21 sie

Szlifierki do płaszczyzn – nowy produkt już w Naszej ofercie.

Z przyjemnością informujemy o nowych maszynach jakie Nasza firma może Państwu zaoferować. Są nimi szlifierki do płaszczyzn. Zapraszamy do przeczytania artykułu na ich temat w dalszej części wpisu.

Szlifierki do płaszczyzn czołowe charakteryzujące się dużą wydajnością, uzyskiwaną dzięki temu, że szlifowanie odbywa się ściernicą o dużej średnicy obejmującą całą szerokość przedmiotu, w jednym przejściu, co pozwala na pominięcie w większości odmian mechanizmu posuwu poprzecznego.

szlifierki do płaszczyzn eci kluczbork

 

Szlifierki obwodowe mniej nagrzewają materiał szlifowany, dlatego stosuje się je do cienkich przedmiotów. Szlifowanie na nich przebiega na sucho dlatego muszą być wyposażone w wyciągi pyłu. Na stole szlifierskim jest zwykle umieszczony uchwyt magnetyczny lub elektromagnetyczny, który służy do przytrzymania przedmiotów podczas szlifowania.

Budowa uchwytu elektromagnetycznego: w korpusie uchwytu umieszczone są cewki wytwarzające pod wpływem przepływającego prądu pole magnetyczne. Linie sił pola magnetycznego zamykają się poprzez przedmiot i przyciągają go do powierzchni płyty uchwytu. Wyłączenie prądu umożliwia zdjęcie przedmiotu z uchwytu. Uchwyty te służą do mocowania przedmiotów z materiałów ferromagnetycznych.

 

szlifierki do płaszczyzn eci kluczbork2

 

SZLIFIERKI-OSTRZAŁKI

Szlifierki te przeznaczone są do ostrzenia narzędzi produkowanych oraz stępionych w czasie pracy.

Dzielą się na:

-ostrzałki do noży tokarskich i strugarskich,
– ostrzałki do wierteł krętych,
-ostrzałki do narzędzi wieloostrzowych, jak frezy, rozwiertarki itp.
– ostrzałki uniwersalne.
Szlifierka-ostrzałka uniwersalna umożliwia ostrzenie na niej różnych narzędzi dzięki wyposażeniu jej w specjalne przyrządy. Stół tej szlifierki ma posuw wzdłużny i nastawny posuw poprzeczny. Na górnej powierzchni stołu osadzona jest płyta skrętna, którą można ustawiać pod kątem. Na kolumnie zamocowany jest wrzeciennik szlifierki ze ściernicą napędzany własnym silnikiem. Wrzeciennik ten może być skręcany pod dowolnym kątem i pod­noszony lub opuszczany zależnie od wymiaru ostrzonego narzędzia.

Na stole mogą być ustawiane koniki do zamocowania przedmiotów w kłach lub wrzeciennik przedmiotu obrabianego napędzany własnym silnikiem. Na szlifierkach tych można szlifować wałki i stożki oraz powierzchnie natarcia w ostrzach prostych i śrubowych.

źródło: gazeta Świat Obrabiarek

 

ZOBACZ NASZĄ NOWĄ OFERTĘ

 SZLIFIERKI DO PŁASZCZYZN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *