Giętarki beztrzepiniowe

Wyświetlanie 1 - 6 z 6 wyników
Wyświetlanie 1 - 6 z 6 wyników

Giętarki Beztrzpieniowe z napędem mechanicznym (elektrycznym) to stosunkowo małe i zajmujące mało miejsca maszyny przeznaczone do gięcia rur na małe promienie. Nasze urządzenia standardowy wyposażamy w modułu NC służąco do sterowania maszyną. Napęd urządzeń odbywa się poprzez przekładnie bezpośrednie. Konstrukcja urządzenia jest sztywna i solidna zapewnia ona precyzyjną i wygodną obsługę. Standardowe rolki gnące w tych urządzeniach pozwalają giąć rur z małym spłaszczeniem które zależne jest od grubości ścianki giętej rury na średnicę 3xD oraz 3xD rury.

Zastosowanie giętarek beztrzpieniowych: 

Giętarki beztrzpieniowe do rur stosuje się głównie do produkcji małoseryjnej lub jednostkowej. Mogą służyć do produkcji takich wyrobów jak tłumiki samochodowe, poręcze i balustrady, elementy maszyn i urządzeń, ogrodzeń oraz różnego typu konstrukcji stalowych. Główne nurty przemysłowe stosujące tego typu urządzenia to przemysł samochodowy, przemysł metalowy, przemysł meblarski i produkcja konstrukcji stalowych.

Zalety i główne cechy giętarek beztrzpieniowych

Główną zaletą giętarek jest stosunkowa wysoka jakość gięcia na małych promieniach. Dzięki dobrze dopasowanym formą gnącym oraz dociskom możemy uzyskać bardzo mały stopień spłaszczenia rury. Zależny jest on od grubości ścianki którą posiada gięty element. Dodatkowym atutem jest możliwość szybkiej i bardzo łatwej wymiany elementu profilującego (gnącego). Dzięki temu rozwiązaniu możemy naprzemiennie giąć różne średnice rur. Aby uzyskać wysoką powtarzalność giętarki beztrzpieniowe wyposażone są w cyfrowe urządzenia odczytujące kąt i promień gięcia a także dają one możliwość zapamiętania kilkudziesięciu programów gięcia.

Średnice gięcia rur

Standardowe urządzenia pozwalają na gięcie rur od średnicy 6 do nawet 120 mm.
Na życzenie naszych klientów możemy przygotować spersonalizowaną ofertę na nietypowe promienie gięć np. 2,5xD.

Najczęściej kupowane

Dane kontaktowe

Europejskie Centrum Innowacyjne
Właściciel:
Kamil Pyclik
Ulica: Kilińskiego 2
Kod pocztowy: 46-200 Kluczbork
Województwo: Opolskie
NIP: 751 166 31 65
REGON: 160286736
Telefon:
(+48) 77 418 39 85
FAX: (+48) 77 418 76 97
E-Mail: eci@eci.com.pl

Mapa dojazdu (by Google)

Dodaj opinię o naszej firmie
Europejskie Centrum Innowacyjne | 2017