Od 1992 roku wspieramy europejskich przedsiębiorców

Wciągnik łańcuchowy elektryczny typ ABUCompact GMC, GM2, GM4 - udźwig do 4000 kg

Wciągnik łańcuchowy elektryczny typ ABUCompact GMC, GM2, GM4 - udźwig do 4000 kg
Brak opinii

Wciągnik łańcuchowy firmy ABUS, wykorzystywany do zaawansowanych rozwiązań technologicznych.

Wciągnik łańcuchowy elektryczny typ ABUCompact GMC, GM2, GM4 - udźwig do 4000 kg

Nowa generacja wciągników łańcuchowych ABUCompact charakteryzuje się nowoczesnym wzornictwem i zaawansowanymi rozwiązaniami technicznymi. Zasilane prądem trójfazowym o napięciu 400 V cztery typy wciągników zapewniają niezawodnie podnoszenie w zakresie od 80 kg do 4000 kg. Silnik i przekładnia mają budowę modułową, co umożliwia wykonanie produktu w wielu wersjach z prędkościami podnoszenia do 20 m/min i w grupie obciążenia pracy do 4m, przy zachowaniu atrakcyjnych cen. W ofercie posiadamy także wyposażenie dodatkowe. Uzupełnieniem typoszeregu ABUCompact jest mały GMC. Dzięki bezstopniowej regulacji prędkości dla udźwigu 100 lub 200 kg i przy zasilaniu napięciem 230 V jest on idealnym wciągnikiem dla różnorodnych zastosowań i niewielkich udźwigów.

 

 Rysunki i wymiary wciągników łańcuchowych - ABUCompact GMC, GM2 i GM4

stacjonarne

        z dodatkową obudową

                                                      z wózkiem ręcznym HF                                  z wózkiem elektrycznym EF

 

ABUCompact GM2 do GM8

Zakres dostawy: Elektryczny wciągnik łańcuchowy z podwieszoną kasetą sterowniczą, gotowy do podłączenia, z zamontowanym pojemnikiem na łańcuch, wprowadzonym łańcuchem nośnym i wtyczką dla podłączenia do gniazdka sieciowego.

• Obudowa silnika pokryta farbą RAL 5017 (niebieski komunikacyjny)
• Odchylany i zdejmowany uchwyt mocujący.
• Napięcie robocze 3 fazy (prąd przemienny) 380 – 415 V / 50 Hz
• Stopień ochrony IP55, klasa izolacji F
• Sterowanie przy użyciu zawieszonej kasety, z przyciskiem awaryjnym, stopień ochrony IP65
• Sterowanie bezpośrednie
• Alternatywne sterowanie elektroniczne 48 V w technologii półprzewodnikowej dostępne dla GM8
• Szybkozłącza z zamknięciem obrotowym
• 2 prędkości podnoszenia (podnoszenie główne/precyzyjne)
• Zabezpieczenie przed przeciążeniem realizowane przez sprzęgło poślizgowe (nastawialne z zewnątrz)
• Profilowany ocynkowany łańcuch ze stali o wysokiej wytrzymałości, z pojemnikiem na łańcuch
• Wysokość podnoszenia (droga haka) 3000 mm
• Przewód sterowniczy, stosownie do wysokości podnoszenia

 

ABUCompact GMC

Zakres dostawy: Elektryczny wciągnik łańcuchowy z podwieszoną kasetą sterowniczą, gotowy do podłączenia, z zamontowanym pojemnikiem na łańcuch, wprowadzonym łańcuchem nośnym i ok. 3 m przewodu podłączeniowego z wtyczką sieciową.
• Obudowa silnika pokryta farbą w proszku RAL 5017 (niebieski komunikacyjny)
• Odchylany i zdejmowany uchwyt mocujący.
• Napięcie robocze 1-fazowe (prąd przemienny) 230 V / 50 Hz
• Stopień ochrony IP21, klasa izolacji F
• Sterowanie przy użyciu zawieszonej kasety, z przyciskiem awaryjnym, stopień ochrony IP65
• Bezstopniowa regulacja prędkości podnoszenia
• Zabezpieczenie przed przeciążeniem realizowane przez sprzęgło poślizgowe (nie nastawne) • Ocynkowany łańcuch o dużej wytrzymałości wraz z pojemnikiem
• Wysokość podnoszenia (droga haka) 3000 mm
• Przewód sterowniczy, stosownie do wysokości podnoszenia

 

Silnik i zespół napędowy

Silnik i przekładnia posiadają budowę modułową. Różne ich zestawianie pozwala na uzyskanie różnych prędkości podnoszenia. Silnik posiada zwartą budowę z wirnikiem klatkowym, z uzwojeniem 2 i 8-mio biegunowym, a przekładnia jest oddzielnie zamkniętym modułem. Uzyskuje się tym sposobem znaczne oszczędności czasowe przy montażu i konserwacji. Przekładnia zębata posiada uzębienie skośne oraz ułożyskowanie toczne co zapewnia spokojną pracę. System smarowania przekładni nie wymaga obsługi.

Zintegrowany hamulec bezpieczeństwa

Hamulec tarczowy prądu stałego posiada bezazbestowe okładziny hamulcowe o długiej żywotności (ok. 1 milion hamowań do pierwszej regulacji) i posiada bardzo krótką drogę wybiegu. Hamulec może być dwukrotnie regulowany.

Uchwyt mocujący

Łatwe i szybkie zawieszanie oraz zdejmowanie wciągnika umożliwia składany uchwyt mocujący. Uchwyt ten zapewnia prawidłową pozycję wciągnika. W przypadku GM2 i GM4 uchwyt można zainstalować w dwóch pozycjach, przestawionych wzajemnie o 90°. Możliwe jest też bezpośrednie (bez uchwytu mocującego) zamontowanie sztywne wciągnika. Uzyskamy w ten sposób zwiększenie wysokości podnoszenia.

2 prędkości podnoszenia

Dwie prędkości, jedna dla szybkiego, druga dla precyzyjnego podnoszenia, są standardem. Stosunek prędkości wynosi 1:4 dla wciągników GM2, GM4 i GM6, a 1:6 dla GM8.

Sprzęgło poślizgowe

Sprzęgło poślizgowe zapewnia niezawodne zabezpieczenie przed przeciążeniem. Specjalne okładziny o niskiej ścieralności gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa w całym okresie użytkowania. Sprzęgło poślizgowe może być łatwo nastawiane z zewnątrz.

 
Napęd łańcucha

Napęd łańcucha składa się z precyzyjnie wykonanego koła łańcuchowego, objętego w całości prowadnicą łańcucha. Koło łańcuchowe i prowadnicę można łatwo wymienić, jako elementy modułowe, bez czasochłonnego otwierania korpusu wciągnika.

Obrotowe zblocze (jednocięgnowe)

Łańcuch jest zamocowany obrotowo w górnej części zblocza. Hak i zblocze stanowią mocny stabilny obrotowy zespół. Nadany ręcznie transportowanemu elementowi kierunek przesunięcia przekazywany jest na zblocze.

Łańcuch stalowy profilowany

Specjalnie hartowany, galwanicznie ocynkowany profilowany stalowy łańcuch umożliwia przenoszenie obciążeń o 25% wyższych w porównaniu z łańcuchem o przekroju okrągłym. Większa powierzchnia styku pomiędzy ogniwami łańcucha zmniejsza jego zużycie. Powoduje to wzrost bezpieczeństwa pracy oraz wydłuża okres użytkowania łańcucha.

Szybkozłącza

Prąd zasilający i sygnały sterujące doprowadzane są przewodami z szybkozłączami z zamknięciem obrotowym. Konstrukcja szybkozłącza uniemożliwia błędne połączenie. Wewnętrzne połączenia realizowane są poprzez listwy wtykowe. Szybkozłącza pozwalają na oszczędność czasu i zapewniają bezpieczeństwo przy montażu i konserwacji.

Sterowanie elektroniczne 48V

Sterowanie elektroniczne realizowane jest w bezstykowej odpornej na zużycie technologii półprzewodnikowej. W porównaniu do tradycyjnego sterowania za pomocą styczników mechanicznych w znaczący sposób zmniejszamy rozmiar i ciężar urządzenia. (Jest to standardowe rozwiązanie dla GM8, a opcjonalne dla GM2, GM4 i GM6)

Elastyczny przewód sterowniczy

Nowoczesne przewody sterownicze nie wymagają dodatkowego elementu odciążającego. Siły rozciągające są przejmowane przez specjalną, warstwową strukturą tkaniny przewodu sterowniczego. Dzięki temu przewody elektryczne znajdujące się wewnątrz są skutecznie chronione przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Kaseta podwieszona

Wciągniki ABUComapct sterowane są z poziomu posadzki za pomocą ergonomicznych kaset sterujących ABUCommander wyposażonych w dwupozycyjne przyciski i duży wyłącznik bezpieczeństwa. Kaseta sterująca podłączona jest za pomocą szybkozłączy z zamknięciem obrotowym (złącze bagnetowe).

Opinie