Od 1992 roku wspieramy europejskich przedsiębiorców
Jest 101 produktów.

Wciągniki łańcuchowe, linowe, ręczne i elektryczne

Filtr produktów

Wciągnik - udźwig
Wciągnik - rodzaj napędu
Wciągnik - typ
Strona główna Wciągniki łańcuchowe, linowe, ręczne i elektryczne

Wciągniki łańcuchowe, linowe, ręczne i elektryczne

Wciągnik - jest urządzeniem dźwignicowym o niewielkiej, zwartej budowie, zaliczany do cięgników, umożliwiających przemieszczanie towarów różnego typu w pionie. To urządzenie wykorzystywane jest głównie przy budowie urządzeń dźwigniocowych. Umożliwia szybkie wdrożenie tzw. transportu bliskiego wewnątrz zakładu produkcyjnego. Wciągniki montowane są na specjalnych wózkach, które przemieszczają się po  szynach / torze np. suwnicy.

Wyróżniamy kilka rodzajów wciągników:

Wciągnik ręczny linowywciągnik z napędem ręcznym

 

Wciągniki z napędem ręcznym

W modelu ręcznym wciągnika występuje przełożenie wielokrążka, przekładnia ślimakowa, przekładnia planetarna - mająca zadanie zmniejszenia siły, jaka jest niezbędna do podniesienia ładunku.

  • wciągniki wielokrążkowe
  • wciągniki ślimakowe
  • wciągniki z przekładnią planetarną

 

 

WciągnikWciągniki łańcuchowe, wciągnik łańcuchowy

 

Wciągniki z napędem elektrycznym / pneumatyczne

Zespołem napędowym w w/w wciągnikach elektrycznych jest silnik i przekładnia.

  • wciągniki jednohamulcowe
  • wciągniki dwuhamulcowe

Podnoszenie i opuszczanie ciężarów za pomocą wciągnika, odbywa się przy użyciu liny lub łańcucha, zwykle zwanych jako cięgno, do którego, mocuje się zblocze hakowe lub zaczep.

 

Zachęcamy do składania zapytań na wciagniki do pracy na konstrukcji stalowej np. suwnicy czy wysięgniku. Elektryczne urządzenia zapewniające gwarancję podnoszenia konstrukcji różnego typu. Urządzenia ręczne, przeznaczone są do pracy lekkiej. Wyróżniamy kilka modeli wciągników ręcznych, które z powodzeniem znajdą zastosowanie, w celu podnoszenia.

W naszej bogatej ofercie znajdują się łańcuchowe wciągniki, które umożliwiają podnoszenie dużych ciężarów po kilka ton. Wykorzystywane sa głównie przez fabryki hale produkcyjne. Wciągniki łańcuchowe elektryczne wyposażone zostały s silniki elektryczne do podnoszenia ciężarów sięgających po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt ton.

Dla producenta dużych elementów w fabrykach, ręczne wciągniki mogą nie spełniać swojej funkcji. Właśnie dlatego, powstały wciągniki elektryczne, zapewniające wykonywanie pracy swobodnie.

Jeżeli nie potrzebują państwo wciągnika z łańcuchem, proponujemy wciągnik linowy. Każdy wciagnik linowy wyposażono w bardzo mocną i odporną na uszkodzenia mechaniczne linę.

Należy zwrócić uwagę, iż oferowane urządzenia to nie są wciągarki. Za pomocą wciągnika, możemy podnosić i opuszczać ładunki różnego typu. Wciągarki umożliwiają także przeciąganie, cumowanie, nawijanie węży i szereg innych funkcji. Dowiedz się więcej odwiedzając dział: Wciągarki. Jesteśmy oficjalnym przedstawicielem producenta największych urządzeń tego typu na świecie. Wciągarki jakie oferujemy, nie są dostępne u konkurencji. Zapraszamy do współpracy.

Jak wybrać odpowiedni wciągnik?

W zależności od tego, jak duże materiały zamierzamy transportować wewnątrz hal produkcyjnych i na zewnętrza ich, a także uwzględniając rodzaj materiału, z którego zostały wykonane - możemy wstępnie określić rodzaj oferowanego wciągnika, będzie to wciągnik linowy lub łańcuchowy - ręczny lub elektryczny.

W zależności od mocy silnika i przekładni pracującej we wciągnikach, należy zwracać uwagę na przepisy dotyczące instalacji i ewentualnego przenoszenia z miejsca na miejsce wybranego wciągnika. Urządzenia charakteryzujące się dużą mocą, zasilane prądem 400V muszą być zgłaszane do Urzędu Dozoru Technicznego we właściwym dla miejsca instalacji oddziale. Inspektor zajmujący się odbiorami technicznymi, musi odwiedzić miejsce w którym ma pracować wciągnik a następnie dokonać jego odbioru, co ma miejsce, pod warunkiem iż urządzenie będzie w pełni sprawne.

Firma ECI dostarcza wciągniki największym producentom konstrukcji ze stali i aluminium od 1992 roku. Działamy na całym świecie. Zaopatrujemy we wciągniki linowe jak i łańcuchowe fabryki różnego typu towarów, które zadowolone wraz z rozwojem wracają do nas by dokonywac kolejnych zakupów urządzeń dźwignicowych.