Od 1992 roku wspieramy europejskich przedsiębiorców
Jest 6 produktów.

Giętarki Beztrzpieniowe z napędem mechanicznym (elektrycznym) to stosunkowo małe i zajmujące mało miejsca maszyny przeznaczone do gięcia rur na małe promienie. Nasze urządzenia standardowy wyposażamy w modułu NC służąco do sterowania maszyną. Napęd urządzeń odbywa się poprzez przekładnie bezpośrednie. Konstrukcja urządzenia jest sztywna i solidna zapewnia ona precyzyjną i wygodną obsługę. Standardowe rolki gnące w tych urządzeniach pozwalają giąć rur z małym spłaszczeniem które zależne jest od grubości ścianki giętej rury na średnicę 3xD oraz 3xD rury.

Zastosowanie giętarek beztrzpieniowych: 

Giętarki beztrzpieniowe do rur stosuje się głównie do produkcji małoseryjnej lub jednostkowej. Mogą służyć do produkcji takich wyrobów jak tłumiki samochodowe, poręcze i balustrady, elementy maszyn i urządzeń, ogrodzeń oraz różnego typu konstrukcji stalowych. Główne nurty przemysłowe stosujące tego typu urządzenia to przemysł samochodowy, przemysł metalowy, przemysł meblarski i produkcja konstrukcji stalowych.

Zalety i główne cechy giętarek beztrzpieniowych

Główną zaletą giętarek jest stosunkowa wysoka jakość gięcia na małych promieniach. Dzięki dobrze dopasowanym formą gnącym oraz dociskom możemy uzyskać bardzo mały stopień spłaszczenia rury. Zależny jest on od grubości ścianki którą posiada gięty element. Dodatkowym atutem jest możliwość szybkiej i bardzo łatwej wymiany elementu profilującego (gnącego). Dzięki temu rozwiązaniu możemy naprzemiennie giąć różne średnice rur. Aby uzyskać wysoką powtarzalność giętarki beztrzpieniowe wyposażone są w cyfrowe urządzenia odczytujące kąt i promień gięcia a także dają one możliwość zapamiętania kilkudziesięciu programów gięcia.

Średnice gięcia rur

Standardowe urządzenia pozwalają na gięcie rur od średnicy 6 do nawet 120 mm.
Na życzenie naszych klientów możemy przygotować spersonalizowaną ofertę na nietypowe promienie gięć np. 2,5xD.