Od 1992 roku wspieramy europejskich przedsiębiorców

Bagażniki dachowe aluminiowe - koszowe ALURACK

Bagażniki dachowe aluminiowe - koszowe ALURACK
Brak opinii

Bagażnik koszowy AluRack - profesjonalny bagażnik aluminiowy do mocowania na dachach aut osobowych i dostawczych.

Do bagażników można stosować platformy do chodzenia , drabinki na tył samochodu (drabinki mocowane do tylnych drzwi)

oraz rolki pomocne w załadunku samochodu.

 

AluRack to wysokiej jakości nowoczesny bagażnik dachowy

AluRack przeznaczony jest dla większości pojazdów, od furgonetek w standardowej wersji lub podwyższonej, aż po samochody dostawcze (ciężarowe). Nie ma znaczenia rozstaw osi.Aerodynamiczny bagażnik dachowy to wysoka wydajność i bezpieczeństwo codziennej pracy. Produkt dostosowany został tak, aby pasował do istniejących konstrukcji dachowych pojazdów zachowując przy tym dynamiczny wygląd. W naszej ofercie znajdą Państwo także wiele akcesoriów dodatkowych, znacznie ułatwiających ładowanie.

 

AluRack jest najbardziej ergonomicznym sposobem zabezpieczania drabin na dachuAnodowane wykończenie AluRack nie ulega korozji i jest odporne na różne warunki pogodoweKonstrukcja Aerodynamiczna zapewni mniejsze zużycie paliwa oraz pojazdu. Zapewnia także cichą jazdę.
Wielofunkcyjne akcesoria do wielu zastosowańWykorzystuje istniejące punkty montażowe. Nowoczesność konstrukcji zapewnia dynamiczny wyglądAluminiowa konstrukcja obejmująca maksymalnie 33% obciążenia dachu pozwala na przewożenie dużych ładunków na bagażniku
Produkt z materiałów w 100% podlegających recyklingowi. Produkt bezpieczny dla środowiskaRura przewodowa i S-Clamp umożliwiają szybki i bezpieczny transport drabiny i materiałów. Prime Design Europe zapewnia gwarancję na wady materiałowe oraz produkcyjne produktów na okres trzech lat.

 

 

AluRack uzyskał pozytywne wyniki w testach

Pozytywny wynik AluRack w teście zderzeniowym

 AluRack został przetestowany w miejskim teście zderzeniowym TÜV SÜD Czech (DIN ISO 11154/ zał. E). Bagażnik dachowy został zainstalowany na dachu furgonetki, następnie obciążony ciężarem 181 kg (przy wadze bagażnika 19 kg). Po uzyskaniu prędkości 18 km/h szyny testowe przeszły test zderzenia czołowego. Podczas zderzenia ładunek i bagażnik nie przesunęły się i zachowały swoją pozycję na dachu. To dowód na bezpieczeństwo AluRack Prime Design.

 

 

 

Próba trwałości

 Wykonana przez zespół Flanders Drive próba trwałości AluRack (szerokość 1,650 m) została oceniona w sposób przyspieszony, w teście hydraulicznym przy zastosowaniu jednoosiowego wzbudzania. Test składał się z dwóch części: najpierw furgonetka wyposażona w przyspieszeniomierze jeździła po torze testowym. Później zmierzone podczas testu wibracje odtwarzano przy AluRack zamontowanym na siłowniku hydraulicznym. Funkcja AluRack, o rozłożonym obciążeniu 150 kg i poddanego warunkom drogowym, została całkowicie zachowana przez cały czas próby trwałości.

 

 

 

 

Lekka i aerodynamiczna konstrukcja

Belki poprzeczneS-ClambPunkty montażowe
Nasz lekki bagażnik dachowy o anodowanym wykończeniu i aerodynamicznej konstrukcji idealnie dopasowuje się do kształtu pojazdu. Dzięki maksymalnej wadze 20-30 kg jest o około 30% lżejszy od podobnych stalowych bagażników.Belki poprzeczne posiadamy w dwóch wersjach. Większe zapewniają przewożenie cięższych ładunków bez zwiększania hałasu podczas jazdy oraz zużycia paliwa.Dzięki jednemu dotknięciu dźwigni, drabina może zostać zamontowana na dachu dowolnego samochodu. Nie potrzebne są dodatkowe pasy.AluRack montuje się do rynny dachowej lub istniejących punktów montażowych, z dodatkowym relingiem lub bez.

 

 

 

 

 

Ekonomiczny przewóz ładunku

AluBars składa się z dwóch belek poprzecznych, szyn oraz mocowań. Liczbę belek można dostosować w zależności od długości pojazdu. W zależności od ładunku można dodać kilka akcesoriów. AluBars są dostępne dla pojazdów różnej wielkości i do różnych zadań.

 

S P E C Y F I K A C J A

1Szyny mocowane są w istniejących miejscach montażowych i perfekcyjnie dostosowują się do konturu pojazdu.
2Regulowany system montażu zapewni optymalną pozycję bagażnika dachowego.
3Ogranicznik i gumowa powierzchnia utrzymują ładunek w jednej pozycji.
4Aby w pełni zabezpieczyć ładunek, powinno się zastosować pasy.


 

AluRack - bagażniki do każdego rodzaju samochodu

 

 Dzięki dynamicznemu wyglądowi AluRack dopasowuje się do każdego rodzaju pojazdu, niezależnie od rozstawu osi, czy wersji standardowej lub podwyższonej. Jest to produkt posiadający duże możliwości.

 

Przewożenie ciężkich ładunków

AluRack jest najlepszą z dostępnych na rynku kontrukcji. Podczas przewożenia cięższych ładunków, nośność jest zwiększona dzięki zastosowanym wzmocnionym poprzeczkom, które utrzymują aerodynamiczny kształt. Strukturalna stabilność oraz lekkość produktu zapewniają stabilne przewożenie największego możliwego obciążenie dla pojazdu. Zastosowanie większych belek poprzecznych nie ma wpływu na głośność jazdy oraz zużycie paliwa.

 

Wersje oferowanych przez nas dwóch belek, spełniają wszystkie wymagania dotyczące ładowności. Wymiary standardowej belki poprzecznej:
- Wysokość: 25 mm, Szerokość: 45 mm

Wymiary Konstrukcyjnej belki poprzecznej:
- Wysokość: 35 mm, Szerokość: 70 mm

 

 

 

Optymalizacja pojemności ładunkowej

 

AluRack zapewnia obecnie najlbardziej elastyczne mocowania dla pickupów. Wszystko to za sprawą opatentowanemu projektowi montowania bez potrzeby wiercenia. Zwiększa pojemność załadunku. Pozwala na oszczędność i szybki zwrot kosztów dzięki niewielkiej wadze i dużej odporności.

 

1Oszczędność paliwa dzięki lekkiej konstrukcji aluminiowej
2Opcjonalne boczne ramy, rolki i dodatkowa poprzeczka pozwalają na łatwy załadunek i rozładunek
3System montażowy bez wiercenia przystosowany jest prawie do wszystkich pickupów.
4Regulowane ograniczniki ładunku są łatwe do przesuwania i są wyposażone w hak zapewniający wygodne mocowanie. Belki poprzeczne mają antypoślizgową powierzchnię gumową.
5Posiadamy również rozwiązania AluRack dla pickupów z zabudową.

 

 

 

Wspornik do montażu lamp ostrzegawczych

Specjalne wsporniki umożliwiają montowanie na belce poprzecznej

Aluminiowa rura przewodowa

 Rura przewodowa (dł. 2-5 m, przekrój kwadratowy 125 mm), zamykana jest z obu stron. Montaż odbywa się za pomocą wsporników do belek poprzecznych, zapewniając pełne wykorzystanie powierzchni do załadunku.

Kłódka

Zabezpieczenie przed kradzieżą drabiny

Mocowanie rury przewodowej

 Specjalne wykonane okrągłe mocowania do montażu standardowych rur plastikowych

Elementy platformy

 Profile aluminiowe mogą być montowane na poprzecznych belkach w celu stworzenia platformy dla ładunku.

S-Clamb

Informacje odnośnie S-Clamb znajdują się pod tabelką

Rolka do AluRack

 Rolka łatwa do montażu z tyłu bagażnika, co ułatwia załadunek i rozładunek długich przedmiotów.

Rolka AluBars

 Dodatkowa rolka do AluBars ułatwia załadunek i rozładunek dłuższych przedmiotów.

Drabina

 Drabina na tylnych drzwiach z lekkiego aluminium może być zamontowana przez jedną osobę bez wiercenia, dzięki czemu unika się niszczenia nadwozia.

 

 

 S-CLAMP — łatwy transport drabin na niskich pojazdach

 Prosty i sprawdzony przewóz lekkich drabin na niskich pojazdach zapewnia mechanizm S-clamp. Mocuje drabinę przy pomocy haka ze sprężyną gazową. Hak z przodu bagażnika pomaga kontrolować umieszczanie drabiny na dachu. Przy użyciu uchwytu hak z tyłu jest przemieszczany do górnej pozycji i mocuje drabinę, zapewniając bezpieczny przewóz. Nie trzeba stosować dodatkowych pasów. Kłódka zapobiega kradzieży drabiny.

 

 

Korzyści

 Ważną zaletą jest krótszy czas załadunku: czas załadunku i rozładunku zmniejsza się z 240 sekund (4 minut) do 20 sekund, czy o 80%. Jest to inwestycja o dużym wskaźniku rentowności.

 

Opinie