Faraone

Faraone to jedna z najlepszych marek zajmujących się produkcją  profesjonalnych i bezpiecznych drabin, rusztowań, pomostów, platform roboczych, podnośników, scen, estrad oraz konstrukcji stalowych.

faraone

 

Krótka historia firmy:

Marka FARAONE została założona w roku 1696 oferując usługi związane ze stolarką aluminiową. Zainteresowanie marką szybko rosło, w związku z czym już w 1974 roku FARAONE stało się marką w pełni przemysłową. Pierwszy zakład produkcyjny otwarto w Tortoreto, miejscowości położonej we Włoszech, w regionie Abruzja, w prowincji Teramo. W roku 1979 roku firma zaskoczyła rynek światowy swoim produktem: drabinami aluminiowymi. Tym samym rozpoczęła się ekspansja produktów na całą europę, dominując rynek marka FARAONE stała się potentatem i szybko rozwinęła skrzydła, oddalając się od ciężkich drabin stalowych. Zarząd firmy uczestniczył w pracach Komisji Europejskiej przy opracowywaniu przepisów odnośnie drabin aluminiowych i ich wykorzystania. W latach 1994 – 1996 FARAONE pojawiło się na rynku Polskim i Hiszpańskim, zyskując szybko ogromne zainteresowanie i nowe zamówienia. W Polsce jedną z pierwszych marek jaka zaoferowała produkty firmy jest Europejskie Centrum Innowacyjne z Kluczborka, obecne do dnia dzisiejszego na rynku (firma powstała w 1992 roku). Idąc do przodu marka FARAONE wyprodukowała również pierwsze rusztowania i podnośniki z aluminium które świetnie sprzedają się do dnia dzisiejszego.

Powracając do historii firmy, mamy rok 1998 i kolejne przełomowe produkty marki: platformy podnośnikowe z teleskopowymi, aluminiowymi kolumnami. Produkt spełniający wymagania normy DIN.

Od tego czasu FARAONE zyskało czołową pozycję na rynku dostawcy platform i konstrukcji specjalnych z aluminium, rusztowań, drabin, podnośników osobowych etc.

 

PRODUKTY FARAONE

Produkty specjalne

 • Drabiny i platformy
 • Podnośniki
 • Rusztowania

Drabiny i podesty

 • Pojedyncze
 • 2- elementowe
 • 3- elementowe
 • Magazynowe
 • Składane
 • Teleskopowe
 • Pionowe
 • Ewakuacyjne
 • Z włókna szklanego
 • Dielektryczne

 

Scala system

 

faraone scala system

Specjalne konstrukcje aluminiowe dostosowane do potrzeb zakładów produkcyjnych, remontowych i modernizacyjnych. Przykłady użycia konstrukcji: obsługa maszyn szynowych, samolotów, czołgów, odrzutowców, dużych budynków, cystern.

Zobacz rozwiązania SCALA SYSTEM

 

 

Platformy ELEVAH

faraone elevah

Podnośniki osobowe przeznaczone dla magazynów, ośrodków sportowych i firm zajmujących się serwisowaniem urządzeń na dużych wysokościach. Profesjonalne samojezdne platformy z przestrzenią na ładunek oraz operatora, pilot do sterowania i wiele innych ciekawych opcji.

Poznaj platformy osobowe ELEVAH

 

Podnośniki

Podnośniki towarowe

Rusztowania

 • Compact
 • Top system pojedyncze

Sprzęt zabezpieczający

 • Bramki bezpieczeństwa
 • Kraty pomostowe
 • Ochrona indywidualna
 • Poręcze GRP
 • Powierzchnie antypośłizgowe
 • Profile GRP

Szklane elewacje

 

faraone szklane elewacje

 

Marka ELEVAH jest laureatem rankingu najbardziej dynamicznych małych i średnich firm GAZELE BIZNESU w Polsce

 

Zakłady produkcyjne firmy mieszczą się w Goleniowe (Polska), Tortoreto (Włochy), Sevilla (Hiszpania).  FARAONE oferuje pomoc w projektowaniu i doborze konstrukcji specjalnych dostosowanych do potrzeb każdego małego jak i dużego klienta. Swoją obecność na rynku zawdzięczają profesjonalnym doradcom handlowym. Firma oferuje szkolenia w zakresie obsługi konstrukcji i urządzeń które wychodzą z fabryk firmy. Marka uczestniczy w wielu ważnych wydarzeniach branżowych min. w targach budowlanych i maszynowych. Na wszystkie produkty FARAONE klient otrzymuje certyfikaty i deklaracje zgodności do legalnego i bezpiecznego użytkowania produktów.

Z produktów faraone korzystają dziś takie marki jak: LavAzza, Leroy Merlin, Louis Vuitton, Lufthansa, Nestle, OBI, Petrolot, PGE Fundacja, Pitradwar, PKP Intercity, Polskie Koleje Państwowe, PKP Cargo,  Real, Saint – Gobain, Schindler, Techno Gym, Tetra Pak, Tesco, Thales Alenia Space, Toshiba, Trenitalia, Volkswagen, Wojsko Polskie, Zarges, ABB, Alstom, Amazon, Auchan, Bayer, Bticino.

 

Oficjalnym Polskim dystrybutorem od 1992 roku jest marka ECI która oferuje doświadczenie na najwyższym poziomie. Od 20 lat firma dostarcza najbardziej zaawansowane technologicznie konstrukcje marki FARAONE do elektrowni oraz największych firm w kraju. ECI zatrudnia sztab konstruktorów oraz doradców którzy poprzez bracę zarówno w terenie jak i biurze gwarantują najwyższą jakość usług. Zajrzyj do ECI.

 

POPULARNE PRODUKTY FARAONE

 

DRABINA MAGAZYNOWA JEZDNA Aluminiowa SMT

Lekka i niezwykle łatwa w obsłudze drabina z poręczami ochronnymi oraz szerokimi stopniami. Przeznaczona do użytku w magazynach i supermarketach.

Zobacz : KARTA PRODUKTU DRABINA MAGAZYNOWA SMT

Zobacz: SPECYFIKACJA TECHNICZNA SMT

 

Rusztowanie Top System

top system rusztowanie

Kompaktowe rusztowanie wykonane z aluminium najwyższej jakości, wykorzystywane przez firmy z branży budowlanej i nie tylko.

Zobacz: Karta produktu RUSZTOWANIE TOP SYSTEM

 

 Podnośnik osobowy Elevah 50 Move

elevah 50 move

Innowacyjny podnośnik osobowy, umożliwiający wykonywanie wielu czynności na wysokości do 5,10 metra.

Zobacz: Karta produktu ELEVAH 50 Move

 

Konstrukcje specjalne z aluminium

ECI, Ul. Kilińskiego 2, 46-200 Kluczbork

Tel. 77 418 39 85
email: 

www.eci.com.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *