Od 1992 roku wspieramy europejskich przedsiębiorców
Jest 3 produktów.

Wciągarki bramowe i lekkie suwnice bramowe

Wciągarki bramowe to lekkie suwnice bramowe przeważnie na kołach z możliwością przemieszczania urządzenia.

Wciągarka bramowa mogą to być ogromne suwnice bramowe „w pełni”, zdolne do podnoszenia niektórych z najcięższych ładunków na świecie, po małe dźwigi warsztatowe, używane do takich zadań, jak podnoszenie silników samochodowych z pojazdów. Nazywa się je również suwnice portalowe, przy czym „portalem” jest pustą przestrzenią okrakiem przez suwnicę.

Terminy „suwnica bramowa” i „suwnica pomostowa” (lub suwnica pomostowa) są często używane zamiennie, ponieważ oba typy to suwnice. Rozróżnienie między nimi najczęściej polega na tym, że w przypadku suwnic bramowych cała konstrukcja (w tym suwnica) jest zwykle na kołach (często na szynach). W przeciwieństwie do tego konstrukcja nośna suwnicy pomostowej jest zamocowana w miejscu, często w postaci ścian lub sufitu budynku, do których przymocowana jest ruchoma wciągarka poruszająca się nad głową wzdłuż szyny lub belki (która może sama się poruszać). Kolejnym zagmatwanym problemem jest to, że wciągarki bramowe mogą również zawierać ruchomy urządzenia takie jak wciągarki zamontowane na belce, oprócz całej konstrukcji na kołach, a niektóre suwnice są zawieszone na wolnostojącej bramie.

Wciągarki bramowe - suwniczki bramowe do indywidualnych potrzeb.

Przenośne wciągarki bramowe służą do podnoszenia i transportu mniejszych przedmiotów, zwykle poniżej 10 ton. Są szeroko stosowane w branży HVAC, ruchomych maszyn i instalacjach artystycznych. Niektóre przenośne suwnice bramowe są wyposażone w zamknięty tor, podczas gdy inne wykorzystują dwuteownik lub inne wytłaczane kształty jako powierzchnię toczną. Większość suwnic bramowych na stanowiskach roboczych ma być stacjonarna podczas załadunku i mobilna po rozładowaniu. Suwnice bramowe na stanowiskach roboczych mogą być wyposażone we wciągarki linowe lub wciągnik łańcuchowy o mniejszej nośności.

Bramowe wciągarki znajdują zastosowanie w warsztatach, halach produkcyjnych, magazynach oraz wszędzie tam gdzie zachodzi potrzeba manipulacji ciężkimi przedmiotami. Bramowe wciągarki często wykorzystywane są do przenoszenia form wtryskowych. Mogę też być używane do unoszenia części maszyn w celu ich naprawy.

Suwnice bramowe są to przeważnie urządzenia o prostej budowie. Wykonuje się je ze stali czarnej a następnie są malowane natryskowo. Wykonuje się je także ze stali nierdzewnej - jest to ważne w zakładach spożywczych gdzie wymagane są surowe normy bezpieczeństwa żywności.