Od 1992 roku wspieramy europejskich przedsiębiorców
Jest 17 produktów.

Filtr produktów

Wciągarka hydrauliczna - zastosowanie
Wciągarka hydrauliczna - udźwig
Wciągarka hydrauliczna - środowisko pracy
Wciągarki Wciągarki hydrauliczne

Wciągarki hydrauliczne

Oferowane przez ECI wciągarki hydrauliczne zapewnią wydajność w zakresie podnoszenia, ciągnięcia, transportu ludzi, cumowania i kotwiczenia. Posiadają masę własną na poziomie od 100 kilogramów do 100 ton. W naszej ofercie wciągarki zębate, ślimakowe, z napędem planetarnym. Specjalizujemy się w dostarczaniu zamówień szytych na miarę, dopasowanych do potrzeb najbardziej zaawansowanych technologicznie przedsiębiorstw.

 

Zastosowanie wciągarek hydraulicznych na lądzie:

Zastosowanie wciągarek hydraulicznych offshore i na statkach:

 

Każdy typ wciągarki można zamówić w wersji hydraulicznej, zamiast silnika elektrycznego zastosować silnik hydrauliczny. Każda wciągarka hydrauliczna może, ale nie musi być wyposażona w zawory sterujące - do kupienia jako opcja. Każda wciągarka hydrauliczna wymaga agregatu, który będzie ją zasilał (hydrauliki, płynu hydraulicznego). Dodatkowo do wciągarki hydraulicznej wymagany jest power pack zawierający silnik elektryczny i hydraulikę, niezbędny do zasilenia agregatu. Z agregatów hydraulicznych możemy korzystać np. na statkach.  Najczęstszym powodem zastosowania wciągarek hydraulicznych jest brak dostępu do prądu, lub jego użycie jest przewidywane jako nieefektywne. Platformy wiertnicze, statki, strefy zagrożone wybuchem, atex'y, prace podziemne, prace przy gazach - to miejsca w których stosuje się wciągarki hydrauliczne.

Aby wciągarka hydrauliczna zachowała parametry pracy, musi mieć zachowane ciśnienie (w barach) oraz przepływ (w litrach). Są to dwa bardzo ważne parametry. Agregat (nie ważne czy pneumatyczny lub hydrauliczny) musi spełniać te same zakresy przepływów i ciśnienia, aby spełniać parametry pracy. Jeżeli będzie mniej, spadnie prędkość lub siła.

Wciągarka hydrauliczna może być wyposażona w zintegrowany układ sterowania (wajcha hydrauliczna / zawory sterujące). W przypadku power pack-a, zasilającego wciągarkę, która nie posiada własnego układu sterowania, należy podczas zamówienia urządzenia dobrać odpowiedni układ sterowania (zapewniający działanie takich funkcji jak lewo, prawo, mocniej, słabiej). W niektórych przypadkach stosuje się zakup wciągarki hydraulicznej bez układu sterowania ponieważ np. urządzenie które będzie ją zasilało, posiada własny układ, którym steruje się wciągarką.