fbpx

Zakup podnośnika osobowego ELEVAH z dotacji ZUS na BHP | PORADNIK

Ruszył konkurs na dotację z ZUS dotyczącą poprawy bezpieczeństwa podczas pracy. Maksymalna kwota dotacji wynosi aż 500.000,00 zł. Aby zapoznać się ze szczegółami samego konkursu, przeczytaj koniecznie: Dofinansowanie ZUS 2022 na BHP. Dla przedsiębiorców, którzy zamierzają wyposażyć swoją firmę w podnośnik osobowy ELEVAH mamy dobrą wiadomość. Podnośniki osobowe ELEVAH są objęte dotacją z ZUS. Wystarczy wypełnić poprawnie dokumentację i udokumentować fakt, że jest to niezbędny (poprawiający bezpieczeństwo podczas pracy) wydatek dla firmy.

SKŁADANIE WNIOSKU O DOTACJĘ Z ZUS na zakup podnośnika osobowego ELEVAH

Wniosek wysyła się elektronicznie za pomocą platformy prewencja.zus.pl. Wystarczy pobrać, wypełnić, a następnie podpisać kwalifikowanym podpisem elektronicznym i wysłać do ZUS. Wniosek dostępny jest w tym miejscu.

Maksymalna wysokość dofinansowania

W zależności od wielkości przedsiębiorstwa, kwota dotacji różni się od siebie. Poniższa tabela szczegółowo wyjaśnia tę kwestię.

Wszelkie kwestie dotyczące formalności i wymogów konkursowych, opisaliśmy w osobnym artykule: Dofinansowanie ZUS na BHP – zakup maszyn i urządzeń | PORADNIK

DOTACJA ZUS na PODNOŚNIK OSOBOWY ELEVAH

Podnośniki osobowe ELEVAH to urządzenia należące do grupy podestów masztowych. Umożliwiają sprawne poruszanie się, oraz wykonywanie różnego typu prac na wysokości z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Są to kompaktowe maszyny o niskiej wadze i dużych możliwościach. Dzięki wsparciu dotacji ZUS na BHP mogą Państwo kupić u nas taki podnośnik.

ELEVAH i ELEVAH PCKING

ELEVAH

ELEVAH – to platformy osobowe, które zostały zakwalifikowane jako podesty ruchome (podesty maszynowe). Dzięki nim operator ma możliwość wykonywania pracy na dużej wysokości z zachowaniem wszystkich przepisów bezpieczeństwa. Wspomniane prace to między innymi: montaż, serwis, konserwacja, wykończenia. Wszystkie podnośniki ELEVAH objęte są dozorem technicznym, który jest wymagany dla podestów ruchomych.

ELEVAH 5 MOVE LIGHT

Samobieżna platforma osobowa umożliwiająca pracę na wysokości 4,9m.

Zobacz specyfikację: Podnośnik osobowy ELEVAH 5 MOVE LIGHT – wysokość robocza 4,9m

ELEVAH 40 MOVE

Podnośnik osobowy zastępujący drabinę i podest. Idealny do magazynów, sklepów i mniejszych przestrzeni. Zmieści się w windzie. Maksymalna wysokość robocza 4,00 m.

ELEVAH 40 MOVE

Zobacz specyfikację: Podnośnik mobilny Elevah 40 Move wysokość robocza 4,00m

ELEVAH 70

Duży, przemieszczany ręcznie podnośnik osobowy ELEVAH 70 umożliwiający wykonywanie pracy na wysokości 7.00 m.

Zobacz specyfikację: Podnośnik osobowy przemieszczany ręcznie ELEVAH 70

ELEVAH PICKING

ELEVAH PICKING to inaczej wózki specjalizowane podnośnikowe z unoszonym operatorem wraz z ładunkiem. Stosuje się je do kompletowania asortymentu w różnego typu magazynach. Te wózki podnośnikowe nie podlegają pod dozór techniczny UDT. Objęte są uproszczoną formą dozoru. Oznacza to, że operator nie potrzebuje specjalnym uprawnień kwalifikujących go do obsługi urządzenia. Popularne modele ELEVAH PICKING, które można kupić za dotację ZUS na BHP to:

ELEVAH 51 MOVE PICKING

Podnośnik ELEVAH 51 MOVE PICKING umożliwia transportowanie towaru o wadze maksymalnej wynoszącej 200 kg. Urządzenie zostało wyposażone w napęd, który umożliwia jazdę do 5 km/h – co jest bardzo dobrym wynikiem. Maksymalna wysokość pracy to 5,10 m.

Zobacz specyfikację: Podnośnik osobowy ELEVAH 51 MOVE PICKING – Wysokość do 5,10 m

Dotacja z ZUS na BHP – Zakup podnośników osobowych ELEVAH

Bez wątpienia podnośniki osobowe ELEVAH zwiększają bezpieczeństwo podczas pracy na dużych wysokościach. Właśnie dlatego, są objęte programem dotacji z ZUS dla Poprawy bezpieczeństwa w miejscu pracy. To idealny moment, aby kupić takie urządzenie o nawet 90% taniej.

Charakterystyka podnośników osobowych ELEVAH

Wysokość robocza

  • ELEVAH SERIA PICKING – podnośniki (wózki) przeznaczone do kompletacji, wysokość robocza od 4 do 8m
  • ELEVAH SERIA MOVE – podnośniki (podesty ruchome samojezdne), wysokość robocza od 4 do 12m
  • ELEVAH ZP – elektrycznie rozkładany podnośnik osobowy, praca na 16 m

ELEVAH PICKING

Podnośniki z elektrycznie regulowaną płytą ładunkową (picking) o udźwigu od 40 do 100 kg, z możliwością modyfikacji w zależności od specyfiki towaru.

Niska waga

Kluczowe znaczenie w pracy, poprzez mały nacisk punktowy na podłoże oraz w trakcie przemieszczania urządzenia na różnych poziomach danego obiektu, np. przy wykorzystaniu windy osobowej lub towarowej, a także podczas transportu, np. samochodem dostawczym bez konieczności użycia lawety.

Kompaktowa, zwarta konstrukcja

Pozwala na sprawne i efektywne wykonywanie pracy przez operatora dzięki możliwości poruszania się w wąskich korytarzach roboczych oraz dotarciu do trudno dostępnych miejsc.

Ergonomiczny górny panel sterowania wraz z joystickiem

Pozwala na precyzyjne manewrowanie na ograniczonej przestrzeni, z zerowym kątem zachodzenia umożliwiającym pracę w obrocie 360°.

Możliwość modyfikacji

Każda podnośnik można dostosować do potrzeb klienta, zachowując przy tym wszystkie wymogi kwalifikujące urządzenie do skorzystania z dotacji ZUS na BHP.

Podnośnik osobowy ELEVAH na Dotację z ZUS dla BHP

Jeżeli nie wiesz, jaki podnośnik osobowy wybrać, skontaktuj się z nami wypełniając poniższy formularz.

Możesz także skorzystać z dedykowanej strony klikając TUTAJ.

    1 komentarz do “Zakup podnośnika osobowego ELEVAH z dotacji ZUS na BHP | PORADNIK”

    Dodaj komentarz