobodną i nieskrępowaną pracę przy każdym obiekcie inżynieryjnym.

Opinie