Od 1992 roku wspieramy europejskich przedsiębiorców
Jest 12 produktów.Wciągarki ręczne to wysokiej jakości i trwałości urządzenia służące do podnoszenia i opuszczania ciężkich ładunków bez pomocy maszyn i elektryczności. Podnoszenie odbywa się poprzez użycie przekładni mechanicznych napędzanych łańcuchem manewrowym, wajchą lub dzięki przekładni korbowej w przypadku wciągarek ręcznych linowych. Podnoszenie odbywa się za pomocą łańcucha lub liny zakończonej hakiem, kauszą lub szeklą. Wciągarki ręczne to niezawodne urządzenia stosowane w rozmaitych gałęziach przemysłu. Dzięki prostej budowie są dobrą alternatywą dla urządzeń mechanicznych gdyż są od nich o wiele tańsze w zakupie oraz eksploatacji. Nie wymagają kosztownych napraw oraz serwisowania. Wciągarki ręczne mogą być wykonane ze stali nierdzewnej oraz posiadać opcjonalnie atesty przeciw wybuchowe ATEX - wciągarki ręczne do stosowania w podziemnych zakładach górniczych (przeciw wybuchowe).
Większość modeli wciągarek ręcznych jest dostępna od ręki lub w krótkich okresach realizacji gdy istnieje konieczność zamocowania lin od długościach wymaganych przez naszych użytkowników.
 
Wciągarki ręczne możemy podzielić na kilka głównych kategorii:
 
Wciągarki ręczne łańcuchowe napędzane łańcuchem
Zasada działania jest bardzo prosta. Wciągarki posiadają dwa łańcuchy jeden łańcuch roboczy - podnoszący do którego zaczepia się podnoszony ładunek oraz drugi manewrowy którym poprzez proces przeciągania opuszczamy bądź podnosimy ładunek. Wciągniki takie mogą być wyposażone w zblocza łańcuchowe dzięki czemu możemy uzyskać bardzo duże wartości udźwigu do 20 ton i mówimy tu o napędzie ręcznym. Wadą a także w niektórych przypadkach gdy potrzebna jest duża precyzja podnoszenia i umieszczania ładunków jest niska prędkość podnoszenia w przeliczeniu na przesunięcie łańcucha manewrowego. Dużą zaletą jest natomiast cena w porównaniu do wciągników elektrycznych czy pneumatycznych. Niektóre modele posiadają obrotową 360 stopni głowice łańcucha manewrowego np: YALE LIFT 360 zapewniając podnoszenia ładunku stojąc z boku wciągarki - co jest niezwykle przydatne podczas podnoszenia dużych gabarytowo ładunków
W ofercie ECI znajdą Państwo także wciągarki łańcuchowe ręczne z bardzo małą strefą martwą np: WCIĄGARKA YALE LIFT IT
 
Wciągarki łańcuchowe ręczne - ZALETY:
Kompaktowa obudowa i prosty mechanizm podnoszący znajdujący się w wytrzymałej na uderzenia obudowie
Wyposażone są w hamulec mechaniczny samohamowny
Precyzyjny system napędowy zapewniający długi okres użytkowania
Łożyska igiełkowe dla minimalnego przyłożenia siły i dużej wydajności mechanicznej podnoszenia
Wysoka i łatwa precyzja regulacji ładunku
Względnie niski koszt zakupu i serwisowania
Duże opcjonalne wysokości podnoszenia i możliwość stosowania pojemników na łańcuch.
 

Wciągarki ręczne łańcuchowe z dźwignią
Główną zaletą wciągarek dźwigniowych jest możliwość podnoszenia w różnych pozycjach nie tylko w pionie dzięki zastosowaniu u góry wciągnika obrotowego haka. Dźwignia z grzechotką przymocowana do boku wciągnika pozwala na swobodne przeciąganie łańcucha w pozycji neutralnej. Po przestawieniu grzechotki można podnosić i naprężać łańcuch wciągarki dźwigniowej. Opuszczanie odbywa się w analogiczny sposób poprzez przestawienie dźwigni na grzechotce.
W ofercie ECI znajdą Państwo także wciągarki z różnymi typami wykonań obudowy np lekkie stopy aluminium np. wciągnik dźwigniowy AL lub różne rodzaje łańcuchów podnoszących np łańcuch galla. Wykonujemy też wersje nierdzewne takich wciągarek oraz przeciw wybuchowe.
 
Wciągarki dźwigniowo zapadkowe - ZALETY:
Kompaktowa konstrukcja i łatwa obsługa
Kuty hak obrotowy z wzmocnioną zapadką
Wytrzymała i odporna na wstrząsy obudowa
Ergonomiczna wzmacniana dźwignia z uchwytem antypoślizgowym
Łatwa i szybka regulacja napięcia i przeciągania łańcucha w trybie neutralnym
Łatwe podnoszenie przy użyciu minimalnej siły fizycznej nacisku na korbę
Solidna konstrukcja wciągników dźwigniowych zapewnia pracę w ekstremalnym środowisku
Różne wersje wciągników dźwigniowych dostępne z szerokim zakresem udźwigów do 9000 kg
 

Wciągarki ręczne linowe - korbowe (z przekładnią ślimakową)
To wciągarki linowe ręczne które posiadają bęben do nawijania liny o ograniczonej pojemności linki oraz przekładnię zębatkową i korbę.
Podnoszenie odbywa się poprzez obrót korby. We wciągarkach mamy korby stałe, składane i regulowane. Regulacja przydaje się do szybszego podnoszenia lżejszych ładunków. Mechanizm podnoszący to w zależności od potrzeb przekładnia zębatkowa lub przekładnia ślimakowa. Przekładnia ślimakowa ma tą zaletę , że jest przekładnią samohamowną. Wadą tego rozwiązania jest niższa prędkość podnoszenia niż na przekładni zębatkowej. Dla przemysłu wodnego, do stosowania na statkach łodziach a także w przemyśle spożywczym przewidziana jest gama wciągarek wykonany ze stali nierdzewnej i stali kwasoodpornej. Takie wciągarki są odporne na korozję oraz posiadają niezbędne atesty do kontaktu z żywnością. Wciągarki linowe są stosunkowo tanim produktem pojemność bębnów nie przekracza zazwyczaj 30 metrów linki. W ofercie ECI posiadamy także wciągarki linowe do zastosowań przemysłowych i profesjonalnych np seria M
 
Wciągarki ręczne linowe (korbowe)
Wciągarki korbowe posiadają zwartą obudowę połączoną z bębnem do nawijania liny
Niska waga i małe rozmiary pozwalają na uniwersalne zastosowanie
Zapewniają szybkie podnoszenie ładunku a w przypadku przekładni ślimakowej precyzyjne podnoszenie
Są praktycznie bezobsługowe jeśli chodzi o serwis
Wykonania ze stali nierdzewnej do stosowania w trudnych warunkach np: morskich, wilgoć, opary chemiczne.
Niska cena zakupu
Możliwość mocowania śrubami lub nitami dzięki konsoli mocującej
 

Przeciągarki linowe - potocznie zwane tirfory, ruk zugi,
Są to wciągarki oparte na monobloku w których posuw liny odbywa się poprzez obustronny ruch dźwignią. Lina zazwyczaj prowadzona jest przelotowo. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy stosować nieograniczone długości lin . Ma to zastosowanie w przypadku konieczności przemieszczania lub wciągania ładunków na duże odległości i wysokości. Wadą takiego rozwiązania jest długi czas podnoszenia ze względu na krótkie przesunięcie liny podczas jednego ruchu wajchą. Wciągarki takie mają zastosowanie w przesuwaniu ładunków lub w energetyce do wciągania lin na słupy wysokiego napięcia. Przeciągarki linowe posiadają udźwigi od 800 do 5400 kg. Przeciągarki linowe dzięki niskiej wadze są lekkie w transporcie a małe gabaryty sprawiają , że nie zajmują dużo miejsca w transporcie. W ofercie ECI znajdują się także specjalne przeciągarki z hydraulicznym napędem wajchy manewrowej.
 
Przeciągarki linowe - ZALETY:
  • Lekka i zwarta konstrukcja
  • Wielofunkcyjność: praca w pionie i poziomie - przeciąganie, opuszczanie, podnoszenie
  • Lina prowadzona przelotowo (nieograniczona długość liny)
  • Duże udźwigi do 5 ton
  • Duża dokładność posuwu liny - możliwa precyzyjna regulacja położenia ładunku
  • Niska cena urządzenia
  • Mały gabaryt konstrukcji = łatwa w transporcie
  • Łatwa w serwisowaniu
 

Potrzebujesz wciągarki?. Zadzwoń do Nas, pomożemy!
Tel. +48 77 418 39 85

Zapytania tekstowe można przesyłać poprzez nasz formularz zapytania.