Od 1992 roku wspieramy europejskich przedsiębiorców

Żurawie wysięgnikowe

Żurawie wysięgnikowe
Żurawie wysięgnikowe
Brak opinii

Żurawie Wysięgnikowe - Zastosowanie

  • Unoszenie i opuszczanie ładunków w pionie oraz przemieszczanie ich w poziomie,
  • Wykluczają potrzebę ręcznego przenoszenia ciężkich elementów podczas działań konserwacyjnych i obsługowych,
  • Nie wymagają zgłoszenia i zarejestrowania w Urzędzie Dozoru Technicznego (UDT).

Żurawie wysięgnikowe - Charakterystyka

Dźwignice przystosowane do obsługi urządzeń w zlewniach, przepompowniach oraz oczyszczalniach ścieków są idealne w sytuacjach, gdy wymagany jest nadzwyczajny udźwig, zasięg lub wysokość podnoszenia. Konstrukcja tych dźwigów oraz ich niewielka masa umożliwiają łatwy demontaż, przenoszenie i zastosowanie na różnych stanowiskach pracy.

Podczas wyboru dźwigu z uwagi na udźwig, konieczne jest uwzględnienie dodatkowych obciążeń, które mogą wystąpić w trakcie pracy na stanowisku roboczym. Przy podnoszeniu ładunku w rzeczywistych warunkach należy brać pod uwagę dodatkowe obciążenia wynikające między innymi z:

Podczas planowania lokalizacji dźwigu należy uwzględnić ograniczenia związane z zakresem ruchu korby wciągarki linowej. Wysokość mocowania wciągarki linowej na kolumnie dźwigu może być dostosowana do wymagań zleceniodawcy, co jest istotne w kontekście możliwości kolizji, na przykład z barierką na pomoście obsługowym.

W sytuacji konieczności zmiany wysokości mocowania wciągarki, zamawiający powinien podać pożądany wymiar "c", liczony od poziomu posadowienia podstawy dźwigu do osi obrotu korby wciągarki.

Wersja ze stali ocynkowanej – elementy konstrukcyjne, śrubowe, wciągarka oraz stopa wykonane są z ocynkowanej stali, natomiast lina, zaciski kabłąkowe, hak lub szekla wykonane są ze stali nierdzewnej. W przypadku eksploatacji dźwigów w warunkach predysponujących do przyspieszonej korozji elementów ocynkowanych galwanicznie, zaleca się użycie wersji wciągarek wykonanych ze stali nierdzewnej.

Wyposażenie - Stopa żurawia

Stopa żurawia – w celu umożliwienia mocowania żurawi w różnorodnych warunkach terenowych proponujemy dwa rodzaje podstaw. Podstawy oznaczone jako H/HC przeznaczone są do montażu na poziomym podłożu, natomiast podstawy typu V/VC przytwierdza się do pionowych ścian. Podstawy oznaczone jako H lub V stosuje się w przypadku żurawi ZKU150-350, natomiast podstawy typu HC lub VC dedykowane są dla żurawi ZKU500-800.

Podstawa jest mocowana do podłoża za pomocą czterech śrub lub kotew chemicznych M16 o minimalnej klasie wytrzymałości 5.6, zamocowanych zgodnie z instrukcją producenta w taki sposób, by zapewnić pełną nośność. Użycie jednakowych śrub do montażu podstaw wszystkich żurawi typu ZKM, ZKU i ZS umożliwia późniejszą łatwą ich wymianę, na przykład w przypadku konieczności użycia żurawia innego typu lub o większym udźwigu na tym samym stanowisku pracy.

Wyposażenie - Zatrzask łańcucha

Zatrzask łańcucha – W sytuacji, gdy na stanowisku pracy mieszadło lub pompa są zawieszone na łańcuchu, umożliwiając wygodne podnoszenie lub opuszczanie urządzenia przy użyciu żurawia, można zamontować zatrzask łańcucha na końcu linki wciągarki żurawia.

Zatrzask ten jest przeznaczony do unoszenia i opuszczania pomp oraz mieszadeł o masie do 250-500 kg, zawieszonych na łańcuchach o średnicy drutu łańcucha od 4 do 10 mm, spełniających normy DIN766 lub DIN763.

Aby skutecznie korzystać ze zatrzasku łańcucha, konieczne jest całkowite upewnienie się, że został on prawidłowo zapięty na łańcuchu pompy podczas procesu podnoszenia.

Oznaczenia dostępnych modeli zatrzasków:

  • S8 – przeznaczony dla średnicy drutu ogniwa łańcucha od 4 do 6 mm i udźwigu do 250 kg.
  • S10 – dostosowany do średnicy drutu ogniwa łańcucha od 6 do 8 mm i udźwigu do 350 kg.
  • S12 – przeznaczony dla średnicy drutu ogniwa łańcucha od 8 do 10 mm i udźwigu do 500 kg.
PARAMETRY:  
Wysięg: do 2 m  
Max udźwig: od 200 do 1500 kg  
Waga: od 61 do 84 kg  
Wysokość: od 2,4 do 3 m  

SYSTEM OZNACZANIA

System oznaczania żurawi ukośnych o standardowych wymiarach (wysięg 1,2 m przy wys. podnoszenia 2,0 m)

Przykład:

ZKU500-SS
żuraw kolumnowy ukośny wykonany ze stali nierdzewnej o udźwigu 300 kg przy wysięgu 1,2 m

System oznaczania żurawi ukośnych o wymiarach niestandardowych

 

Przykład:

ZKU350-1800/2000
żuraw kolumnowy ukośny wykonany ze stali czarnej ocynkowanej o udźwigu 125 kg przy wysięgu wydłużonym do 1,8 m

Opinie