Od 1992 roku wspieramy europejskich przedsiębiorców
Jest 18 produktów.

Maty Wibroizolacyjne - maty Elastomerowe

Brak opinii

Wibroizolatory pneumatyczne FAEBI

Brak opinii

Wibroizolaotry laboratoryjne

Brak opinii

Wibroizolacyjne kliny nastawne i fixatory

Brak opinii

Wibroizolatory aktywne, podłogowe, pasywne

Wibroizolacja - to proces izolowania przedmiotu lub urządzenia od źródła wibracji.

Wibracje to zakłócenia które są niepożądane w wielu dziedzinach przemysłu, głównie w systemach inżynierskich i przestrzeniach zamieszkiwanych przez ludzi , dlatego zostały opracowane metody zapobiegania przenoszeniu drgań do takich środowisk. Wibracje rozprzestrzeniają się za pośrednictwem fal mechanicznych, a pewne połączenia mechaniczne przenoszą wibracje bardziej efektywnie niż inne.

Wibroizolatory możemy podzielić na dwie grupy:

Wibroizolatory pasywne np maty wibroizolacyjne - to izolacja drgań pasywnych wykorzystująca materiały i połączenia mechaniczne, które pochłaniają i tłumią fale mechaniczne.


Aktywna izolacja wibracji obejmuje czujniki i siłowniki, które kompensują wibracje i tym samym je eliminują.

"Bierna izolacja drgań" (Wibroizolatory pasywne) - odnosi się do izolacji drgań lub łagodzenia wibracji za pomocą technik pasywnych, takich jak gumowe podkładki lub sprężyny mechaniczne.
W przeciwieństwie do "aktywnej izolacji wibracyjnej" lub "elektronicznego usuwania siły" wykorzystującego energię elektryczną, czujniki, elementy wykonawcze i układy sterowania które to potrzebują do działania energii elektrycznej.

Izolacja drgań pasywnych jest obszernym tematem, ponieważ istnieje wiele rodzajów biernych izolatorów drgań stosowanych w wielu różnych urządzeniach. Kilka z tych zastosowań dotyczy urządzeń przemysłowych, takich jak pompy, silniki, systemy HVAC lub pralki; izolacja obiektów inżynierii lądowej od trzęsień ziemi (izolacja bazowa) oraz wrażliwy sprzęt laboratoryjny, pomiarowy (mikroskopy optyczne oraz scaningowe) cenne rzeźby i wysokiej jakości urządzenia audio-video.


Poniżej kilka przykładów wibroizolatorów pasywnych:


Izolatory pneumatyczne lub powietrzne

Są to pęcherze lub kanistry ze sprężonym powietrzem. Do ich utrzymania potrzebne jest źródło sprężonego powietrza. Sprężyny pneumatyczne są gumowymi poduszkami, które zapewniają tłumienie oraz izolację i są stosowane np w dużych ciężarówkach.
Niektóre pneumatyczne izolatory mogą osiągnąć niskie częstotliwości rezonansowe i są używane do izolowania dużych urządzeń przemysłowych.
Stoły powietrzne składają się z powierzchni roboczej lub powierzchni optycznej zamontowanej na nóżkach powietrznych.
Stoły wibroizolacyjne zapewniają wystarczającą izolację dla instrumentu laboratoryjnego w zróżnicowanych warunkach użytkowania.
Układy powietrzne mogą nie sprawdzać się w warunkach próżni a zbiornik powietrza może zakłócać izolację drgań o niskiej amplitudzie.

Mechaniczne sprężyny i amortyzatory sprężynowe

Są to wytrzymałe izolatory stosowane w budownictwie i przemyśle. Czasami służą one jako wsporniki do betonowego bloku, co zapewnia dalszą izolację.
Podkładki lub arkusze elastycznych materiałów, takich jak elastomery, guma, korek, gęsta piana i materiały laminowane.

Maty elastomerowe, gęste pianki o zamkniętych komórkach i materiały laminowane są często używane pod ciężkimi maszynami, pod zwykłymi przedmiotami gospodarstwa domowego, w pojazdach, a nawet w systemach HI-FI audio.

Aktywna izolacja

Aktywne układy izolacji wibracyjnej zawierają, wraz ze sprężyną, obwód sprzężenia zwrotnego, który składa się z czujnika (na przykład piezoelektrycznego akcelerometru lub geofonu), sterownika i siłownika. Sygnał przyspieszenia (wibracji) jest przetwarzany przez obwód sterujący i wzmacniacz. Następnie zasila elektromagnetyczny siłownik, który wzmacnia sygnał.
W wyniku takiego układu sprzężenia zwrotnego osiąga się znacznie silniejsze tłumienie drgań w porównaniu ze zwykłym tłumieniem pasywnym.
Aktywna izolacja jest dziś stosowana w urządzeniach, w których muszą być wytwarzane lub mierzone struktury mniejsze niż mikrometr. W ofercie ECI znajdą Państwo aktywne wibroizolatory FAEBI używane w celach badań, metrologii, litografii i systemów medycznych. Kolejnym ważnym zastosowaniem jest przemysł półprzewodników który wymaga bardzo skomplikowanych systemów wibroizolacyjnych.

Czujniki do aktywnej izolacji


Napędy do aktywnej izolacji


Źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Vibration_isolation