Od 1992 roku wspieramy europejskich przedsiębiorców
W tej kategorii nie ma produktów.
Narzędzia warsztatowe, sprzęt warsztatowy, wyposażenie warsztatu Frezy Trepanacyjne wiertła koronowe uchwyty do frezów

  Frezy trepanacyjne, inaczej wiertła koronowe, z przeznaczeniem do wiercenia otworów w pełnym materiale.  Nie wymagają wstępnego powiercenia co jest ich zdecydowanym atutem. Specyficzna konstrukcja frez nie wymaga wysokiego zapotrzebowania na moc doprowadzoną. Otwory wykonane za pomocą frez nie wymagają gratowania. Gładkość i precyzja wykonania bliższe są rozwiercaniu niż wierceniu. Produkt przeznaczony jest dla maszyn i urządzeń, takich jak: frezarki, wiertarki, tokarki, ze sterowaniem mechanicznym i numerycznych CNC. Największe i najlepsze wyniki pracy z frezami trepanacyjnymi osiąga się na wiertarkach mocowanych elektromagnetycznie.

  Dzięki niewielkiemu zapotrzebowaniu na moc doprowadzoną ( wynosi 30% zapotrzebowania w porównaniu do wiertła krętego) stosowanie freza w wiertarce o mocy rzędu 1600 W rozszerza jej zakres wiercenia z Æ 32mm przy wierceniu wiertłem doÆ 110mm, a nawet 135mm. Ponadto wysoko wzrasta wydajność wiercenia np. otworów o średnicyÆ 25mm w płycie stalowej o grubości 25 mm. Można wykonać tę czynność frezem w zaledwie 25 sekund. Przy zastosowaniu frezów w skrawaniu podlega tylko peryferyjna strefa otworu. Zapewnia to większą czystość przy wykonywaniu prac poprzez mniejszą ilość powstawania wiórów. Powstający po wycięciu "korek" może być użyty jako pełnowartościowy materiał.  Ma to duże znaczenie wówczas, gdy frezem o dużej średnicy wierci się w drogim materiale o dużej grubości. Przykład: grubość płyty 100 mm i średnica freza Fi 135mm - odzyskuje się wałek o wymiarach 120 x 100 mm, który przy wierceniu tradycyjnym wiertłem krętym zostałby w całości przerobiony na wióry. Ze względu na to, iż frez nie wymaga prowadzenia, można wiercić otwory np. na krawędziach płyt lub zachodzące na siebie , zbliżone do fasolowych.  W Ofercie posiadamy również frezy umożliwiające wiercenie otworów w pakietach blach. Jest to możliwe dzięki specjalnej geometrii narzędzia.       UCHWYTY DO FREZÓW  Mocowanie freza w maszynie zapewniają profesjonalne uchwyty przemysłowe z wewnętrznym systemem chłodzenia. Wkładany w część chwytów freza wypychacz, zwany czasami pilotem, wysuwa się podczas wiercenia w uchwyt i otwiera zawór płytkowy, przez który chłodziwo wlewa się do wnętrza narzędzia. W zależności od typu uchwytu płyn chłodzący podawany jest z małej wewnętrznej komory (uchwyty standardowe "S") lub z zewnętrznego zbiornika o pojemności ok. 0,4l (uchwyty z funkcją ciągłego podawania chłodziwa - "C" I "U"). W standardowych uchwytach komora wewnętrzna zalewana jest za każdym razem przed wierceniem. Uchwyty z funkcją ciągłego podawania chłodziwa połączone z zewnętrznym zbiornikiem umożliwiają pracę cig, przy jednoczesnej, łatwej kontroli płynu. Uchwyty oznaczone są symbolami AMT i opisem o zmiennej treści precyzyjnie określającym typ. Każdy uchwyt AMT jest mocowany na stołku Morse-a. Wyjątek to uchwyty do małych modeli wiertarek mocowanych elektromagnetycznie (PRO 30/1, PRO 35/2 oraz PRO H35). W przedstawionych modelach uchwyty nakręcane są na gwint 1/2" x 20 i posiadają oznaczenie AMTG-S19.   

  Przykład
  Uchwyt AMT3-C19. Cyfra "3" oznacza numer stożka Morse-a. Oferujemy także uchwyty ze stożkami nr 2. Litera "C" oznacza uchwyt z funkcją podawania chłodziwa. W ofercie posiadamy jeszcze uchwyty standardowe oznaczanie liter "S", oraz uniwersalne oznaczane literą "U", a przeznaczone do naszych wiertarek mocowanych elektromagnetycznie ze zintegrowanym systemem podawania chłodziwa (modele maszyn PRO 75 i PRO 110). Liczba "19" lub "32" informuje o średnicy części chwytowej freza. Frezy o średnicach do Æ 60mm mają chwyt cylindryczny 3/4" (ok 19 mm). Powyżej tej średnicy freza następuje zmiana rozmiaru części chwytowej na 11/4" (ok. 32mm).   

   

   

  Frezy Trepanacyjne

  Frezy Trepanacyjne