Od 1992 roku wspieramy europejskich przedsiębiorców
Jest 9 produktów.

Wciągarki pneumatyczne

Oferowane przez ECI wciągarki pneumatyczne zapewnią wydajność w zakresie podnoszenia, ciągnięcia, transportu ludzi, cumowania i kotwiczenia. Posiadają masę własną na poziomie od 100 kilogramów do 100 ton. W naszej ofercie wciągarki zębate, ślimakowe, z napędem planetarnym. Specjalizujemy się w dostarczaniu zamówień szytych na miarę, dopasowanych do potrzeb najbardziej zaawansowanych technologicznie przedsiębiorstw.

Zastosowanie wciągarek pneumatycznych na lądzie:

Zastosowanie wciągarek pneumatycznych offshore i na statkach:

 

Zastosowanie wciągarek pneumatycznych ma swoje odzwierciedlenie w wygodzie użycia, ponieważ do ich użycia potrzebujemy wyłącznie powietrza, a więc jest to idealna wciągarka do stref np. zagrożenia wybuchem, dla kopalń itp. Dodatkowo wciągarki pneumatyczne mogą generować dodatkowy zapas mocy z wykorzystaniem powietrza.

Silniki do wciągarek pneumatycznych są łopatkowe i tłokowe, w zależności od wytypowanego urządzenia. Silnik łopatkowy jest przeznaczony do lżejszych udźwigów i mniej intensywnych prac, natomiast silnik tłokowy przeznaczony jest do prac ciężkich i ciągłych, z użyciem dużych udźwigów. Silnik tłokowy różni się od łopatkowego zwiększoną wydajnością, ceną.

Aby wciągarka pneumatyczna zachowała parametry pracy, musi mieć zachowane ciśnienie (w barach) oraz przepływ (w litrach). Są to dwa bardzo ważne parametry. Dla przykładu: wciągarka pneumatyczna o udźwigu 700 kg potrzebuje co najmniej 5 barów ciśnienia i 70 litrów przepływu powietrza na minutę. AAgregat (nie ważne czy pneumatyczny lub hydrauliczny) musi spełniać te same zakresy przepływów i ciśnienia, aby spełniać parametry pracy. Jeżeli będzie mniej, spadnie prędkość lub siła.

Wciągarka pneumatyczna może być wyposażona w zintegrowany układ sterowania (wajcha hydrauliczna / zawory sterujące). W przypadku power pack-a, zasilającego wciągarkę, która nie posiada własnego układu sterowania, należy podczas zamówienia urządzenia dobrać odpowiedni układ sterowania (zapewniający działanie takich funkcji jak: lewo, prawo, mocniej, słabiej). W niektórych przypadkach stosuje się zakup wciągarki pneumatycznej bez układu sterowania ponieważ np. urządzenie które będzie ją zasilało, posiada własny układ, którym steruje się wciągarką.