Od 1992 roku wspieramy europejskich przedsiębiorców

Suwnice dwudźwigarowe firmy ABUS typ ZLK

Suwnice dwudźwigarowe firmy ABUS typ ZLK
Brak opinii

Suwnice dwudźwigarowe firmy ABUS zaprojektowane są do transportu mas do 120 t*.

 

 Suwnice dwudźwigarowe firmy ABUS typ ZLK

 

Suwnice pomostowe firmy ABUS o udźwigu do 20 ton to najlepsze rozwiązanie dla nowo wybudowanych hal. Ich funkcjonalność zapewnia klientowi wysoki komfort obsługi. W ofercie posiadamy także dodatkowe wyposażenie do tego typu suwnic, dzięki czemu jeszcze bardziej można przystosować je do zadań specjalnych. Dwudźwigarowe suwnice typu ZLK ze spawanymi dźwigarami skrzynkowymi. Za pomocą techniki komputerowej zostały zaprojektowane i zoptymalizowane konstrukcje czołownic i dźwigarów. Dzięki temu, udało się uzyskać niski współczynnik przenoszonego obciążenia do ciężaru własnego elementów konstrukcyjnych, co znacząco wpływa na obniżenie kosztów. Suwnice oferowane są do 40 m* rozpiętości i umożliwiają realizację specjalnych zadań, takich jak wyższa prędkość jazdy suwnicy, pomost remontowy, wciągarka linowa z pomostem lub pomocnicza wciągarka.

 

 

 

TypUdźwig * [ t ]Rozpiętość * [ m ]
ZLK
Suwnica dwudźwigarowa ze spawanym dźwigarem skrzynkowym
do 4040
do 5033
do 10030

 

Warianty połączenia czołownicy z dźwigarem

Wykonanie obniżoneStandardowe połączenie głównego dźwigara - Wariant 1Wykonanie podwyższone - Wariant 2
Wykonanie podwyższone - Wariant 3Wykonanie podwyższone - Wariant 4Wykonanie podwyższone - Wariant 5

 

 W przypadku wyjazdu suwnicy pomostowej na zewnątrz hali, automatycznie otwierana jest brama wyjazdowa.
Obniżona konstrukcja wciągarek linowych umożliwia zastosowanie suwnic dwudźwigarowych nawet w przypadku, gdy dostępna jest niewielka przestrzeń powyżej jezdni suwnicowej. Wysoko usytuowany most suwnicy w połączeniu z obniżoną konstrukcją wciągarki pozwala na transport wielkogabarytowych przedmiotów, np. zbiorników o dużej objętości.
Elektroniczny układ synchronizacji sterowania umożliwia jednoczesną (synchroniczną) pracę kilku mechanizmów podnoszenia. Rozwiązanie to gwarantuje bezpieczny i precyzyjny transport przedmiotów również przy niewielkiej odległości haków.

 

Zastosowanie konstrukcji czołownicy o ośmiu kołach jezdnych pozwala uzyskać bardzo korzystny rozkład obciążeń na tor jezdny. Rozwiązanie to umożliwia, bez wymaganego wzmocnienia konstrukcji hali, transport na tej samej jezdni większych ciężarów.

 

W przypadkach, gdy wymagane są w wydzielonej sekcji hali różne wysokości podnoszenia, możliwe jest zastosowanie, suwnic pomostowych firmy ABUS pracujących na różnych poziomach. Na górnym poziomie zamontowano suwnice pomostową jednodźwigarową z wózkiem bocznym typu ELS, a na dolnym poziomie suwnice dwudźwigarową typu ZLK z wciągarką o obniżonej konstrukcji typu DQA. W ten sposób zagwarantowano wymagane bezpieczne odległości pomiędzy urządzeniami i uzyskano możliwe największe wysokości podnoszenia.

 

 Synchroniczna praca dwóch wciągników zapewnia stabilny transport długich przedmiotów podwieszonych do trawersy.
 Wyposażenie suwnic i wciągarek w pomosty remontowe, gwarantuje bezpieczną pracę przy przeprowadzaniu czynności remontowo – konserwacyjnych.
Wciągarki linowe firmy ABUS o przełożeniu układu linowego 2/1 posiadają duże prędkości podnoszenia i umożliwiają udźwig do 20 ton. Żurawie przyścienne zapewniają płynny przepływ materiałów poniżej poziomu jazdy suwnic.

 

Opinie