Od 1992 roku wspieramy europejskich przedsiębiorców
Jest 4 produktów.

Drabiny ewakuacyjne - przeciwpożarowe - Polski Producent

Drabina ewakuacyjna - Opis systemu drabin ECI mocowanych na stałe

Drabina ewakuacyjna systemowa ECI składa się z odrębnych elementów skręcanych. Każdy z elementów jest wymienny. Systemowe rozwiązanie pozwala na skompletowanie niemalże każdego wymaganego rozmiaru drabiny z poszczególnych części dostępnych z magazynów producenta, w taki sposób aby kompletne drabiny pionowe były zgodne z obowiązującymi normami i bezpieczne w użytkowaniu. Ponadto dzięki systemowemu rozwiązaniu nie jest wymagane każdorazowo wykonywanie projektu drabiny oraz dodatkowych obliczeń wytrzymałościowych. Takie standardowe rozwiązanie także znacznie ułatwia transport i montaż drabin oraz ogranicza koszty z tym związane ponieważ nie jest konieczne użycie dźwigu a montaż można przeprowadzić z podnośnika koszowego lub z rusztowania. Drabiny techniczne zapewniają bezpieczne wchodzenie na dach budynku, antresole, duże maszyny i urządzenia lub inne konstrukcje przemysłowe. Dostępne warianty drabin w zależności od wysokości budynku to drabiny pionowe bez kosza, drabiny z koszem ochronnym, drabiny z koszem ochronnym wielobiegowe lub ze spocznikiem. Tylko prawidłowy dobór oryginalnych elementów oraz poprawny ich montaż gwarantuje bezpieczną i długotrwałą eksploatację drabiny.
Drabiny mocowane na stałe umożliwiają bezpieczne wejście i są niezbędnym elementem każdego obiektu, maszyn, urządzeń celem wykonywania prac konserwatorskich, inspekcyjnych, kontrolnych, również wykorzystywane jako drabina ewakuacyjna z budynków.
Posiadamy wykwalifikowaną ekipę i sprzęt do montażu naszych drabin. Montujemy drabiny z koszem ochronnym do ścian murowanych jak i do konstrukcji stalowej czy słupa żelbetowego. Uzyskane wcześniej informację od inwestora pozwalają nam dobrać odpowiedni rodzaj wsporników, w zależności od rodzaju ściany, grubości ocieplenia czy wystających elementów znajdujących się na trasie drabiny, tak aby po zamontowaniu odległość drabiny od ściany była zgodna z określoną normą i zapewniała bezpieczne użytkowanie. Drabiny są cynkowane ogniowo, tworząc powłokę odporną na warunki atmosferyczne.
Uwaga:
Nie montujemy drabin bezpośrednio do płyt warstwowych. Płyty same w sobie nie posiadają odpowiedniej nośności, a producenci płyt nie dopuszczają takiej możliwości.Drabiny ewakuacyjne - zalety

Drabiny ewakuacyjne - standardowe długości segmentów

Segment bez poręczy
długość segmentu5608401120140016801960224025202800308033603640
ilość szczebli2345678910111213
Segment górny drabiny - z poręczą
długość segmentu154018202100238026602940
ilość szczebli234567

Drabiny Ewakuacyjne - Przykłady realizacjiW celu przygotowania oferty proszę przesłać możliwie najwięcej informacji o miejscu, w którym montowana będzie drabina, takich jak:
• rodzaj ściany lub słupa (sposób zamocowania: ściana murowana, konstrukcja itp.)
• wysokość od poziomu gruntu do krawędzi dachu
• czy występuje ocieplenie, jakie grube
• czy występują odstające elementy od ściany, jeśli tak to na jaką odległość (rynna, gzyms itp.)
• czy jest attyka, jaka wysokość i szerokość
• jak jest możliwość to również zdjęcie lub rysunek miejsca montażu drabiny

Właściwe określenie powyższych parametrów pozwoli dobrać odpowiednie elementy.

Drabina mocowana na stałe - regulacje prawne, które spełnia system ECI:

Najważniejsze parametry wyszczególnione z obowiązujących norm, z uwzględnieniem Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dn. 12-04-2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

Drabina pionowa - podstawowe wymiary drabin ECI wynikające z w/w norm i przepisów:

Aby dobrać odpowiednie elementy należy określić podstawowe dane obiektu, do którego drabina będzie zamontowana, w tym:

System drabin nie obejmuje kotew mocujących do ścian. Należy je dobrać w zależności od rodzaju i wytrzymałości podłoża. Takiego doboru powinien wykonać dostawca kotew kierownik montażu lub inna osoba posiadająca stosowne uprawnienia. Należy także zwrócić uwagę, że jeśli ściana wykonana jest z płyty warstwowej to drabinę należy zamontować bezpośrednio do konstrukcji budynku przy użyciu specjalnych wsporników ponieważ sama płyta warstwowa może nie posiadać wystarczającej nośności.

Drabina dostarczana jest w rozłożonych elementach, najczęściej na paletach, co znacznie obniża koszty transportu i umożliwia wysyłkę spedycją.

Drabina Ewakuacyjna - elementy składowe:

Segmenty drabin

Drabina wykonana jest z podłużnic z rury prostokątnej 50x30 a szczeble z profila o przekroju „U” z szeregiem przetłaczanych otworów tworzących powierzchnię antypoślizgową, zapewniającą bezpieczne wchodzenie. Szczeble z podłużnicami są spawane. Każdy segment drabiny posiada na górze i na dole otwory umożliwiające łączenie z kolejnymi segmentami za pomocą specjalnych łączników.

 Wsporniki

Standardowe wsporniki wykonane są z zaginanego płaskownika i umożliwiają zakotwienie drabiny do płaskiej ściany. W systemie występują różne długości wsporników. Przy ich doborze należy brać pod uwagę odległość od osi szczebla do najbardziej wystającego elementu budynku, która powinna wynosić minimum 150 mm. Wsporniki są przykręcane do drabiny za pomocą dedykowanych obejm, pozwalających na instalację w dowolnym miejscu drabiny. Należy pamiętać, że pionowy odstęp między wspornikami nie powinien przekraczać 2m oraz każdy segment drabiny należy zamontować przynajmniej za pomocą dwóch kompletów wsporników. Istnieje możliwość wykonania wsporników specjalnych, umożliwiających np. montaż drabiny do słupów konstrukcji budynku lub nierównej powierzchni ściany.
Rodzaje wsporników:
- wsporniki stałe
- wsporniki regulowane
- wsporniki do słupa

Pochwyty zejścia

Poręcze, podobnie jak podłużnice drabin wykonane są z rury prostokątnej. Mocowane są one do wystających podłużnic górnego segmentu za pomocą obejm i powinny wystawać 110 cm ponad krawędź wyjścia, np. dachu budynku. Typowe pochwyty wyprowadzone w kierunku zejścia mają długość 60 cm i zakończone są w dół, dzięki czemu umożliwiają bezpieczne wejście i zejście z drabiny.

Stopień zejścia

Norma PN-EN ISO 14122-4 wskazuje, że odległość pomiędzy górnym szczeblem a krawędzią zejścia nie powinna przekraczać 75 mm. W miejscu, gdzie nie występuje obróbka dachu zapewniająca tę odległość, należy zastosować stopień zejścia, montowany na poziomie górnego szczebla.

Kosz ochronny

Drabina ewakuacyjna o wysokości wejścia na dach większej niż 3 m musi posiadać kosz ochronny. Kosz w drabinach składa się z pałąków oraz pionowych łączników. Wszystkie te elementy posiadają wykonane otwory kwadratowe do połączenia za pomocą śrub zamkowych. Dzięki temu rozwiązaniu wewnątrz kosza nie występują łby śrub, o które można by zahaczyć odzieżą. Ponadto ułatwia to montaż, ponieważ do dokręcania tych połączeń wystarczy użyć tylko jednej ręki. Pałąki są przykręcane do podłużnicy drabiny za pomocą obejm. Odstępy pomiędzy pałąkami zaprojektowane są w taki sposób aby obejmy mocujące zawsze wypadały powyżej szczebla – dodatkowo zapobiega to przed zsuwaniem się kosza w dół. Drabina z koszem ochronnym zapewnia bezpieczeństwo przy wchodzeniu na dach oraz daje komfort szczególnie przy dużej ekspozycji na dużych wysokościach.

Podest przejścia

W przypadku jeśli na krawędzi dachu znajduje się ogniomurek lub obróbka dachu wykonana jest tak, że nie należy na niej stawiać kroku należy zastosować pomost zejścia, nazywany również przejściem nad attyką. Takie podesty mocowane są do górnego segmentu z wystającymi poręczami. Standardowo występują w długościach 80 cm i 100 cm, posiada pochwyty, krawężniki (bortnice) oraz poprzeczki wymagane normami. Powierzchnia pomostu wykonana jest z antypoślizgowej kraty Wema, która nie gromadzi opadów atmosferycznych. Natomiast od strony dachu można zastosować zejście drabinowe na poziom dachu.