Ten wózek warsztatowy odmieni twój warsztat samochodowy.

Prowadzisz warsztat samochodowy i czujesz że pora by uporządkować wszystkie narzędzia, a także zacząć dbać o jakość oferowanych usług ?. Nie bez powodu ktoś kiedy powiedział “Jak Cię widzą, tak Cię piszą”. W dzisiejszych czasach profesjonalny warsztat samochodowy ma na wyposażeniu od kilku do kilkunastu wyspecjalizowanych wózków transportowych. W dzisiejszym artykule, chcielibyśmy przedstawić Ci te wózki warsztatowe, które od lat sprzedają się najlepiej. Niech to będzie dla ciebie źródło cennych informacji, ponieważ użytkownicy modeli które za chwilę poznasz, chwalą je sobie od lat.

 

Wózek z wysoką wanną stalową, 2 półki, udźwig 250 kg2

 

Rodzaje wózków warsztatowych dla mechaników samochodowych

Zacznijmy od początku, a dokładnie od tego, czym zajmuje się mechanik samochodowy?. Generalnie naprawą silników, podwozia, zawieszenia, układu hamulcowego, układu wydechowego. Bardziej wyspecjalizowane firmy posiadają również usługi lakiernicze czy serwis ogumienia.  O nich również wspomnimy, jednak wróćmy najpierw do tej pierwszej grupy.

Naprawa silników samochodowych to dosyć żmudne i długie zajęcie, w zależności od tego jak poważne są uszkodzenia. Tak samo, jest w przypadku napraw skrzyń biegów czy wymiany sprzęgła, koła dwu-masowego. Wymaga to często użycia wielu narzędzi jednocześnie. I tutaj z pomocą przychodzi pierwszy model wózka transportowego dla warsztatów samochodowych, jest to model sw-985.001, który wygląda tak:

 

Wózki warsztatowe z 6 szufladami

wózek warsztatowy

Jak już zdążyłeś zapewne zauważyć, posiada wszystko to czego potrzebujesz. Od blatu po półki i koła umożliwiające jego szybkie przemieszczanie z jednego miejsca na drugie. W tym wózku warsztatowym zmieścisz wszystkie niezbędne narzędzia i śrubki, a także zadbasz o należyty porządek w miejscu pracy. Dodatkowo blat, pozwoli Ci na przechowanie części i dodatkowych materiałów.

Powierzchnia użytkowa takiego wózka warsztatowego wynosi 1000 x 600 mm, oferuje on udźwig 400 kg, a koła mają wymiar 160 mm. Wykonany jest ze stali, następnie ocynkowany i malowany farbą proszkową zapewniając należyte zabezpieczenie przed korozją na kilkanaście lat co najmniej. W odróżnieniu do konkurencyjnych produktów, ten wózek posiada innowacyjny system EasySTOP który przy naciśnięciu jednego hamulca blokuje wszystkie koła które posiadają hamulce. Można regulować siłę hamowania.

system easy stop variofit

Wózki warsztatowe dla mechaników samochodowych które prezentujemy, to produkty Niemieckiej marki VarioFit, której firma ECI jest bezpośrednim dystrybutorem na Polskę, a to oznacza, że oferuje lepsze ceny niż sam producent, bo taka jest polityka firmy. Piszemy o tym tylko dlatego, bys wiedział / wiedziała że te produkty nie mają konkurencji. Wszystkie inne “tanie rozwiązania” to zupełnie inna półka cenowa. Wybierając VarioFIT kupujesz jeden wózek na lata, w przypadku tanich rozwiązań za 100 – 200 zł, prawdopodobnie po roku kupisz kolejny. Zadowoleni klienci wracają po nowe modele wózków, wypełniając nimi cały swój warsztat. To chyba o czymś świadczy.

 

Praca z zabrudzonymi częściami samochodowymi, wyciek olejów, smar i brudne narzędzia

Nie czarujmy się. Praca mechanika samochodowego nie należy do najczystszych. W 80% czynności ma on bowiem do czynienia z brudem, smarami różnego typu, olejami. O ile kanał w profesjonalnym warsztacie samochodowym wyposażony jest w wanny spustowe, tak poza nim często brak odpowiednich metod zapewnienia czystości w trakcie pracy. Tutaj z pomocą przychodzi wózek warsztatowy z wanną spustową. Wygląda tak:

 

Wózek warsztatowy z wanną spustową 45,5 litrów i 1 półką, udźwig 250 kg

 

Specjalnie zaprojektowany wózek warsztatowy z wanną spustową, umożliwia przechowywanie i transportowanie części z których ciekną różnego typu substancje oleiste, lub są po prostu bardzo brudne. Pojemność takiego zbiornika wanny spustowej wynosi w tym przypadku 45,5 litra. Specjalne przyłącznie 4/2″ umożliwia łatwe i szybkie spuszczenie zawartości wanny spustowej np. do kanistra w celu dalszej utylizacji.

 

Wózek warsztatowy z wanną spustową 45,5 litrów i 1 półką, udźwig 250 kg2

Powierzchnia użytkowa wózka wynosi 997 x 597 mm, udźwig 250 kilogramów, posiada on koła wielkości 125 mm i waży 59,0 kilogramów.

Przed chwilą wspomnieliśmy także o kanistrach, a te również bywają brudne i cieknące – zwłaszcza gdy przelewamy do nich różnego typu substancje. Chcielibyśmy przedstawić ci kolejny wózek dla warsztatu samochodowego, który z powodzeniem spełnia kilka funkcji. Po pierwsze, jest miejscem na narzędzia warsztatowe, po drugie miejscem na brudne i ociekające olejem części motoryzacyjne, a po trzecie miejscem na cieknące kanistry i zbiorniki z olejem. Wózek nie różni się bardzo od swojego poprzednika, ma wyższe ścianki przez co można stosować go przy większych pracach. Wygląda tak:

Wózek z wysoką wanną stalową, 2 półki, udźwig 250 kg

Wózek posiada wysoką wannę stalową , 2 półki a udźwig maksymalny to 250 kilogramów. Ponadto powierzchnia użytkowa wynosi 983 x 583 mm, koła mają wielkość 125 mm, a waga konstrukcji to zaledwie 46,5 kilograma. Jak zapewne widzisz, wszystkie prezentowane wózki warsztatowe wyposażone są w system EasySTOP o którym pisaliśmy nieco wcześniej.

 

Jednym z najpopularniejszych wózków do transportu zarówno narzędzi jak i części motoryzacyjnych jest model sw-600.506, o udźwigu 250 kg. Od roku 2010 nasza firma dostarczyła juz ponad 10 000 sztuk tego wózka w całej Europie. Dzięki temu, jesteśmy wiodącym dostawcą, i oferujemy najlepsze warunki cenowe i niskie koszta dostaw.

 

Nie wierzysz? Przekonaj się i napisz do nas!

 

Chcielibyśmy przedstawić Ci najlepsze wózki dla warsztatów samochodowych, dlatego nie może w dzisiejszym artykule zabraknąć wózka na narzędzia. MWMachines to wózek narzędziowy, który ma 15 szuflad i jego maksymalny udźwig wynosi 150 kg. To konstrukcja opatrzona w wyjątkowe koła, działający cicho i sprawnie przez lata. Pozycja niemalże obowiązkowa w każdym warsztcie, i tutaj musimy zaznaczyć: profesjonalnym warsztacie. Wygląda tak:

Wózek narzędziowy dla mechanika warsztatu samochodowego Wózek narzędziowy dla mechanika warsztatu samochodowego

 

Istnieje wiele modeli wózków dla warsztatów samochodowych, przedstawiliśmy Ci dzisiaj te najpopularniejsze, które są bezawaryjne i służą przez lata, a co najważniejsze – zmniejszają czas pracy. Jeżeli interesuje Cię cała gama wózków transportowych i magazynowych z naszej oferty, zapraszamy do naszego katalogu: WÓZKI TRANSPORTOWE I MAGAZYNOWE.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *