Od 1992 roku wspieramy europejskich przedsiębiorców

Jednodźwigarowe suwnice pomostowe ELV, ELK, ELS

Jednodźwigarowe suwnice pomostowe ELV, ELK, ELS
Brak opinii

Suwnice do zastosowań w małych i dużych halach produkcyjnych oraz magazynach, do trasportu wielkogabarytowego i nie tylko.

Suwnice jednodźwigarowe idealnie nadają się do transportowania wewnątrz hal produkcyjnych i magazynowych o niewielkich powierzchniach. W ofercie suwnica z dźwigarem walcowanym lub spawanym skrzynkowym. Wybór jednej z opcji połączenia czołownicy z dźwigarem pozwoli zoptymalizować wysokość podnoszenia materiałów do transportu.

 

Jednodźwigarowe suwnice pomostowe ELV, ELK, oraz ELS firmy ABUS to najwyższa jakość dla małych i dużych hal produkcyjnych.

 

Konstrukcja suwnic pozwala w optymalny sposób wykorzystać kubaturę hali, dzięki czemu koszty inwestycji są znacznie niższe. Wybór wariantu połączenia czołownicy z dźwigarem pozwala dostosować suwnicę do istniejących warunków, i przez to zoptymalizować wysokość podnoszenia.  Nowym inwestycjom zalecamy wariant 3, przy którym uzyskuje się najmniejsze odległości dojazdowe wózka.  W ofercie posiadamy także akcesoria dodatkowe do suwnic firmy ABUS, dzięki którym można dostosować je do specjalistycznych rozwiązań technologicznych.


Dźwigary suwnic pomostowych ELV - wykonane z dwuteowych profili walcowych
Dźwigary suwnic pomostowych ELK i ELS - wykonane z odpornych na skręcanie spawanych dźwigarów skrzynkowych

Boczny wózek jezdny suwnicy jednodźwigarowej ELS zapewnia optymalne wykorzystywanie wysokości podnoszenia.

Maksymalny udźwig suwnic: 16 t
Maksymalna rozpiętość: 39 m

 

 

TypUdźwig * [ t ]Rozpiętość * [ m ]
ELV
Suwnica jednodźwigarowa z dźwigarem walcowym
do 518,5
do 6,317,5
do 817
do 1014,5

ELK
Suwnica jednodźwigarowa ze spawanym dźwigarem skrzynkowym

do 525,5
do 1026
do 1622

ELS
Suwnica jednodźwigarowa z wózkiem bocznym

do 6,339
do 834,5
do 1034

 

 

Warianty połączenia czołownicy z dźwigarem dla ELV i ELK

Wykonanie obniżone - Wariant 1Wykonanie obniżone - Wariant 2Standardowe połączenie głównego dźwigara - Wariant 3Wykonanie podwyższone - Wariant 4Wykonanie podwyższone - Wariant 5

 

 

Zestawienie dla ELS

Wykonanie obniżone - Wariant 1Wykonanie obniżone - Wariant 2Standardowe połączenie głównego dźwigara - Wariant 3Wykonanie podwyższone - Wariant 4

Jednodźwigarowa suwnica pomostowa ELK to najlepsze rozwiązanie dla nowo wybudowanych hal.
Model o skośnym zakończeniu dźwigara ( wariant 3 ), przy skośnej konstrukcji dachu pozwala optymalnie wykorzystać wysokość hali.

Suwnice mogą być wykonane z różnymi wariantami połączenia dźwigara z czołownicą. Umożliwia to podział powierzchni hali na dwa obszary w celu uzyskania efektywnego przepływu materiałów.
Zastosowanie rolek prowadzących powoduje bardziej precyzyjne prowadzenie suwnicy na szynie oraz zmniejszenie sił ukosowania.

 

Sterowanie radiowe ABUS zapewnia wysoką swobodę w sterowaniu suwnicą, w halach ze słabą widocznością, przy transporcie wielkogabarytowych ładunków.

 

 

Wariant podwyższonego połączenia czołownicy z dźwigarem znajduje zastosowanie w szczególnych przypadkach konstrukcji hal i jest stosowany w celu optymalizacji wysokości podnoszenia.
W opcji dodatkowej duży wyświetlacz pokazujący aktualne obciążenie suwnicy.
Praca tandemowa suwnic pomostowych ułatwia transport wielkogabarytowych ładunków.

Opinie