Od 1992 roku wspieramy europejskich przedsiębiorców
Jest 14 produktów.

Szlifierki do płaszczyzn to maszyny do obrabiania wykańczającego powierzchnie przedmiotów które zostały już obrobione za pomocą innych metod.

Stosowane do obrabiania końcowego półfabrykatów (odkuwki, odlewy) posiadającymi niewielkie naddatki do obróbki. Urządzenia te oferują osiągnięcie wysokiej dokładności wymiarowej. Dokładnie wyważone ściernice gwarantują dużą szybkość skrawania. Zastosowane sztywne łoże oraz korpus szlifierki są odporne na drgania i gwarantują precyzyjną pracę. Oferowane przez nas szlifierki stworzone są do pracy automatycznej. Te wyjątkowe maszyny dostępne są w narzędziowniach, warsztatach, działach remontowych.

Szlifierki do płaszczyzn to profesjonalne urządzenia:

Najważniejsze funkcje szlifierek do płaszczyzn, którymi należy się sugerować przed zakupem:

Szlifierki do płaszczyzn to maszyny zaawansowane, w których pewna ilość opcji standardowych jest w cenie urządzenia. Są to między innymi (przykładowe opcje szlifierki 400 x 1000 mm): odczyt cyfrowy dla 3 osi, stół elektromagnetyczny 406 x 1000 mm, tarcza szlifierska, trzpień do wyważania tarczy szlifierskiej, oprawa tarczy szlifierskiej, komplet narzędzi, instalacja oświetleniowa 24V, układ chłodzenia, dokument DTR w języku polskim, deklaracja CE.


Podczas dokonywania obróbki materiału na szlifierce do płaszczyzn warto wiedzieć, jak powinno się interpretować dane pokazywane przez urządzenie. Wielkość określana jest poprzez wymiar największego przedmiotu, który jest obrabiany, przy czym nie można zmieniać jego położenia.

Proces szlifowania za pomocą szlifierki do płaszczyzn rozpoczyna się poprzez założenie, regulację i wyrównanie ściernicy. Kolejnym krokiem, jest szlifowanie powierzchni górnej, natomiast po odwróceniu materiału - część dolna. Ten proces nazywany jest szlifowaniem wstępnym. Etap właściwy, nazywany również końcowym jest szlifowanie powierzchni bocznych. Szlifowanie płaszczyzny występuje w trzech rodzajach ruchów: prostoliniowego - zwrotnego posuwu stołu, posuwu poprzecznego oraz dosuwu ściernicy.