Od 1992 roku wspieramy europejskich przedsiębiorców
Jest 4 produktów.

Żuraw warsztatowy

Wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba podniesienie mniejszego bądź większego ciężaru, niezastąpione są wszelkiego rodzaju dźwigi i żurawie. Warsztaty czy też zakłady przemysłowe to także miejsca, w których pomoc żurawia jest nieoceniona. W przemyśle i budownictwie słowo "żuraw" kojarzy nam się z wysokim na kilkadziesiąt metrów kolosem, z poprzecznym ramieniem, który dźwiga wielotonowe elementy. Ich zastosowanie jest tak powszechne, że doczekały się także swoich sporo mniejszych odpowiedników. Nie dysponują one tak wielką siłą, bo i nie jest ona konieczna. Żurawie warsztatowe muszą cechować się mobilnością, niezbyt dużym gabarytem i siłą udźwigu, która nie musi być aż tak duża, jakby wskazywała nazwa urządzenia. Najczęściej podnoszone są przedmioty o masie kilkudziesięciu lub kilkuset kilogramów. Kolejną zaletą żurawia jest poziome ramię, które pozwala sięgnąć tam, gdzie człowiek bez użycia sprzętu miałby problemy.

Na rynku występuje wiele rodzajów żurawi, które przeznaczone są do wykorzystania w warsztacie. Różnią się mocowaniem, wielkością, zasięgiem ramienia i oczywiście udźwigiem.

Ruchome żurawie warsztatowe zapewniają elastyczność pracy, są na tyle mobilne, że można je w szybki sposób wykorzystać w innej części pomieszczenia. Oczywiście zapewniają możliwość obracania o 360 stopni oraz regulację wysokości. Cechy te sprawiają, że można je doskonale dopasować do istniejących w danym miejscu warunków przestrzennych.

Wykorzystanie żurawia warsztatowego, skutecznie ułatwi i przyśpieszy pracę. Jeszcze jedną bardzo istotną cechą, o której do tej pory nie wspomniano, jest poprawa bezpieczeństwa pracownika. Podnosząc elementy za pomocą żurawia, nie jesteśmy w sposób bezpośredni narażeni na niebezpieczeństwo.

Zakup żurawia warsztatowego do wydatek rzędu 500- 20000 złotych w zależności od jego rodzaju i przeznaczenia. Przed zakupem warto zastanowić się, do jakich prac zamierzamy wykorzystać urządzenie. Pod żadnym pozorem nie należy podnosić ciężarów większych niż udźwig maksymalny zadeklarowany przez producenta.

Żurawie warsztatowe

Żurawie warsztatowe to obrotowe urządzenia podnoszące wykorzystywane do transportowania i przenoszenia ładunków na niewielkie odległości. Stosowane są tam gdzie montaż suwnicy jest niemożliwy lub nieopłacalny. Takie rozwiązanie gwarantuje możliwość pracy w ograniczonym obszarze obrotu ramienia żurawia. Żurawie często stosowane są w punktach załadunku i przeładunku towarów oraz świetnie sprawdzają się do podawania materiału do obrabiarek.
Ze względu na budowę możemy wyróżnić kilka typów żurawii warsztatowych.
 
Żurawie przyścienne
To głównie żurawie mocowane do ścian lub słupów nośnych hali.
Cechują się niskim udźwigiem oraz ograniczonym promieniem obrotu. Stosowane są głównie na stanowiskach gdzie nie jest wymagana duża nośność. Wyposażone są przeważnie w ręczne wciągarki łańcuchowe lub manipulatory próżniowe służące do układania, pakowania kartonów i różnego typu ładunków. Żurawie przyścienne to głównie urządzenia manualne nie wyposażone w mechanizm sterowania obrotem ramienia.
Żurawie przyścienne mają nośność do 1 tony i dł. ramienia do 7 metrów. Zakres obrotu to 180 stopni.
 
Żurawie słupowe, kolumnowe
Są to urządzenia podnoszące przeznaczone do montażu do posadzki hal i magazynów.
Przy dużych udźwigach często wymagane jest zaprojektowanie odpowiedniej posadzki.
Żurawie słupowe mogą być wyposażone w elektryczne sterowanie obrotem dzięki któremu uzyskamy pełny wielokrotny obrót 360 stopni. Wysięg takich żurawi dochodzi do 10 metrów. Udźwigi żurawi słupowych w standardowych wykonaniach dochodzą do 6 ton. Możliwe jest zaprojektowanie i wykonanie żurawi o większych udźwigach wg. wymagań i preferencji naszych klientów. W żurawiach słupowych stosujemy przeważnie wciągarki łańcuchowe elektryczne z jazdą elektryczną. Jesteśmy też w stanie wykonać i dostarczyć dla Państwa różne rozwiązania specjalne projektowane wg. wymagań i potrzeb naszych klientów.
 
W ofercie ECI posiadamy także małe żurawiki, wysięgniki naścienne.
Przeznaczone do lekkich prac warsztatowych. Współpracują z większością tanich wciągarek linowych.
Max. udźwig to 1000 kg. Mocowane są za pomocą specjalnych uchwytów do słupów lub rusztowań aluminiowych. Wysięgniki naścienne to tanie rozwiązanie dla potrzeb niedużego warsztatu lub hali magazynowej.