Od 1992 roku wspieramy europejskich przedsiębiorców
Jest 32 produktów.

Filtr produktów

Wciągarka elektryczna - zastosowanie
Wciągarka elektryczna - udźwig
Wciągarka elektryczna - środowisko pracy
Wciągarka elektryczna - typ
Wciągarki Wciągarki elektryczne

Wciągarki elektryczne - zasilanie 230/400V, linowe, łańcuchowe, kotwiczne, offshore, dla stoczni - udźwig do 100 tonWciągarki elektryczne to urządzenia do podnoszenia, opuszczania a także przesuwania i przeciągania ładunków.
Proces podnoszenia odbywa się za pomocą liny lub łańcucha zakończonego zazwyczaj hakiem.
 
Bardzo ważną kwestią dla wszystkich wciągarek elektrycznych jest dobór zasilania urządzenia.
Poniżej krótki poradnik jak najlepiej dobrać zasilanie wciągarki w zależności od zastosowania:
 
Wciągarki elektryczne zasilane napięciem 230V - to urządzenia kompaktowe z udźwigiem maksymalnym do 1 tony przeznaczone do pracy o niskim natężeniu. Zasilanie prądem 230V skutkuje brakiem wymogu rejestracji urządzenia w UDT. Dzięki temu wciągarkę elektryczną 230V możemy używać jako urządzenie przenośne (mobilne).
Urządzenia o napięciu 230V stosowane są głównie w budownictwie i remontach tam gdzie nie wymagany jest duży udźwig i duże natężenie pracy. Wadą tego rozwiązania jest większa cena a niżeli wciągarek z zasilaniem 3 fazowym.
 
Wciągarki elektryczne zasilanie 400V - przeznaczone jest do przemysłowych rozwiązań i zarezerwowane jest dla wysokich tonaży do nawet 100 ton w przypadku wciągarek elektrycznych linowych. Stosujemy je w urządzeniach pracujących intensywnie w wysokich grupach natężenia pracy. Wciągarki elektryczne 400V są za zwyczaj tańsze niż te zasilane prądem 1 fazowym.
 
W ofercie ECI znajdą Państwo następujące wciągarki elektryczne podzielone wg. Poniższych typów i przeznaczenia stosowania.
 
Wciągarki elektryczne linowe - podwieszane i przejezdne
To wciągarki przeznaczone do podnoszenia ładunków na duże wysokości. Stosuje się je głównie w żurawiach suwnicach , wysokich halach produkcyjnych. Mocowane na belkach podsufitowych przeważnie wyposażone są w wózki umożliwiające jazdę z napędem elektrycznym. Istnieją tez modele stacjonarne np:
Udźwig takich urządzeń waha się od 500kg do 25 ton. Wysokości podnoszenia w standardzie do nawet 60 metrów.
 
Wciągarki linowe elektryczne stacjonarne (bębnowe) To urządzenia posiadające bęben linowy który jest w stanie nawinąć w niektórych modelach nawet 500 metrów liny.
Urządzeń takich używa się głównie z poziomu gruntu do przeciągania lub podnoszenia za pomocą zblocza zamocowanego na górze urządzenia wsporczego np komina lub przęsła mostu. W ofercie posiadamy wciągarki stacjonarne zasilane 230V - udźwig do 1 tony oraz wciągarki przeznaczone do użytku profesjonalnego zasilane napięciem 3 fazowym 400V i udźwigach nawet do 100 ton.
 
Mini wciągarki linowe to urządzenia nadające się do lekkich sporadycznych prac np prac domowych, małych warsztatów lub do doraźnych zastosowań. Udźwigi od 200 do 990 kg. Mini wciągarki zasilane są napięciem 230V i cechują się niską ceną a co za tym idzie przeznaczone są do prac amatorskich. Liny w tych urządzeniach mają długość od 10 do 30 metrów.
 
Wciągarki elektryczne łańcuchowe to urządzenia kompaktowe zamknięte w jednej zwartej obudowie.
Stosowane głównie do pracy wewnątrz obiektów gdzie liczy się duża szybkość i precyzja podnoszenia - hale, zakłady produkcyjne, warsztaty samochodowe i produkcyjne.
Wciągarki elektryczne łańcuchowe stosowane są tam gdzie nie potrzebna jest duża wysokość podnoszenia - standardowo jest to do ok 15 metrów. Charakteryzują się udźwigiem od 250 do max 10 ton. Mogą być wyposażone w wózek jezdny elektryczny lub być mocowane na haku np za pomocą zawiesia pasowego lub klamrowego do belki (dwuteownika). Wciągarki elektryczne łańcuchowe możemy wyposażyć w szereg opcji dodatkowych takich jak falowniki do bezstopniowej regulacji prędkości podnoszenia i jazdy, sterowanie radiowe lub podwyższone zabezpieczenia w klasie zabezpieczenia przeciw wilgoci np IP55. Wciągarki łańcuchowe elektryczne są stosunkowo tanie w zakupie oraz eksploatacji.
Najtańsze wersje to wersje z zasilaniem 400V przeznaczone do prac profesjonalnych. W ofercie ECI znajdą Państwo renomowane produkty Europejskich dostawców takich jak TRACTEL, PODEM, YALE, LIFTKET.
 
Nowością w ofercie są wciągarki elektryczne francuskiego producenta: firmy TRACTEL z zasilaniem 230V i udźwigiem do jednej tony na które jako jedyni udzielamy aż 3 lat gwarancji !

Potrzebujesz wciągarki?. Zadzwoń do Nas, pomożemy!
Tel. +48 77 418 39 85

Zapytania tekstowe można przesyłać poprzez nasz formularz zapytania.