Architektura drogowa to osprzęt wykorzystywany do prac wykonywanych podczas budowy infrastruktury drogowej. Najważniejszymi elementami architektury drogowej są: znaki drogowe, urządzenia bezpieczeństwa ruchu, blokady parkingowe, lustra drogowe, farby drogowe, lampy drogowe, pachołki drogowe a także progi zwalniające. Wszystkie wymienione gwarantują odpowiednie przystosowanie dróg publicznych do korzystania przez kierowców, a także w znacznym stopniu usprawniają ich budowę czy przebudowę.
- przeznaczone są do stosowania na drogach które obciążone są nadmiernym natężeniem ruchu, lub zbyt szybką jazdą kierowców w terenie zabudowanym, gdzie np. bawią się dzieci (np. osiedla mieszkalne). Znajdują swoje zastosowanie wszędzie tam gdzie wymagane jest znaczne zmniejszenie prędkości poruszania się. Jest to produkt wysoce skuteczny. Znak drogowy można ominąć nie zdejmując nogi z gazu, jednak szybka jazda po progach zwalniających może znacznie uszkodzić pojazd. Dostępne są różne modele progów, w różnych kolorach.
- wykonane przy użyciu recyklingu, gumowa podstawa pod znak drogowy, najczęściej informujący o pracach na drodze i o konieczności zmiany prędkości na wybranych odcinkach. Podstawy pod znaki drogowe przystosowane zostały do wymogów U-21, które mówią o dopasowaniu do tzw. sierżantów drogowych. Za ich pomocą , ustawia się także różnego typu słupki, płotki drogowe. Są trwałe i niezawodne przez wiele lat, a co najważniejsze - zastępują ciężkie betonowe kręgi czy używane w dalszym ciągu stalowe felgi. Możliwość ich przetransportowania w inne miejsce na drodze jest szybka i nie wymaga dużych nakładów sił. Nie ma konieczności wkopywania znaków na stałe do ziemi przy pomocy tego typu rozwiązań.
Głównym ich celem jest zapobieganie nadmiernemu przekraczaniu prędkości dozwolonych na danym obszarze. Jest to alternatywa dla działających foto-radarów. Kierowca widząc taki radar otrzymuje ostrzeżenie jeśli przekracza dozwoloną prędkość a jego podświadomość zaczyna przemawiać aby zwolnił, co zostało udowodnione wieloma badaniami. Tak więc znaczna część społeczeństwa z uśmiechem na twarzy odebrała te jakże nowoczesne rozwiązanie, w przeciwieństwie do piratów drogowych. Kierowca który pędzi z nadmierną prędkością, w zależności od tego jakiego typu radarowy wyświetlacz prędkości został zainstalowany przy drodze, otrzymuje komunikat o przekroczonej prędkości jaką jedzie, lub informacji w kolorze zielonym (informującej o dobrej prędkości jazdy). Wyższe modele tego typu urządzeń posiadają kilka programów, na przykład pierwszy: informujący o tym że jedziemy z dobrą prędkością, drugi: informujący o lekkim przekroczeniu prędkości (wówczas na czerwono miga prędkość naszej jazdy), trzeci: mocny czerwony komunikat o treści: ZWOLNIJ aktywujący jednocześnie zainstalowaną w urządzeniu kamerę wysokiej jakości która nagrywa zdarzenie znacznego przekroczenia prędkości. Te z kamerą głównie wykorzystywane są na drogi wewnątrz zakładowe. Istnieje możliwość umieszczenia na drogach publicznych, ale wymaga to odpowiedniej zgody. W Naszej ofercie urządzenia mocowane na stałe , zarówno do podłoża jak i ścian budynków, oraz wersje mobilne które można przenosić w różne miejsca.