Wózki transportowe (magazynowe): 20 najpopularniejszych modeli

Wózki transportowe (magazynowe): 20 najpopularniejszych modeli

Wózki transportowe (magazynowe): 20 najpopularniejszych modeli. Przedstawiamy Państwu rozwiązania znacząco podnoszące wydajność pracy w domu, firmie, warsztacie, na magazynie. Umożliwiają przewożenie elementów z jednego miejsca na drugie. Istnieją setki rozwiązań wózków magazynowych. Dzisiaj prezentujemy Państwu najpopularniejsze.

 

 

1. Wózki magazynowe z napędem (paletowe)

Wózki paletowe z napędem elektrycznym

Wózki paletowe z napędem elektrycznym

 

Wózki paletowe z napędem elektrycznym umożliwiają transportowanie i podnoszenie towarów umieszczanych np. na paletach. Dobrej jakości modele posiadają zabezpieczenie przed przyduszeniem operatora do ściany przy cofaniu – warto wziąć je pod uwagę w procesie doboru wózka na potrzeby własne. Istotnym elementem jest również jazda elektryczna, która umożliwia łatwe przenoszenie najcięższych elementów.  Paleciaki (wózki magazynowe z napędem) przenoszą ciężary o wadze nawet 2 ton. Najlepsze rozwiązania w kategorii wózków magazynowych z napędem prezentują Lema Wózki i Silverstone.

 

2. Wózki dwukołowe (taczki)

Wózki dwukołowe (taczkowe)

Wózki dwukołowe (taczkowe)

Wózki transportowe dwukołowe przeznaczone są do transportowania wielu przedmiotów. Dzielimy je na kategorie: wózki do urządzeń agd, do transportu po schodach, wózki expresso, wózki do krzeseł i mebli, taczki do beczek, wózki do butli. Istnieje wiele modeli wózków dostosowanych do konkretnych czynności: np. do bagaży na lotniskach czy do transportu paczek z gazetami. Najpopularniejszym modelem oferowanym przez wielu dostawców na całym świecie jest wózek dwukołowy transportowy Expresso. Jest rozwiązaniem profesjonalnym, trwałym przez lata – i co najważniejsze, dostosowanym do pracy w różnych branżach. Jeśli nie wiesz jakiego wózka użyć, możesz do nas napisać, lub wybrać rozwiązanie jakim jest EXPRESSO.  Cena oscyluje w granicach 1700 – 1800 zł brutto. Należy uważać na oferty podobnych zamienników, które nie zawsze sprawdzą się w Twojej branży. Jak wygląda zamiennik wózka expresso?. Według statystyk przeprowadzonych przez niezależny podmiot wiadomo że wózki Expresso są o 70% bardziej żywotne od swoich zamienników. Warto zatem wziąć pod uwagę ich zakup jeśli są Nam niezbędne.

 

3. Wózki do kompletacji

Wózki magazynowe do kompletacji

Wózki magazynowe do kompletacji

Te zdecydowanie przydatne rozwiązanie w kategorii  obsługi magazynów jest niesamowicie popularne. Firma VarioFit stworzyła produkt przeznaczony do szybkiej obsługi sklepów, regałów magazynowych, i wszelkich pozostałych miejsc składowania różnego typu materiałów. Użytkownik do wyboru ma wózek z jedną, dwoma, trzema a nawet czterema półkami. Co ważne – pracownik działu magazynowania może szybciej wykonać swoją pracę oszczędzając swoją energię.

 

4. Wózki z półkami

Wózki półkowe transportowe

Wózki półkowe transportowe

Jedno z najczęściej wybieranych rozwiązań w obsłudze magazynów i hipermarketów. Profesjonalny wózek z półkami na kołach, umożliwiający sprawne rozwożenie asortymentu / materiałów w docelowe miejsca na terenie naszej firmy.  Jest kilka rodzai wózków z półkami, najpopularniejsze z nich to: 2-półkowe, 3-półkowe, 4-półkowe, 6-półkowe, półkowy koszowy, półkowy do akt, półkowy kelnerski, półkowy osiatkowany, półkowy lekki oraz półkowy ciężki. Które rozwiązanie wybrać ?. To zalezy od branży w jakiej się poruszasz. Jeżeli potrzebujesz pomocy w wyborze, zachęcamy do kontaktu z firmą ECI która zatrudnia profesjonalnych doradców zajmujących się wyposażeniem magazynów od 1992 roku.

 

5. Wózki transportowe skrzyniowe osiatkowane

Wózek skrzyniowy variofit

Wózek skrzyniowy variofit

Przeznaczone na towary układane luzem, umożliwiające należyty ich zabezpieczenie przed wypadnięciem z wózka.  Ten model wózka posiada przeważnie zdejmowalne burty czołowe, umożliwiające łatwe jego opróżnianie. Warto wziąć pod uwagę to rozwiązanie w przypadku posiadania towarów drobnicowych. Kup teraz wózek transportowy skrzyniowy osiatkowany.

 

Wózki transportowe (magazynowe): 20 najpopularniejszych modeli

 

6.  Wózek do transportu po schodach

Wózki do transportu po schodach

Wózki do transportu po schodach

Specjalistyczny wózek do prac na schodach, przy stopniach umożliwia łatwe wnoszenie oraz znoszenie ciężkich ładunków, paczek. Wykorzystywane są głównie przez firmy zajmujące się dostawami urządzeń agd, przez firmy kurierskie oraz wszędzie tam gdzie wymaga się przenoszenia przedmiotów o dużej wadze pomiędzy piętrami nie mając dostępu do windy. Warto zwrócić uwagę ilu ramienne wieńce kół posiada preferowany przez Państwa wózek. Z doświadczenia wiemy że wózki z 5-ramiennymi wieńcami kół oferują najbardziej wygodną pracę, jednak są najdroższym rozwiązaniem.

 

7. Wózki do transportu beczek

Wózki do transportu beczek stalowych

Wózki do transportu beczek stalowych

 

Wózki przeznaczone dla firm produkcyjnych, w których wykorzystuje się dużej ilości butli z gazami. Butla z gazem waży ponad 20 – 30 kg, transportowanie jej z jednego miejsca na drugie bez użycia wózka może być kłopotliwe. Prosta konstrukcja z zabezpieczeniem przed wypadnięciem butli w formie łańcucha, to rozwiązanie które znacznie poprawi szybkość obsługi urządzeń, wymagających butli z gazem w Twojej firmie. Sprawdź ofertę na wózek transportowy do beczek.

 

8. Wózki do opon

Wózki taczki do opon

Wózki taczki do opon

Umożliwiają łatwe zarządzenie i transportowanie opon wewnątrz regałów. Wykorzystywane i przede wszystkim stworzone dla serwisów ogumienia i warsztatów samochodowych.  Wybierając taki wózek, należy zwrócić uwagę na to, aby był wyposażony w możliwość dostosowania średnicy pod opony. Niektóre modele posiadają koła podporowe które ułatwiają pracę. Istnieje kilka modeli wózków do opon.

 

9. Wózki ESD (przewodzące ładunki elektryczne)

Wózki ESD (przewodzące ładunki)

Wózki ESD (przewodzące ładunki)

Nietypowe, jednak polecane i chętnie kupowane modele wózków które przewodzą ładunki elektryczne. Podzielone na kategorie: systemowe, lekkie stołowe, ciężkie stołowe, stołowe, na euro skrzynki, systemowe euro, z nachylanymi półkami, z uchwytem – dostosowane zostały do potrzeb klientów którzy działają w branży energetycznej. To jedno z niewielu na rynku polskim rozwiązanie zapewniające większe bezpieczeństwo pracy przy urządzeniach elektrycznych, wszędzie tam gdzie transport urządzeń i materiałów jest wymagany. Posiadają specjalne certyfikaty które potwierdzają ich odporność na działanie pola elektrycznego. Uzyskaj ofertę.

 

Wózki transportowe (magazynowe): 20 najpopularniejszych modeli

 

10. Wózki do paczek

Wózki do paczek

Wózki do paczek

Wózki dla firm świadczących usługi kurierskie oraz dla Poczty Polskiej – gdzie każdego dnia przesyła się miliony paczek i listów. Wózki do paczek umożliwiają składowanie, ale przede wszystkim łatwe przetransportowanie z miejsca na miejsce dużej ilości poczty i przesyłek. Istnieją modele z 3 lub 4 ścianami, drzwiczkami. Wózki te są wykonywane z siatki stalowej o oczku przeważnie 120 x 120. Wystarczy rozejrzeć się będąc w firmie kurierskiej lub na poczcie aby dostrzec Wózki do paczek.

 

11. Wózki warsztatowe

Wózki warsztatowe

Wózki warsztatowe

Rozwiązanie przygotowane pod warsztaty samochodowe. Posiadają półki, szuflady i szafki na narzędzia oraz elektronarzędzia, śruby, części samochodowe. Największym atutem są koła jezdne dzięki którym mechanik może przesunąć stół z narzędziami niezbędnymi do aktualnie naprawianego pojazdu.

 

 

12. Wózki na skrzynki

Wózki na skrzynki

Wózki na skrzynki

Wózek na skrzynki EURO z półkami nachylonymi od 17 do 32 stopni. Różne modele umożliwiające łatwe przechowywanie oraz transportowanie nawet 20 skrzynek jednocześnie. Rozwiązanie przeznaczone dla sklepów spożywczych, supermarketów piekarni, zakładów mięsnych i branży przetwórstwa.  Znacząco zwiększają szybkość wymiany towaru. Warto zapoznać się z ofertą jeśli prowadzisz jedną z wymienionych powyżej branży.

 

Wózki transportowe (magazynowe): 20 najpopularniejszych modeli

 

13. Wózki pod palety

Wózki pod palety

Wózki pod palety

 

Wózki pod palety to nic innego jak spawana rama stalowa z kółkami. Umieszcza się ją pod paletą, a następnie w łatwy sposób transportuje towar w wybrane miejsce. Wykorzystywane w zakładach produkcyjnych, firmach spedycyjnych i wszędzie tam gdzie składuje się towary na paletach.

 

14. Wózki do akt

Wózki do akt

Wózki do akt

Wózki do akt zostały stworzone z myślą o polskim sądownictwie, i jak się szybko okazało wpasowały się idealnie zyskując zainteresowanie i wysoką ocenę podczas pierwszych testów. Do dnia dzisiejszego ponad 50% placówek w Polsce wykorzystuje te rozwiązania. Istnieje kilka modeli: wózek do akt z jedną półką zamkniętą z trzech stron, z przegrodami od 6 do 12 półek oraz wózek do składowania książek. Dla najważniejszego typu dokumentów stworzono wózek z przegrodami i dodatkowo zamykana roletą z zamkiem na klucz. Wózki te wykorzystuje się przede wszystkim w archiwach sądowych ale i na salach rozpraw, pokojach biurowych.

 

15. Wózki C+C

Wózki C+C

Wózki C+C

Na wyposażeniu każdego marketu budowlanego znajdziecie wózki C+C. Posiadają one rączkę, powierzchnię z płyty drewnopodobnej lub wodoodpornej i antypoślizgowej sklejki. Przy zakupie wózków C+C warto rozważyć opcję z hamulcami które niejednokrotnie przydają się podczas załadunku przez klienta kupionego towaru. Wózki dostosowane są do materiałów zarówno krótki jak i długich, z pałąkami bocznymi  lub pionowymi rurami. Ułatwiają zakup mebli, drzwi, długich materiałów.

 

16. Nadstawki paletowe

Nadstawki paletowe

Nadstawki paletowe

Nadstawki paletowe są przeznaczone do ustawienia na paletach przemysłowych, tworząc kosze na materiały niepakowane, drobnicowe. Zastosowanie dla branż handlowych, rolniczych i przemysłowych. Istnieje kilka rodzai nadstawek: z wycięciem, z burtą czołową, zamkniętych z 4 stron. Dodatkowo popularne modele nadstawek posiadają możliwość sztaplowania pionowego oszczędzając wolna przestrzeń na placu.

 

Wózki transportowe (magazynowe): 20 najpopularniejszych modeli

 

17. Wózki ze składanym pałąkiem

Wózki transportowe (magazynowe): 20 najpopularniejszych modeli

Wózki ze składanym pałąkiem

Wózki transportowe ogólnego przeznaczenia do transportu różnego typu towarów, wykorzystywane w przemyśle, handlu, rolnictwie, transporcie i logistyce, supermarketach, biurach, placówkach medycznych. Uznane przez wielu klientów. Łatwe w obsłudze i przechowywaniu. Nie zajmują dużo miejsca dzięki możliwości składanie pałąków. Tylko od Ciebie zależy do czego użyjesz tego typu wózek.

 

18. Wózki ręczne, przyczepy rowerowe

Wózki transportowe (magazynowe): 20 najpopularniejszych modeli

Wózek ręczny, przyczepa rowerowa

Wózek ręczny oraz przyczepa rowerowa – rozwiązanie dla każdego. Zarówno do domu jak i do firmy.  Jeśli nie posiadasz samochodu, lub chcesz przetransportować bez jego użycia ciężki przedmiot, lub dużą ilość mniejszych – możesz zastosować wózek ręczny, przy użyciu rąk lub roweru. Jako przyczepy rowerowe wykorzystywane są wewnątrz zakładów produkcyjnych, na liniach gdzie pracownicy składają kilka elementów w jedną całość. Znaczna ilość użytkowników to przysłowiowi Kowalscy którzy wykorzystują te wózki do celów prywatnych.

 

19.  Przyczepy zakładowe

Wózki transportowe (magazynowe): 20 najpopularniejszych modeli

Przyczepy na produkcję

Przyczepy na produkcję wewnątrz zakładu produkcyjnego lub bezpośrednio na linię produkcyjną. W szczególności odpowiadają za dostarczanie podzespołów na linie produkcyjne. Można je ciągnąć przy użyciu rąk lub przyczepiając do wózka widłowego. Istnieją modele z otwartą przestrzenią ładunkową lub burtami z płyty drewnopodobnej lub osiatkowane.

 

20.  Wózki do płyt

Wózki transportowe (magazynowe): 20 najpopularniejszych modeli

Wózki do transportu płyt

Specjalnie zaprojektowane wózki do transportu płyt karton-gips, drewnianych oraz z materiałów i tworzyw sztucznych czy czystego drewna. Posiadają barierki po obu stronach zapewniające ochronę przed wypadnięciem płyty. Warto wybierać modele które jednocześnie posiadają koła z hamulcami gdyż tego typu gabaryty na kołach przy mocnych podmuchach wiatru podczas załadunku na parkingu sklepowym mogą przesunąć wózek uszkadzając materiał oraz pojazd. Jeśli zamierzasz transportować duże ilości płyt, warto zastosować wózek z przegrodą środkową ułatwiając sobie pracę i ograniczenie wysiłku.

 

Wózki transportowe (magazynowe): 20 najpopularniejszych modeli VARIOFIT - Wózki transportowe i magazynowe

Wózki transportowe (magazynowe): 20 najpopularniejszych modeli VARIOFIT – Wózki transportowe i magazynowe

VARIOFIT – jest wiodącym producentem wózków transportowych i magazynowych na całym świecie. Firma wykonała juz ponad 10 000 modeli wózków dostosowanych do najbardziej nietypowych potrzeb klientów na całym świecie.  Jest to najwyżej postawiona marka i jakość którą docenia 99% klientów. Niektóre z rozwiązań posiadają nawet 15 lat gwarancji.

 

Gdzie kupić wózek transportowy, magazynowy?

Rozważając kupno wózka magazynowego czy transportowego warto określić sobie ilość zadań jakim będzie musiał dany wózek podołać, jaki ma udźwig oraz do czego tak na prawdę jest nam potrzebny, ile razy w ciągu dnia będzie używany i jaką ilość miejsca może zajmować?. Jest to bardzo ważne. Dobre wózki kosztują, ale jest to dobra inwestycja na lata. Zachęcamy do zakupu wózka w firmie ECI która jest bezpośrednim i oficjalnym partnerem / dystrybutorem marki VarioFit, Faraone, Zarges, Krause oraz wielu innych. Firma oferuje ceny bardziej atrakcyjne niż sam producent, ze względu na wieloletnie doświadczenie w sprzedaży, ogromną bazę stałych klientów a także udaną współpracę z marką VarioFit od 1992 roku.

 

Wózki transportowe (magazynowe): 20 najpopularniejszych modeli

Artykuł opracował: Kamil Rzeźnik

 

Zobacz również: pozostałe artykuły w  tej kategorii