Od 1992 roku wspieramy europejskich przedsiębiorców
Jest 22 produktów.

Drabiny izolacyjne trzyelementowe przystawne

Brak opinii

Drabiny dielektryczne przeznaczone dla osób pracujących przy urządzeniach elektrycznych i do prac pod napięciem.

W Polsce wykorzystywane głównie przez branżę energetyczną i przemysłową.
W Stanach zjednoczonych i na zachodzie coraz więcej firm decyduje się wymieniać drabin aluminiowe na drabiny z tworzywa ponieważ często z takich drabin wykonuje się prace instalatorskie lub elektryczne.

Jakie drabiny posiadamy w ofercie ?


W ofercie ECI posiadamy drabiny dielektryczne z podestem, drabiny dielektryczne przystawne, rozstawne, wielofunkcyjne, oraz rozsuwane linką. Dysponujemy też drabinami typu mix. Są to specjalne drabiny typu MIX PRO posiadają one dwa przęsła aluminiowe oraz jedno przęsło izolowane. Ostatni element jest wysuwany i może pracować jako osobna drabina. Do tego typu drabin udostępniamy Państwu możliwość dokupienia dodatkowego wyposażenia np. zaciski linowe, systemy przeciw upadkowe, rolki. Drabiny tego typu posiadają izolację do 30kV.

Dlaczego warto stosować drabiny dielektryczne ?


Drabiny dielektryczne tworzone są z włókna szklanego ponieważ włókno takie jest bardzo dobrym izolatorem. Dzięki takiemu rozwiązaniu eliminuje się ryzyko związane z porażeniem prądem lub przeskokiem łuku elektrycznego. Tym samym zapewniają Państwu ochronę pracownika i zmniejszają ryzyko wypadku przy pracy, uszczerbku na zdrowiu lub nawet śmierci.

Drabiny oferowane przez ECI posiadają certyfikaty bezpieczeństwa i badań pod napięciem.
Niektóre z nich wyposażone są tylko w ostanie przęsło które jest izolowane a dolna część drabiny wykonana jest z aluminium.
Ogranicza to koszt produkcji i sprawia,że oferowane przez nas drabiny z włókna szklanego są atrakcyjne cenowo.

Drabiny z włókna szklanego wykonywane są w kilku opcjach

Podstawowym modelem są drabiny przystawne które zbudowane są w całości z tworzywa sztucznego lub mogą mieć tylko izolowane pobocznice, szczeble tych drabin w wersji ekonomicznej, wykonane są z aluminium. Drabiny te występują w długościach od metra do nawet 6 metrów długości. Np model W0.

Kolejny typoszereg drabin izolowanych z tworzywa, na który warto zwrócić uwagę, to drabiny rozstawne z podestem lub drabiny rozstawne z obustronnym wejściem. Są to lekkie drabiny do pracach np. przy rozdzielniach prądu , pracach remontowych, instalatorskich lub liniach produkcyjnych.

Drabiny dielektryczne z platformą roboczą to np. model ELECTRIKA lub niemiecka Zarges Z 600.

W ofercie ECI znajdą też państwo drabiny izolowane wysuwane linką 2 i 3 częściowe.

Jeden z najpopularniejszych modeli to W6.

Te drabiny znajdują zastosowanie jako drabiny do pracy przy słupach oraz wysokich obiektach, budynkach lub dachach. Posiadamy modele w całości wykonane z włókna szklanego lub częściowo z aluminiowymi szczeblami np.: model INTER MIX lub  INTER MIX PRO.Do pracy bez podparcia proponujemy wolnostojące drabiny z tworzywa sztucznego – polecane głównie dla branży energetycznej oraz monterskiej.

Drabiny dielektryczne 3 przęsłowe rozstawne to drabiny wielofunkcyjne. Możemy je stosować jako drabiny dielektryczne rozstawne lub przystawne. W niektórych modelach istnieje też możliwość oddzielnego stosowania każdego przęsła np. jako krótkiej drabiny przystawnej.Dla bardzo wymagających użytkowników takich jak TAURON, ENERGA, ENEA, PGE – polecamy zestawy drabin z podporami do pracy pod napięciem. Są to drabiny a w zasadzie już podesty wolnostojące które umożliwiają pracę w ternie np. podest MPS -  lub drabina dielektryczna izolowana z tworzywa sztucznego do transformatorów TRANSOR.Polecamy zapoznać się z całym typoszeregiem dielektrycznych drabin izolowanych z tworzywa sztucznego na naszej stronie.

Jako akcesoria polecamy bagażniki do przewozu drabin dachowe oraz koszowe.